TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нетфликс ќе отвори свое студио за видеоигри во Финска

MakPress - 29.09.2022

Нетфликс објави дека ќе отвори свое студио за производство на видеоигри во Финска. Тоа ќе биде прво такво студио на Нетфликс откако стрим-гигантот влезе на пазарот за мобилни игри во ноември 2021 година.

Netflix најави отворање на студио за развој на видео игри

Порта - 29.09.2022

При најавата за отворање на студиото, компанијата најави дека развојот на игри може да потрае со години, така што првите игри од тоа студио не треба да се очекуваат толку брзо. Netflix има големи планови на пазарот на видео игри.

„Нетлифкс“ ќе лансира сопствено студио за видео игри

Радио МОФ - 28.09.2022

Големата стриминг компанија „Нетфликс“ соопшти дека ќе формира сопствено студио за видео игри. Како што пренесува „Би-Би-Си“ , студиото ќе се наоѓа во Хелсинки, Финска, а истото ќе го раководи поранешниот извршен директор на „Електроник артс“ и ...

„Нетфликс“ лансира сопствено студио за видео игри!

Иновативност - 29.09.2022

Големата стриминг компанија „Нетфликс“ соопшти дека ќе формира сопствено студио за видео игри. Како што пренесува „Би-Би-Си“ , студиото ќе се наоѓа во Хелсинки, Финска, а истото ќе го раководи поранешниот извршен директор на „Електроник артс“ и ...

Нетфликс ќе отвори свое студио за видеоигри во Финска

Курир - 29.09.2022

Нетфликс објави дека ќе отвори свое студио за производство на видеоигри во Финска. Тоа ќе биде прво такво студио на Нетфликс откако стрим-гигантот влезе на пазарот за мобилни игри во ноември 2021 година.

Нетфликс ќе отвори свое студио за видеоигри во Финска

Опсервер - 29.09.2022

Нетфликс објави дека ќе отвори свое студио за производство на видеоигри во Финска. Тоа ќе биде прво такво студио на Нетфликс откако стрим-гигантот влезе на пазарот за мобилни игри во ноември 2021 година.

Нетфликс ќе отвори свое студио за видеоигри во Финска

OhridNews - 29.09.2022

Нетфликс објави дека ќе отвори свое студио за производство на видеоигри во Финска. Тоа ќе биде прво такво студио на Нетфликс откако стрим-гигантот влезе на пазарот за мобилни игри во ноември 2021 година.