TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маричиќ: Чулев доведе во опасност меѓународна акција против дрога, која се водеше цела година

Фокус - 20.02.2020

Бојан Маричиќ од СДСМ и владин советник вечерва во гостување на Алсат М го обвини техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев дека ја довел во опасаност меѓународната акција против дрога.

Мизрахи создаваше скандали во Министерството, оценува Маричиќ

Независен - 20.02.2020

Маричиќ на Алсат: Мизрахи не отвораше, туку создаваше скандали За време на дебатата на Алсат телевизија во емисијата „Патот кон“ секретарот за меѓународна соработка на СДСМ, Бојан Маричиќ, изјави дека Рашела Мизрахи како техничка министерка за труд ...

Маричиќ на Алсат: Мизрахи не отвораше, туку создаваше скандали

Centar - 20.02.2020

„Мизрахи нема ниту еден ден искуство во труд и социјала. Таа не отвори скандали за претходничката, таа создаде скандали. Мила Царовска има за 600 проценти зголемена социјална помош, 60 отсто зголемување на минималната плата, ВМРО ДПМНЕ само за ...

Маричиќ: Брендот на ВМРО ДПМНЕ се вика зарабено судство

24Инфо - 20.02.2020

„Талир 1 и Талир 2 се двата предметa во кои се открива криминалното дејствување на ВМРО ДПМНЕ, односно нивното незаконско финансирање. Од ВМРО ДПМНЕ сакаа сите случаи да се укинат, прислушуваните материјали да се уништат и да не постои ниту едно ...

Маричиќ за пораката од маршот: Правосудството да го заврши својот дел од работата

Алсат-М - 20.02.2020

Власта ги донесе сите потребни закони и реформи во правосудниот систем, на ред се органите на Судот, рече Бојан Маричиќ од СДСМ во вечерашното гостување во емисијата „Патот кон“ на Алсат. Говорејќи за пораките од маршот за правда, Маричиќ рече: ...

Маричиќ: Тажна е сликата да видите дека по доаѓањето на Чулев во МВР има масовен проблем за вадење на лични документи

Frontline - 20.02.2020

Морам да напоменам дека во 2017 –та година, кога министерот Спасовски во тоа време министер дојде на таа позиција имаше само 1000 пасоши во депото. Тоа е ужасно мала бројка, а за кратко време успеа да го реши овој проблем, така што сега имаше многу ...

Маричиќ на Алсат: Чулев ја загрози меѓународната акција со кокаинот, заради партиска и лична промоција

24Инфо - 20.02.2020

„Тажна слика е како кадрите на ВМРО ДПМНЕ ги водат секторите во кои се поставени. За жал, во трка по ексклузивни информации и покривање на лажните тези, дека министерот се бори против криминал и корупција, се доведе големата акција во ризик.

Маричиќ: Пратеници од ВМРО-ДПМНЕ ми се пожалија дека имаат закани и уцени да не гласаат за Законот за ЈО

Локално - 20.02.2020

Бојан Маричиќ, советник на експремиерот Зоран Заев во вечерашната дебата на Алсат ТВ изјави дека пратеници од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ доаѓале кај него велејќи дека трпат жестоки закани и уцени од партијата да не гласаат за Законот ...

Маричиќ: Наќе Чулев ја загрози акцијата за кокаинот, наместо професионалност, тој води партиска агенда

Локално - 20.02.2020

Ова е тажна слика за начинот на кој ВМРО и нивните кадри ги водат институциите последните неколку недели каде за жал во трка по екслузивни информации и овие лажни тези дека нивниот технички минситер се бори против кримнилаот и корупција, се доведе ...

СДСМ версус ВМРО ДПМНЕ во „Патот кон“: Кој се бори повеќе против криминалот

Алсат-М - 20.02.2020

Бојан Маричиќ од СДСМ и Стефан Андоновски од ВМРО ДПМНЕ во емисијата „Патот кон“ се судрија за обвинителството, разрешувањето на Мизрахи, последната полициска акција во Крушопек. Бојан Маричиќ од СДСМ обвини дека техничкиот министер од ВМРО-ДПМНЕ за ...

Маричиќ го издаде Заев: Му се jaвил на Боки 13 да му каже дека случајот е приjaвен

Република - 20.02.2020

Вистината е како шило, па така кога тогаш се ќе излезе на виделина, може да демантира Зоран Заев, може да демантира Вилма Русковска, но фактите се јасни, екс премиерот го предупредил Бојан Јовановски дека Орце Камчев го пријавил случајот кај него.

Маричиќ: За кило кокаин се загрози акцијата за која навистина требаше да се најдат 1.3 тони

Слободен Печат - 20.02.2020

Ова е тажна слика за начинот на кој ВМРО и нивните кадри ги водат институциите последните неколку недели, каде за жал во трка по екслузивни информации и овие лажни тези дека нивниот технички минситер се бори против кримнилаот и корупција, се доведе ...

