TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови 1913 позитивни на ковид – починаа 16 луѓе

Телма - 22.01.2022

Од направени 7.219 тестови, регистрирани се 1.913 нови случаи на КОВИД-19. Скопје – 888, Битола – 148, Кавадарци – 111, Куманово – 83, Велес – 72, Охрид – 59,Тетово – 58, Прилеп – 51, Штип – 50, Струмица – 44, Гевгелија – 38, Кичево- 34, Гостивар и ...

Нови 2.071 заразени со ковид, вкупно 11 починати

Р.С.Европа - 21.01.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 6.010 тестови, а регистрирани се 2.071 нов случај на ковид19. Од нив најмногу во Скопје – 1.047, а потоа следуваат Битола – 178, Кавадарци – 89, Куманово – 73, Тетово - ...

Дневен ковид-биланс: 2.071 новозаразен - дури 34,4% од тестираните

Кајгана - 21.01.2022

Во последните 24 часа направени се 6.010 тестирања, регистриран е 2.071 нов случај на COVID-19, додека 9 лица ја загубија битката со болеста. Новозаразените се во следниве градови: Од вкупниот број на позитивни (2.071), регистрирани се 275 ...

ИНФОГРАФИК: 12% од заразените со Ковид-19 се реинфекции

Press24 - 21.01.2022

11,9% од вкупниот број на заразни од 12 јануари до денеска се реинфекции, покажуваат податоците кои секојдневно ги испраќа Министерството за здравство. Токму на 12 јануари Здравство почна да испраќа податоци за тоа колку од вкупниот број на ...

Во Битола 178 нови позитивни на ковид-19, оздравени 158, активни 1.619 случаи

Битола Њуз - 21.01.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 6.010 тестови, а регистрирани се 2.071 нов случај на Ковид-19, во Битола се 178. Од вкупниот број на позитивни (2.071), регистрирани се 275 реинфекции.