TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меркел испратена со највисоката воена почест и хит на германската панк икона Нина Хаген

Сакам да кажам - 03.12.2021

Ангела Меркел следната недела ја напушта канцеларската функција на која помина 16 години и по тој повод, синоќа ѝ беше оддадена највисоката воена почест во Берлин, која се претвори во официјално збогување на земјата од канцеларката.

Заминување во пензија со стил! Ангела Меркел испратена на спектакуларен начин: факели, свечени униформи, црвени ружи и омилените песни на една од најмоќните жени во светот (фото/видео)

Во Центар

Меркел на прошталната свеченост: Не толерирајте омраза

Бизнис Вести

Меркел на прошталната свеченост: Не толерирајте омраза

Курир

Меркел на прошталната свеченост: Не толерирајте омраза

Lider

Меркел на прошталната свеченост: Не толерирајте омраза

Телма

Меркел до Германците: Не толерирајте омраза (ВИДЕО)

Локално

Вечер Прес MakPress +инфо Канал5