TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжува авантурата на Шкендија во Лигата на Европа, Османи со Фелипе бара победа над Дуделанж

ТВ21 - 22.07.2019

Тетовска Шкендија ја продолжува европската авантура во вторник во рамки на Лига на Европа со екипата на Дуделанж од Луксембург. Тренерот на црвено – црните, Ќатип Османи најави поразлична игра од таа со Номе Каљу која ја елиминираше од лига на ...

Ждрепка за трето коло за ЛЕ: Шкендија со Селтик или Номе Калју

Нова ТВ - 22.07.2019

Шкендија би можела на поправен со Номе Калју во третото квалификациско коло за Лига Европа. Ждрепката во Нион ги насочи тетовци на потенцијален нов двомеч со естонскиот клуб кој во првото коло на квалификации за Лигата на шампиони сензационално ...

Шанса за одмазда: Ако го помине Дуделанж, Шкендија повторно ќе игра со Номе Каљу

24Фудбал - 22.07.2019

Ждрепката за третото квалификациско коло во Лига Европа е интересна за Шкендија, тие повторно ќе можат да се сретнат со естонскиот тим Номе Каљу. Шкендија доби шанса за одмазда против Номе Каљу, тоа ќе се случи доколку нема изненадување во следните ...

Ако го мине Дуделанж, Шкендија повторно со Номе Калју во 3-то коло

Спортски - 22.07.2019

По елиминацијата од Номе Калју во воведната рунда од Лигата на шампионите, македонскиот првак Шкендија го очекува нов предизвик, овој пат во второто коло од Лига европа против Дуделанж од Луксембург.

Шкендија доби шанса за одмазда: Ако го мине Дуделанж, пак ќе се соочи со Номе Калју!

Независен - 22.07.2019

Македонскиот шампион Шкендија денеска го дозна потенцијалниот противник во третото коло од квалификациите за Лигата на Европа. Шкендија доби шанса за одмазда против естонскиот првак Номе Калју кој шокантно го елиминираше нашиот шампион во првото ...

Османи: Детектирана е грешката, Фелипе ќе биде стартер против Дуделанж

Дерби - 22.07.2019

Шкендија доживеа болна елиминација во квалификациите на Лигата на шампионите од Номе Калју, но сега продолжува со европските настапи во второто квалификациско коло во Лига Европа, натпреварување во кое тетовските „црвено-црни“ ќе ги одмерат силите ...

„Буба“ Хасани е добредојден во Шкендија

Слободен Печат - 22.07.2019

Шкендија се подготвува за првите 90 минути против Дуделанж во второто квалификациско коло на Лига Европа, дуелот ќе се игра во вторник од 17.55 часот. Тетовскиот клуб предводен од тренерот Ќатип Османи на прес конференцијата каде што ги споделија ...

Фелипе ќе дебитира со Дуделанж, а тетовци најавија: Подготвени сме да се вратиме на победите!

Sport 1 - 22.07.2019

После срамната елиминација од естонски Номе Калју во квалификациите во Лигата на шампионите, тетовска Шкендија утре попладне (17 часот) ќе се обиде да се извади за очајниот настап во елитата против луксембуршки Дуделанж во второто коло од ...

Шкендија доби шанса за реванш ако го мине Дуделанж – Номе Калју ги чека на патот кон плејофот!

Sport 1 - 22.07.2019

Македонскиот шампион Шкендија повторно ќе има шанса да му се реваншира на естонски Номе Калју за поразот во првото коло во квалификациите за Лигата на шампионите, откако тетовци денеска повторно го добија естонскиот тим за евентуален противник во ...

Шанса за одмазда: Ако го мине Дуделанж, Шкендија во 3. коло против поразениот од мечот меѓу Селтик и Номе Калју

Екипа - 22.07.2019

Шкендија може да добие можност да се одмазди на естонски Номе Калју за елиминацијата во 1. квалификациско коло, откако денешната ждрепка во Нион за 3. квалификациско коло во Лига Европа сакаше тетовци за противник, доколку го победат Дуделанж, да се ...

