TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тркачкиот Bugatti Bolide располага со 1.850 КС и вози над 500 km/h

Automedia - 28.10.2020

Екстремите се специјалност на ексклузивната работилница во францускиот Молсхајм. Последниот екстрем е Bugatti Bolide, толку моќен што забрзува до темпо 300 за седум секунди. Bugatti е познат по тоа што нуди единствен спој на врвна моќност и ...

Ова е Bugatti Bolide, најбрзиот и најлесниот автомобил во светот

Иновативност - 28.10.2020

Bugatti Bolide е името на новиот член на престижното семејство на францускиот производител на суперавтомобили Bugatti, кој ако им веруваме на гласините, наскоро може да стане сопственост на Хрватот Мате Римац.

Ова е најекстремниот автомобил во историјата на Bugatti / ФОТО+ВИДЕО

Додај Гас - 28.10.2020

Bolide во моментов е само концепт и не е одобрен за сериско производство Францускиот производител Bugatti го покажа најекстремниот, бескомпромисен, најбрз и најлесeн автомобилски концепт во модерната историја на марката.

Bugatti Bolide е тркачка хипер „ѕверка“

Авто Плус - 28.10.2020

Bugatti го претстави моделот Bolide, екстремен хиперавтомобил наменет за тркачките патеки со неверојатен соодност на тежина и моќност Најпрво мора да се напомене дека Bugatti Bolide е експериментална студија, барем засега.

ПРЕМИЕРА: Bugatti Bolide е мега-автомобил со 1850 коњски сили!

CARClub - 28.10.2020

Bolide е резервиран само за тркачките патеки, има 1850 коњски сили, забрзува до 100 километри на час за 2.17 секунди и 500 километри на час за само 20.16 секунди! Сега за сега Bolide e само „експериментална студија“ развиена од Bugatti со цел да ...

Bugatti со последен тизер за новиот хиперавтомобил

Авто Плус - 28.10.2020

Престојниот хиперавтомобил на Bugatti беше неодамна забележан на Пол Рикар патеката, но тоа не ги спречува да објавуваат тизери во пресрет на премиерата Bugatti утре ќе ја одржи премиерата за својот нов хиперавтомобил кој ќе биде наменет само за ...