Маричиќ: Чулев ја загрози меѓународната акција со кокаинот, заради партиска и лична промоција

iPortal - 20.02.2020

„Тажна слика е како кадрите на ВМРО ДПМНЕ ги водат секторите во кои се поставени. За жал, во трка по ексклузивни информации и покривање на лажните тези, дека министерот се бори против криминал и корупција, се доведе големата акција во ризик.

“ВМРО ДПМНЕ во трка по гласови доведе во опасност голема меѓународна операција за дрога”

Centar - 20.02.2020

-„Ова е тажна слика за начинот на кој што ВМРО – ДПМНЕ и нивните кадри ги водат институциите во последните неколку недели каде што им беше дадена можноста според законот за влада, за жал во трка по ексклузивни информации и покритие на овие лажни ...

(ВИДЕО) Бомба на еден од најблиските соработници на Заев: Екс премиерот му се jaвил на Боки 13 да му каже дека случајот ...

Курир - 20.02.2020

Вистината е како шило, па така кога тогаш се ќе излезе на виделина, може да демантира Зоран Заев, може да демантира Вилма Русковска, но фактите се јасни, екс премиерот го предупредил Бојан Јовановски дека Орце Камчев го пријавил случајот кај него.

Маричиќ: Чулев ја загрози меѓународната акција за кокаинот

МКД - 20.02.2020

„Тажна слика е како кадрите на ВМРО ДПМНЕ ги водат секторите во кои се поставени. За жал, во трка по ексклузивни информации и покривање на лажните тези, дека министерот се бори против криминал и корупција, се доведе големата акција во ризик.

Маричиќ на Алсат: Брендот на ВМРО ДПМНЕ се вика зарабено судство

Centar - 20.02.2020

„Талир 1 и Талир 2 се двата предметa во кои се открива криминалното дејствување на ВМРО ДПМНЕ, односно нивното незаконско финансирање. Од ВМРО ДПМНЕ сакаа сите случаи да се укинат, прислушуваните материјали да се уништат и да не постои ниту едно ...

Маричиќ: Чулев ја загрози меѓународната акција со кокаинот заради партиска и лична промоција

Либертас - 20.02.2020

Тажна слика е како кадрите на ВМРО ДПМНЕ ги водат секторите во кои се поставени. За жал, во трка по ексклузивни информации и покривање на лажните тези, дека министерот се бори против криминал и корупција, се доведе големата акција во ризик.

Маричиќ: Мизрахи не отвораше, туку создаваше скандали

iPortal - 20.02.2020

Секретарот за меѓународна соработка на СДСМ, Бојан Маричиќ на Алсат телевизија зборуваше и за против уставните постапки на поранешната техничка министерка Рашела Мизрахи. „Мизрахи нема ниту еден ден искуство во труд и социјала.

(ВИДЕО) Маричиќ потврди дека Заев ги информирал Боки 13 дека рекетот е пријавен кај него

Нетпрес - 20.02.2020

Поранешниот премиер и лидер на владејачката СДСМ, Зоран Заев, го предупредил Бојан Јовановски дека бизнисменот Орце Камчев го пријавил случајот да биде рекетриан кај него, призна во четвертокот специјалниот советник за евроатлански интеграции во ...

Маричиќ: Мизрахи влезе во МТСП за да прави скандали

Frontline - 20.02.2020

Дојдоа кај мене пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кажуваа дека биле убедувани да не гласаат за Законот за ЈО, од емоции, до закани, до понуди, семејствата дека ќе им страдаат. Три пати поголеми притисоци имале осумтемина пратеници од независната пратеничка ...

Маричиќ: По доаѓањето на Чулев во МВР има масовен проблем за вадење на лични документи

Бриф - 20.02.2020

Морам да напоменам дека во 2017 –та година, кога министерот Спасовски во тоа време дојде на таа позиција имаше само 1000 пасоши во депото. Тоа е ужасно мала бројка, а за кратко време успеа да го реши овој проблем. Сега имаше многу повеќе.

Маричиќ на Алсат: Мизрахи не отвораше, туку создаваше скандали

24Инфо - 20.02.2020

Секретарот за меѓународна соработка на СДСМ, Бојан Маричиќ на Алсат телевизија зборуваше и за против уставните постапки на поранешната техничка министерка Рашела Мизрахи. „Мизрахи нема ниту еден ден искуство во труд и социјала.

Маричиќ на Алсат: Мизрахи не отвораше, туку создаваше скандали

MakPress - 21.02.2020

Секретарот за меѓународна соработка на СДСМ, Бојан Маричиќ на Алсат телевизија зборуваше и за против уставните постапки на поранешната техничка министерка Рашела Мизрахи. „Мизрахи нема ниту еден ден искуство во труд и социјала.