Алими: Подготвени сме да покажеме дека сме подобри од Дуделанж

Gol.mk - 22.07.2019

Во име на тимот на Шкендија, натпреварот против Дуделанж во Лигата на Европа го најави и капитенот Арменд Алими. На прес-конференцијата тој истакна дека тетовчани се свесни дека погрешиле против Номе Каљу, но нема време за тага затоа што следи нов ...

Османи: Фелипе ќе дебитира со Дуделанж, мора да сме поорганизирани!

Gol.mk - 22.07.2019

Македонскиот фудбалски првак Шкендија по елиминацијата од Лигата на шампионите се насочува кон Лигата на Европа. Тетовчани во рамки на 2. коло ќе играат со Дуделанж, тим за кој тренерот Ќатип Османи вели дека не смее да се потцени.

Шкендија во наредното коло на ЛЕ ќе игра со Селтик или Номе Каљу!

Gol.mk - 22.07.2019

Македонскиот фудбалски првак Шкендија го доби ривалот доколку успее да се пласира во 3. квалификациско коло во Лигата на Европа. Тетовчани по елиминацијата од ЛШ играат во 2. коло на ЛЕ, а ги чека двомеч со Дуделанж од Луксембург .

Шкендија најави поинаков пристап на дуелот со Дуделанж, Номе Калју можен противник во 3. коло од ЛЕ

Sport M - 22.07.2019

Екипата на Шкендија денеска одржа прес-конференција на која тренерот Ќатип Османи и капитенот Арменд Алими ги искажаа очекувањата од утрешниот меч со Дуделанж, во 2. квалификациско коло од Лигата на Европа. „Загубивме по наши грешки од Номе Калју.

Алими: Дуделанж е шанса да се поправиме за киксот со Номе Калју

Екипа - 22.07.2019

Фудбалерот од средниот ред на Шкендија, Арменд Алими добро знае дека тимот потфрли во двомечот со естонски Номе Калју во првото квалификациско коло од ЛШ, па сега сите се подготвени во второто квалификациско коло од Лига Европа против Дуделанж да го ...

На повидок дуел Адеми-Спировски во ЛШ

Екипа - 22.07.2019

Динамо Загреб на Аријан Адеми и Ференцварош на Стефан Спировски би можеле да се сретнат во третото коло од квалификациите од Лигата на шампионите, одлучи денешната ждрепка во седиштето на УЕФА во Нион.

Османи: Против Дуделанж ќе има промени во составот, Фелипе ќе биде стартер

Екипа - 22.07.2019

Шефот на стручниот штаб на Шкендија, Ќатип Османи вели дека по елиминацијата од естонски Номе Калју анализирани се сите аномалии во играта на македонскиот шампион, па сега против Дуделанж во 2.

По дебаклот во ЛШ, Шкендија врти нов лист за двомечот со Дуделанж во ЛЕ

1tv - 22.07.2019

По елиминацијата од Номе Калју во воведната рунда од Лигата на шампионите, македонскиот првак Шкендија го очекува нов предизвик, овој пат во второто коло од Лига европа против Дуделанж од Луксембург.

Османи: Се врати атмосферата, подготвени сме; Алими: Еве нѝ шанса да се поправиме

SportMedia - 22.07.2019

Лигата на шампионите е минато за Шкендија во оваа европска сезона, и сега сите погледи се свртени кон Лигата на Европа. Таму тетовци имаат реални шанси да стигнат до плеј-офот, а потоа со некој противник (во зависност кој ќе испадне од Лигата на ...

Каква среќа: Шкендија веднаш ќе има шанса за одмазда

Спортклуб - 22.07.2019

Посакувано или не за Шкендија, тимот од Тетово за релативно краток период би можел да има шанса за одмазда против Номе Калју за елиминацијата од ЛШ. Денешната ждрепка во Нион за 3. квалификациско коло од Лига Европа сакаше македонскиот првак доколку ...

