TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НБА Топ 10: Казнс го надитри Дончиќ, Јанг ја „поздрави“ Филаделфија (Видео)

Дерби - 24.03.2019

Новите мечеви во НБА лигата донесоа и квалитетни потези од кои само оние најдобрите, најквалитетните се најдоа на стандардниот преглед. На првите две позиции се ДеМаркус Казнс кој го надитри и реши Лука Дончиќ на пресметката во „Оракл Арена“ како и ...

Ексклузивно : Дончиќ со дрес на Македонија !

AKO - 24.03.2019

Саша Дончиќ е горд татко на Лука, младиот словенец блеска во НБА, разговаравме со Дончиќ сениор, горд е на успесите на својот син Лука, не му се меша во ништо, го оставив да покаже што знае .

Дончиќ стана сопственик на гигант од НБА!? (ФОТО)

СуперСпорт - 24.03.2019

Далас маверикс синоќа на гостување го победи Голден стејт вориорс со 126-91, а важна улога во победата имаше Лука Дончиќ. Во својата дебитанска сезона во НБА-лигата, Дончиќ во просек има 21 поен, седум скокови и шест асистенции по натпревар.

Ниту шампионот не го запре Дончиќ: Трипл-дабл за Лука против Вориорс

Кајгана - 24.03.2019

Од сите натпревари кои се одиграа синоќа, најмногу внимание привлече дуелот помеѓу Голден Стејт Вориорс и Далас Маверикс, во кој шампионот на домашен терен го пречека талентираниот Словенец, Лука Дончиќ.

Гасол аут до крајот на регуларната сезона во НБА

Нетпрес - 24.03.2019

Шпанскиот центар на Милвоки Бакс, Пау Гасол, нема да игра најмалку до крајот на регуларната сезона поради повреда на левиот скочен зглоб. Ветеранот ќе биде отсутен од теренот околу еден месец.

Чудо во „Оракл арената“: Дончиќ со нов трипл-дабл го предводеше Далас до убедлива победа против Голден Стејт

Дерби - 24.03.2019

Екипата на Далас го приреди најголемото изненадување на вчерашните натпревари во НБА Лигата откако со огромни 35 поени разлика славеше против актуелниот шампион, Голден Стејт и тоа на гостински терен.

Се сеќавате кога Леброн последен пат го пропушти плеј-офот? Инстаграм и Твитер на постоеја!

Basketball - 24.03.2019

Отсуството на еден од најдобрите кошаркари во историјата од разигрувањето за титулата сигурно ќе биде меѓу најзначајните белези на сезонава во НБА лигата. Леброн Џејмс ќе го нема во плеј-офот првпат по 14 години и само трет пат во неговата кариера ...

Таткото на Лука Дончиќ во дресот на Македонија (ФОТО)

SportMedia - 24.03.2019

ФОТО: СПОРТМЕДИА Таткото на Лука Дончиќ доби дрес од македонската фудбалска репрезентација пред вечерашниот дуел со Словенија. Еден од најверните фанови на сите наши национални тимови закажа средба со Дончиќ сениор, кој веднаш прифати и му подари ...

Чудесен Дончиќ и Новицки како во најдобрите денови го срушија шампионот! (ВИДЕО)

Спортски - 24.03.2019

Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни седум натпревари. Кошаркарите на Далас Маверикс му нанесоа убедлив пораз на актуелниот НБА шампион Голден Стејт со 126:91, а одлично издание имаше Словенецот Лука Дончиќ кој стигна до трипл-дабл, како и ...

Духовито: Голден Стејт има нов предводник на франшизата - Дончиќ! (ФОТО)

Sport 1 - 24.03.2019

Далас одигра партија од соништата на гостувањето кај Голден Стејт Вориорс, па заслужено ги совлада „воините“ со 126-91, а најзаслужен за победата на гостите, беше Лука Дончиќ кој оствари трипл-дабл, со 23 поени, 11 скокови и 10 асистенции, па еден ...

ВИДЕО: Дончиќ со „трипл-дабл“ го уништи Голден Стејт!

Gol.mk - 24.03.2019

Лука Дончиќ и неговиот Далас Маверикс на гостински терен славеа убедлива победа против тимот на Голден Стејт Вориорс со 91-126. Извештај од натпреварот: Мавси уште од самиот старт тргнаа силовито и уште во првата четвртина нарпавија предност, која ...

Лука Дончиќ и Новицки на магичен начин го потопија најдобриот тим во НБА! (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.03.2019

Кошаркарите на Далас маверикс одамна не се во игра за место во плејофот, но тоа не им пречеше да му го нанесат најтешкиот пораз сезонава на актуелниот шампион во НБА, тимот на Голден стејт (126-91) во меч од синоќешната програма од најсилната лига ...

Дончиќ не запира, нов „трипл-дабл“ со што го надмина Леброн

AKO - 24.03.2019

За младиот Лука Дончиќ нема граници, го запиша шестиот „трипл-дабл“, беше најдобар поединец кај Далас во победата над Голден Стејт со 126-91. Лука Дончиќ со овој „трипл-дабл“ го надмина Леброн на листата со вакво остварување на играчи до 21 година, ...

