TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковид-19: Вакцинација на деца само со закажан термин, пријавување до четврток

360 степени - 12.07.2021

За разлика од возрасните граѓани кои од денеска имаат можност да се вакцинираат против ковид-19 без закажување на термин, децата ќе мора да се регистрираат онлајн. Родителите може да ги пријавуваат децата преку страницата „vakcinacija.mk“ од денеска ...

Родителите кои сакаат да ги вакцинираат децата ќе треба да закажат он-лајн

Press24 - 12.07.2021

Родителите кои сакаат да ги вакцинираат своите деца ќе мора да закажат термин. Ова денеска го соопшти министерот за здравство Венко Филипче. Регистрацијата за вакцинација почнува денеска и ќе трае до четврток, а потоа ќе се поделат термините за ...

ВИДЕО | Филипче: Од петок ќе почне вакцинацијата на децата

Слободен Печат - 12.07.2021

Во однос на вакцинација на децата, сакам да информирам дека ќе треба да се закажуваат термини и тоа ќе биде на веб-сајтот vakcinacija.mk, почнувајќи од денеска до четврток, а потоа ќе се поделат термините за вакцинирање на децата, изјави денеска ...

Родителите кои сакаат да ги вакцинираат децата ќе треба да закажат он-лајн

Алсат-М - 12.07.2021

Вакцинирањето на децата, за разлика од возрасните, ќе треба да се закаже на сајтот vakcinacija.mk, информираше денеска министерот за здравство, Венко Филипче. Како што додаде тој, пријавувањето почнува денеска, а ќе се одвива до четврток кога ...

И вакцинацијата на деца ќе биде со закажување: Родителите и старателите да ги пријават на vakcinacija.mk

ММС - 12.07.2021

Вакцинацијата против коронавирусот кај децата сепак ќе почне од петок. Иако министерот, Венко Филипче најави дека децата на возраст од 12 до 16 години ќе може да се вакцинираат од денеска, тој се предомисли.

За вакцинација на децата ќе се закажува термин, ова се новините

Курир - 12.07.2021

За вакцинација на децата во Македонија ќе мора да се закажува термин. Ова денеска го истакна министерот за здравство Венко Филипче кој рече дека закажувањето на терминот, односно пријавувањето ќе трае од денеска до четврток на сајтот vakcinacija.mk.

Почнува вакцинацијата на децата против ковид-19

Р.С.Европа - 12.07.2021

Од денеска, како што најави министерот за здравство Венко Филипче, ќе се дозволи вакцинирање на деца од 12 до 16 години со вакцината на „Фајзер“, што во овој момент е единствена вакцина која е дозволена да се користи согласно препораките во ...

Почнува вакцинацијата на децата против ковид-19

Алсат-М - 12.07.2021

Од денеска, како што најави министерот за здравство Венко Филипче, ќе се дозволи вакцинирање на деца од 12 до 16 години со вакцината на „Фајзер“, што во овој момент е единствена вакцина која е дозволена да се користи согласно препораките во ...

За вакцинација на деца ќе се закажува термин

Lider - 12.07.2021

За вакцинација на децата во Македонија ќе мора да се закажува термин. Ова денеска го истакна министерот за здравство Венко Филипче кој рече дека закажувањето на терминот, односно пријавувањето ќе трае од денеска до четврток на сајтот vakcinacija.mk.

Филипче: Родителите кои ќе сакаат да ги вакцинираат децата ќе мора да закажат термин

Локално - 12.07.2021

Родителите кои ќе сакаат да ги вакцинираат децата ќе мора да закажат термин, на сајтот vakcinacija.mk, информираше денеска министерот за здравство, Венко Филипче. „Вакцината на Фајзер кога еднаш ќе се отвори мора да се вакцинираат 6 лица, бидејќи во ...

Филипче: За вакцинација на децата ќе се закажува термин

Сител - 12.07.2021

Министерот за здравство Венко Филипче по денешната посета на поликлиниката Шуто Оризари изјави дека вакцинацијата за децата ќе мора да се закажува на вакцинација.мк -Ова мора да биде така, бидејќи она што е важно е дека во една вијала на вакцината ...

Децата ќе се вакцинираат само со закажан термин

+инфо - 12.07.2021

Министерот истакна дека закажувањето на терминот, односно пријавувањето ќе трае од денеска до четврток на сајтот vakcinacija.mk. Во Македонија вакцинацијата против ковид-19 на децата ќе се одвива исклчиво со закажување на термин, информираше ...

Вакцинацијата за деца сепак не е слободна, туку мора да се закаже

Република - 12.07.2021

Вакцинацијата на децата од 12 до 16 години сепак ќе мора да се закажува на страницата vakcinacija.mk , информираше денеска министерот за здравство, Венко Филипче, кој беше во посета на во поликлиниката Шуто Оризари, каде и таму беше отворен ...

За децата нема вакцина без термин, родителите мора да закажат онлајн

Фокус - 12.07.2021

Вакцинирањето на децата, за разлика од возрасните, ќе треба да се закаже на сајтот vakcinacija.mk, информираше денеска министерот за здравство, Венко Филипче. Како што додаде тој, пријавувањето почнува денеска, а ќе се одвива до четврток кога ...

За вакцинација на децата ќе се закажува термин

Нетпрес - 12.07.2021

За вакцинација на децата во Македонија ќе мора да се закажува термин. Ова денеска го истакна министерот за здравство Венко Филипче кој рече дека закажувањето на терминот, односно пријавувањето ќе трае од денеска до четврток на сајтот vakcinacija.mk.

Родителите кои сакаат да ги вакцинираат децата ќе треба да закажат термин преку vakcinacija.mk

ТВ21 - 12.07.2021

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес конференција истакна дека родителите кои сакаат да ги вакцинираат децата ќе треба да закажат термин. Регистрацијата за вакцинација е на официјалната веб страница vakcinacija.mk и започнува ...

За вакцинација на децата ќе се закажува термин

Деца - 12.07.2021

Министерот за здравство Венко Филипче по денешната посета на поликлиниката во Шуто Оризари изјави дека вакцинацијата за децата ќе мора да се закажува на www.vakcinacija.mk. – Мора да биде така бидејќи она што е важно е дека во една вијала на ...

Филипче: Од петок вакцинација на деца, но мора да се закаже термин

Zoom - 12.07.2021

Родителите кои сакаат да ги вакцинираат своите деца ќе мора да закажат термин. Ова денеска го соопшти министерот за здравство Венко Филипче. Регистрацијата за вакцинација почнува денеска и ќе трае до четврток, а потоа ќе се поделат термините за ...

За вакцинација на децата мора пријава на веб-сајтот, А термините ќе почнат од петок, рече Филипче

Сакам да кажам - 12.07.2021

Родителите и старателите кои сакаат да ги вакцинираат децата од 12 до 16 години против ковид-19, ќе мора да ги пријават преку веб-сајтот vakcinacija.mk, од денес од четврток, кажа денеска министерот за здравство Венко Филипче.