МОТИВ ПЛУС: Шкендија повторно со Номе Калју, овој пат во 3. коло во ЛЕ!

SportMedia - 22.07.2019

Шкендија во 3. коло од квалификациите во Лигата на Европа, би играла со поразениот од дуелот Селтик – Номе Калју. Што значи дека доколку го мине Дуделанж, а естонскиот тим загуби од Шкотскиот, што е реално, тогаш повторно Номе Калју доаѓа во Скопје.

Шкендија повторно ќе игра со Номе Калју?

TopSport - 22.07.2019

Фудбалерите на Шкендија би можеле повторно да се сретнат со екипата на Номе Калју, но сега во квалификациите за пласман во главната фаза во Лига Европа. Шкендија минатата недела доживеа понижувачка елиминација од Естонците во првото коло, во ...

СЕ „КРЧКА“ ВРАЌАЊЕ НА БУБА? Османи: Хасани е секогаш добредојден во Шкендија

SportMedia - 22.07.2019

На денешната прес конференција пред дуелот со Дуделанж во 2. квалификациско коло од Лигата на Европа, тренерот Ќатип Османи и капитенот Арменд Алими го коментираа евентуалното враќање на Хасани во екипата.

Каква „среќа“: Шкендија во трето коло против Номе Калју!

Слободен Печат - 22.07.2019

Македонскиот фудбалски шампион Шкендија има одлична шанса да му се реваншира на Номе Калју за шокантната елиминација во првото квалификациско коло од ЛШ. Шкендија го дозна можниот противник денеска со ждрепка во Нион во третото квалификациско коло ...

Ајакс против ПАОК во Лигата на шампионите, познати сите двојки за третиот круг

Опсервер - 22.07.2019

Денеска во централата на УЕФА во Нион беше извршен ждребот за третата прелиминарна рунда во Лигата на шампионите. 32 тимови ги дознаа своите потенцијални ривали во обид да се пласираат во групната фаза од најпрестижниот фудбалски клупски турнири.

Алими: Дуделанж е шанса да се вратиме на правиот пат

Слободен Печат - 22.07.2019

Денеска Шкендија одржа прес конференција по повод првиот натпревар од 2. квалификациско коло на Лига Европа против Дуделанж од Луксембург. Стратегот на тетовските „црвено-црни“, Ќатип Османи очекува поразличен пристап во однос на дуелите со Номе ...

СЕ ЧЕКААТ ДОБРИ ВЕСТИ ОД НИОН: Номе Калју, Дандалк или Валета е добра ждрепка за Шкендија!

SportMedia - 22.07.2019

Денеска нешто после 12 часот, во Нион ќе се одржи ждрепката за 3.квалификациско коло во Лигата на Европа. Во оној „шампионски пат“ е и Шкендија, која по елиминацијата во квалификациите во ЛШ, добива втора шанса во помалку атрактивното европско ...

Продолжува авантурата на Шкендија во Лигата на Европа, Османи со Фелипе бара победа над Дуделанж

Sport M - 22.07.2019

Тетовска Шкендија ја продолжува европската авантура во вторник во рамки на Лига на Европа со екипата на Дуделанж од Луксембург. Тренерот на црвено – црните, Ќатип Османи најави поразлична игра од таа со Номе Каљу која ја елиминираше од лига на ...

ЛЕ: Ако го помине Дуделанж, Шкендија повторно ќе измери сили со Номе Калју

Курир - 22.07.2019

Денеска беше одржана ждрепката за третото квалификациско коло од Лига Европа, а македонскиот тим Шкендија го дозна својот противник. Имено, тетовци ќе се сретнат со Дуделанж, а доколку го совладаат тимот од Луксембург, ќе се соочат со поразениот од ...

Шкендија доби шанса за одмазда, ако го помине Дуделанж повторно ќе игра против Номе Каљу

МКД - 22.07.2019

Ждрепката за третото квалификациско коло во Лига Европа е интересна за Шкендија, тие повторно ќе можат да се сретнат со естонскиот тим Номе Каљу. Шкендија доби шанса за одмазда против Номе Каљу, тоа ќе се случи доколку нема изненадување во следните ...