Дончиќ со трипл-дабл го потопи Голден Стејт (ВИДЕО)

Екипа - 24.03.2019

Далас му го нанаесе на НБА шампионот, Голден Стејт најубедливиот пораз сезонава. Славеше на гостувањето во Оукленд со 126-91 во натпреварот во кој на Лука Дончиќ му беа потребни само три четвртини за да го забележи шестиот трипл-дабл во кариерата.

Ново големо остварување на Дончиќ: Го мина Леброн, му остана само Меџик Џонсон

SportMedia - 24.03.2019

Словенечкиот кошаркар, Лука Дончиќ ја игра сезоната од соништата, секој меч е посебна приказна. На дуелот против Голден Стејт не само што беше најефикасен во таборот на Денвер, тој се запиша во историјата на НБА-лигата.

Дончиќ и Новицки го предводеа Далас до убедлива победа над шампионот (видео)

Локално - 24.03.2019

Тежок пораз од 91:126 доживеа шампионот на НБА, Голден Стејт во својата сала во Оукленд од Далас. Лука Дончиќ и Дирк Новицки одиграа брилијантен меч и ги поведоа „телињата“ до неочекувана победа.

Дончиќ со трипл-дабл го уништи Голден Стејт (ВИДЕО)

SportMedia - 24.03.2019

Далас на гостувањето кај Голден Стејт славеше со 126-91 благодарение на одличниот Лука Дончиќ. Словенецот го запиша шеттиот трипл-дабл во неговата кариера, постигна 23 поени, 11 скока и десет асистенции за 27. минуи во игра.

НБА: Лука Дончиќ со трипл-дабл му пресуди на Голден Стејт (видео)

OhridNews - 24.03.2019

Кошаркарите на Далас на крилата од Лука Дончиќ му нанесоа тежок пораз на актуелниот шампион во НБА лигата, Голдент Стејт победувајќи го со 126-91 на гостински терен. „Телињата“ уште во првата четвртина направија двоцифрена предност и до крајот на ...

Дончиќ и Дирк ги „утепаа“ со тројки шампионите, Хорнетс ги „боцнаа“ Селтикс (видео)

TopSport - 24.03.2019

Лука Дончиќ го забележа својот шести трипл-дабл оваа сезона, за Далас маверикс да „експлодираат“ со 74 поени поени во првото полувреме за убедлива победа од 126:91 на гости кај НБА шампионите, Голден Стејт вориорс.

Што фрли Дирк во ѕидот, на местото каде што го постигна првиот кош?

Basketball - 24.03.2019

Германскиот интернационалец ја игра 21-та НБА сезона, можеби последна во неговата кариера, сите во дресот на Далас Маверикс, но една арена останува врежана во неговото срце. Тоа е „Оракл“ арената, која што на крајот на оваа сезона оди во историјата ...

Спектакуларната шлаканица од Дончиќ и Новицки, за шампионот

Basketball - 24.03.2019

Екипата на Далас го прегази актуелниот и двоен владетел во НБА лигата, тимот на Голден Стејт и тоа на негов паркет со 91:126. Лука Дончиќ ги предводеше гостите со нов (6) трипл-дабл, со 23 поени, 11 скока и 10 асистенции.

Харден изедначи личен рекорд, Рокетс ги победи Спарс

24 Вести - 23.03.2019

Тимот на Хјустон Рокетс го надигра дома Сан Антонио Спарс со 111:105 во средба од регуларниот дел од сезона на НБА. Домаќините почнаа подобро средбата и поведоа со цели 12 поени по крајот на првата четвртина – 36:24.

Леброн без плејоф натпревари за првпат по 14 години

MakPress - 23.03.2019

Лос Анџелес Лејкерс загуби од Бруклин Нетс со 106:111 синоќа, а овој пораз ги лиши „езерџиите“ за шанса да играа во НБА плејофот. На тимот од Л.А. не помогна ни привлекувањето на големата ѕвезда Леброн Џејмс ова лето.

После 13 години, Леброн остана без плеј-оф во NBA

Friday.mk - 23.03.2019

После неверојатни 13 години, најпознатиот кошаркар на денешницата, Леброн Џејмс остана без плеј-оф во NBA лигата. Дали тоа значи дека преминувањето на Леброн во тимот на Лос Анџелес Лејкерс беше грешка, или пак тој самиот не може да се носи со ...

НБА: Леброн Џејмс без учество во плејофот после 14 сезони (видео)

OhridNews - 23.03.2019

Кошаркарите на Лос Анџелес дефинитивно останаа без шанси за пласман во плејофот после поразот на домашен терен од Бруклин (111-106). „Езерџиите“ со скор 31 победа и 41 пораз се наоѓаат на 11-то место на западот, додека осмопласираниот Сан Антонио ...

