TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Петтиот пакет економски мерки е за заздравување и раст на економијата

Тера - 27.02.2021

29 мерки, во вредност од 9,7 милијарди денари или околу 160 милиони евра. Толку тежи петтиот пакет антикризни мерки. Владата вели наменет за граѓаните и за реалниот сектор, за стабилна и развојна македонска економија и за подобрување на ликвидноста ...

Битиќи: Со оперативниот план за вработување, сите кои ги изгубиле работните места поради Ковид, ќе ги вратиме назад на ...

Frontline - 26.02.2021

Заменикот на Претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, гостуваше во емисијата „Утрински брифинг“, на Слободна ТВ , кадешто зборуваше за пове ќе актуелни економски теми, ...

Со оперативниот план за вработување, сите кои изгубиле работа поради Ковид, ќе се вратат назад на пазарот на трудот

Локално - 26.02.2021

Заменикот на Претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, гостуваше во емисијата „Утрински брифинг”, на Слободна ТВ, кадешто зборуваше за повеќе актуелни економски теми, ...

Трети состанок на Заедничкиот економски управувачки комитет помеѓу Македонија и Германија

Канал5 - 26.02.2021

Соработката помеѓу двете земји продолжува да се развива, две германски компании ги прошируваат своите инвестиции. „СР Германија е најважниот поединечен трговски партнер и голем поддржувач на Република Македонија во евро-атлантските интеграции, со ...

Битиќи: Соработката меѓу двете земји продолжува да се развива, две германски компании ги прошируваат своите инвестиции

24Инфо - 26.02.2021

„СР Германија е најважниот поединечен трговски партнер и голем поддржувач на Република Северна Македонија во евро-атлантските интеграции, со кој нашата земја има интензивна економска соработка, која од година во година е се позначителна”, посочи ...

Битиќи: Две германски компании ги прошируваат своите интереси

Н.Македонија - 26.02.2021

Одржан третиот состанок на заедничкиот економски управувачки комитет помеѓу Македонија и Германија. Соработката помеѓу двете земји продолжува да се развива, две германски компании ги прошируваат своите инвестиции истакна вицепремиерот за економски ...

Потенцијални нови германски инвестиции најавени на третиот состанок на Заедничкиот економски комитет

MakPress - 26.02.2021

Можни се нови германски инвестиции во земјава, најави денеска делегацијата на СР Германија на третиот состанок на Заедничкиот економски управувачки комитет. Како што соопшти Кабинетот на вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, на ...

Можни се нови германски инвестиции, најавено на Заедничкиот економски комитет

Независен - 26.02.2021

Можни се нови германски инвестиции во земјава, најави денеска делегацијата на СР Германија на третиот состанок на Заедничкиот економски управувачки комитет. Како што соопшти Кабинетот на вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, на ...

Потенцијални нови германски инвестиции најавени на третиот состанок на Заедничкиот економски комитет

Frontline - 26.02.2021

Можни се нови германски инвестиции во земјава, најави денеска делегацијата на СР Германија на третиот состанок на Заедничкиот економски управувачки комитет. Како што соопшти Кабинетот на вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, на ...

Битиќи: Можни се нови германски инвестиции во земјава

Press24 - 26.02.2021

Можни се нови германски инвестиции во земјава, најави денеска делегацијата на СР Германија на третиот состанок на Заедничкиот економски управувачки комитет. Како што соопшти Кабинетот на вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, на ...

Потенцијални нови германски инвестиции најавени на третиот состанок на Заедничкиот економски комитет

Опсервер - 26.02.2021

Можни се нови германски инвестиции во земјава, најави денеска делегацијата на СР Германија на третиот состанок на Заедничкиот економски управувачки комитет. Како што соопшти Кабинетот на вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, на ...

Нови германски инвестиции во најава!

Иновативност - 27.02.2021

Можни се нови германски инвестиции во земјава, најави денеска делегацијата на СР Германија на третиот состанок на Заедничкиот економски управувачки комитет. Како што соопшти Кабинетот на вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, на ...

Битиќи: Петтиот пакет мерки е за заздравување и раст на економијата

Frontline - 27.02.2021

29 мерки, во вредност од 9,7 милијарди денари или околу 160 милиони евра. Толку тежи петтиот пакет антикризни мерки. Владата вели наменет за граѓаните и за реалниот сектор, за стабилна и развојна македонска економија и за подобрување на ликвидноста ...

Потенцијални нови германски инвестиции најавени на третиот состанок на Заедничкиот економски комитет

Слободен Печат - 26.02.2021

Можни се нови германски инвестиции во земјава, најави денеска делегацијата на СР Германија на третиот состанок на Заедничкиот економски управувачки комитет. Како што соопшти Кабинетот на вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, на ...

Битиќи: Германија е нашиот најважен трговски партнер, соработката меѓу земјите е клучна и витална

Локално - 26.02.2021

„СР Германија е најважниот поединечен трговски партнер и голем поддржувач на Република Северна Македонија во евро-атлантските интеграции, со кој нашата земја има интензивна економска соработка, која од година во година е се позначителна”, посочи ...

ВИДЕО | Битиќи: Барањето на угостителите во овој момент е тешко остварливо, нас не интересираат работниците

Слободен Печат - 26.02.2021

Соработката со ресорните министерства се уште е на задоволително ниво, нагласи вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи во денешното гостување во „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ.

ВИДЕО | Битиќи: Потврден кредитниот рејтинг и во ова време на економска и ковид криза

Слободен Печат - 26.02.2021

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи нагласи дека е задоволен што меѓународните институции го потврдија кредитниот рејтинг на државата и во периодот на економска и ковид криза.

Битиќи за „Утрински брифинг” – Со оперативниот план за вработување, сите кои ги изгубиле работните места поради Ковид, ...

24Инфо - 26.02.2021

Заменикот на Претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, гостуваше во емисијата „Утрински брифинг”, на Слободна ТВ , кадешто зборуваше за пове ќе актуелни економски теми, ...