Османи: Детектирана е грешката, Фелипе ќе биде стартер против Дуделанж

Точка - 22.07.2019

Шкендија доживеа болна елиминација во квалификациите на Лигата на шампионите од Номе Калју, но сега продолжува со европските настапи во второто квалификациско коло во Лига Европа, натпреварување во кое тетовските „црвено-црни“ ќе ги одмерат силите ...

Победа против Дуделанж за мир во куќа!

Вечер - 22.07.2019

По сензационалната елиминација од естонски Номе Калју во квалификациите во Лигата на шампионите, актуелниот македонски шампион, екипата на Шкендија, денеска во 17 часот ќе се обиде да остави позитивен впечаток против тимот на Дуделанж (Луксембург) ...

Шкендија најави поинаков пристап на дуелот со Дуделанж, Номе Калју можен противник во 3. коло од ЛЕ

ТВ21 - 22.07.2019

Екипата на Шкендија денеска одржа прес-конференција на која тренерот Ќатип Османи и капитенот Арменд Алими ги искажаа очекувањата од утрешниот меч со Дуделанж, во 2. квалификациско коло од Лигата на Европа. „Загубивме по наши грешки од Номе Калју.

Шкендија повторно ќе игра со Номе Калју?

Макфакс - 22.07.2019

Фудбалерите на Шкендија би можеле повторно да се сретнат со екипата на Номе Калју, но сега во квалификациите за пласман во главната фаза во Лига Европа. Шкендија минатата недела доживеа понижувачка елиминација од Естонците во првото коло, во ...

Одржан ждребот: Ова се паровите од 3-то коло во Лигата на шампиони!

Спортски - 22.07.2019

Денес во централата на УЕФА во Нион се одржа ждребот за третата прелиминарна рунда во Лигата на шампионите. 32 тимови ги дознаа своите потенцијални ривали во обид да се пласираат во групната фаза од најпрестижниот фудбалски клупски турнири.

ЛЕ: Ако го помине Дуделанж, Шкендија повторно ќе измери сили со Номе Калју

Опсервер - 22.07.2019

Денеска беше одржана ждрепката за третото квалификациско коло од Лига Европа, а македонскиот тим Шкендија го дозна својот противник. Имено, тетовци ќе се сретнат со Дуделанж, а доколку го совладаат тимот од Луксембург, ќе се соочат со поразениот од ...

Познати сите двојки за 3. коло од ЛШ

Вечер - 22.07.2019

Денеска во централата на УЕФА во Нион беше извршен ждребот за третата прелиминарна рунда во Лигата на шампионите. 32 тимови ги дознаа своите потенцијални ривали во обид да се пласираат во групната фаза од најпрестижниот фудбалски клупски турнири.

ЛЕ: Ако го помине Дуделанж, Шкендија повторно ќе измери сили со Номе Калју

+инфо - 22.07.2019

Денеска беше одржана ждрепката за третото квалификациско коло од Лига Европа, а македонскиот тим Шкендија го дозна својот противник. Имено, тетовци ќе се сретнат со Дуделанж, а доколку го совладаат тимот од Луксембург, ќе се соочат со поразениот од ...

Ајакс против ПАОК во Лигата на шампионите, познати сите двојки за третиот круг

А1 On - 22.07.2019

Денеска во централата на УЕФА во Нион беше извршен ждребот за третата прелиминарна рунда во Лигата на шампионите. 32 тимови ги дознаа своите потенцијални ривали во обид да се пласираат во групната фаза од најпрестижниот фудбалски клупски турнири.

Лига на Европа: Шкендија има шанси да му се реваншира на Номе Калју

Денешен - 22.07.2019

Денеска беше одржана ждрепката за третото квалификациско коло од Лига Европа, а македонскиот тим Шкендија го дозна својот противник. Имено, тетовци ќе се сретнат со Дуделанж, а доколку го совладаат тимот од Луксембург, ќе се соочат со поразениот од ...