Леброн по 14 години нема да го „види“ плејофот (Видео)

Макфакс - 23.03.2019

Кошаркарите на ЛА Лејкерс и теоретски останаа без шанси да се борат за пласмна во плејофот во НБА лигата. Изминатата ноќ Лејкерси се поразени од Бруклин Нетс 106:111. Славната франшиза од Лос Анџелес има 31 победа и 41 пораз во досегашниот дел од ...

Гасол аут до крајот на регуларната сезона во НБА

Опсервер - 24.03.2019

Шпанскиот центар на Милвоки Бакс, Пау Гасол, нема да игра најмалку до крајот на регуларната сезона поради повреда на левиот скочен зглоб. Ветеранот ќе биде отсутен од теренот околу еден месец.

ВИДЕО: Дончиќ и Новицки го предводеа Далас до убедлива победа над шампионот

А1 On - 24.03.2019

Тежок пораз од 91:126 доживеа шампионот на НБА, Голден Стејт во својата сала во Оукленд од Далас. Лука Дончиќ и Дирк Новицки одиграа брилијантен меч и ги поведоа „телињата“ до неочекувана победа.

Дончиќ и Дирк ги „утепаа“ со тројки шампионите, Хорнетс ги „боцнаа“ Селтикс (видео)

Макфакс - 24.03.2019

Лука Дончиќ го забележа својот шести трипл-дабл оваа сезона, за Далас маверикс да „експлодираат“ со 74 поени поени во првото полувреме за убедлива победа од 126:91 на гости кај НБА шампионите, Голден Стејт вориорс.

Харден изедначи личен рекорд, Рокетс ги победи Спарс

MakPress - 23.03.2019

Тимот на Хјустон Рокетс го надигра дома Сан Антонио Спарс со 111:105 во средба од регуларниот дел од сезона на НБА. Домаќините почнаа подобро средбата и поведоа со цели 12 поени по крајот на првата четвртина – 36:24.

Леброн по 14 години за првпат нема да го „види“ плејофот

Алфа - 23.03.2019

Лос Анџелес Лејкерс загуби од Бруклин Нетс со 106:111 синоќа, а овој пораз ги лиши „езерџиите“ за шанса да играа во НБА плејофот. На тимот од Л.А. не помогна ни привлекувањето на големата ѕвезда Леброн Џејмс ова лето.

Гасол аут до крајот на регуларната сезона во НБА

MakPress - 24.03.2019

Шпанскиот центар на Милвоки Бакс, Пау Гасол, нема да игра најмалку до крајот на регуларната сезона поради повреда на левиот скочен зглоб. Ветеранот ќе биде отсутен од теренот околу еден месец.

Дончиќ и Новицки го предводеа Далас до убедлива победа над шампионот

24 Вести - 24.03.2019

Тежок пораз од 91:126 доживеа шампионот на НБА, Голден Стејт во својата сала во Оукленд од Далас. Лука Дончиќ и Дирк Новицки одиграа брилијантен меч и ги поведоа „телињата“ до неочекувана победа.

Харден изедначи личен рекорд, Рокетс ги победи Спарс

Алфа - 23.03.2019

Тимот на Хјустон Рокетс го надигра дома Сан Антонио Спарс со 111:105 во средба од регуларниот дел од сезона на НБА. Домаќините почнаа подобро средбата и поведоа со цели 12 поени по крајот на првата четвртина – 36:24.

Гасол аут до крајот на регуларната сезона во НБА

А1 On - 24.03.2019

Шпанскиот центар на Милвоки Бакс, Пау Гасол, нема да игра најмалку до крајот на регуларната сезона поради повреда на левиот скочен зглоб. Ветеранот ќе биде отсутен од теренот околу еден месец.

(ВИДЕО) Дончиќ и Новицки го предводеа Далас до убедлива победа над шампионот

Опсервер - 24.03.2019

Тежок пораз од 91:126 доживеа шампионот на НБА, Голден Стејт во својата сала во Оукленд од Далас. Лука Дончиќ и Дирк Новицки одиграа брилијантен меч и ги поведоа „телињата“ до неочекувана победа.

Дончиќ и Новицки го предводеа Далас до убедлива победа над шампионот

Либертас - 24.03.2019

„Воините“ одиграа очаен натпревар, од самиот почеток беа во минус и губеа многу рано со 22:7, по што почна слободниот пад, а Далас запиша висока победа. На полувреме, Далас имаше огромна предност од 74:46.

Дончиќ и Новицки го предводеа Далас до убедлива победа над шампионот

Сител - 24.03.2019

Тежок пораз од 91:126 доживеа шампионот на НБА, Голден Стејт во својата сала во Оукленд од Далас. Лука Дончиќ и Дирк Новицки одиграа брилијантен меч и ги поведоа „телињата“ до неочекувана победа.

Дончиќ и Новицки го предводеа Далас до убедлива победа над шампионот

MTM - 24.03.2019

Тежок пораз од 91:126 доживеа шампионот на НБА, Голден Стејт во својата сала во Оукленд од Далас. Лука Дончиќ и Дирк Новицки одиграа брилијантен меч и ги поведоа „телињата" до неочекувана победа.