TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Црна Гора не успеа да слави и против Холандија на ЕП

Слободен Печат - 22.01.2022

Црногорската репрезентација на Европското првенство во вториот натпревар од главната фаза загуби од Холандија со 34:30. Пред овој меч Црногорците беа фаворити, после триумфот над Хрватска, но „лалињата“ не дозволија да бидат поразени.

Холандија ја изненади Црна Гора

Макфакс - 22.01.2022

Црна Гора остана без шанси да се вмеша во борбата за второто место, во Групата 1, на Европското првенство. Во третото коло Холандија ја победи Црна Гора со 34:30. Црногорците го забележаа првиот пораз по серијата од три победи (Македонија, ...

ВИДЕО: Холандија со „поздрав“ до амбициозните Црногорци

Дриблинг - 22.01.2022

Селекцијата на Холандија ја запиша првата своја победа во историјата на главната фаза на Евроспките првенства. Ова откако славеше против Црна Гора со 34:30 во 2 коло од групата 1 на ЕУРО 2022.

Холандија ја запре победничката серија на Црна Гора

Sport 1 - 22.01.2022

Холандија ја оствари првата историска победа во главната фаза на едно Европско првенство во ракомет откако денеска со 34-30 ја совлада Црна Гора во рамки на 2.коло во Групата 1. Црногорците многу подобро го почнаа натпреварот и имаа водство од 10-6, ...

Црногорците брутално приземјени од брзоногите Холанѓани

Екипа - 22.01.2022

Серијата од три победи на Црна Гора на ЕП 2022 беше прекината попладнево откако оваа селекција загуби во Будимпешта од Холандија со 30-34. „Лалињата“ се соочија со огромни проблеми во последните денови, останувајќи без неколку клучни ракометари, но ...

Црна Гора на колена пред Холандија и неверојатниот Ван Лејвен (ВИДЕО)

SportMedia - 22.01.2022

Црна Гора и Холандија дадоа одличен вовед на вторите дуели во групата И, која се игра во Будимпешта. На теренот се водеше вистинска битка за бодови, на крајот победа ја однесе Холандија која славеше со 30-34 (16-18) и тоа без селекторот Ерлингур ...

Холандија стави стоп на победничката серија на Црна Гора

Спортманија - 22.01.2022

Репрезентацијата на Црна Гора загуби од Холандија со 30:34, во рамките на третото коло од групата „1„ на Европското ракометно првенство. Победничката серија која што траеше три средби и практично ја најави Црна Гора како едно од најголемите ...

Холандија ја изненади Црна Гора

MTM - 22.01.2022

Црна Гора остана без шанси да се вмеша во борбата за второто место, во Групата 1, на Европското првенство. Во третото коло Холандија ја победи Црна Гора со 34:30. Црногорците го забележаа првиот пораз по серијата од три победи (Македонија, ...

Од тешко-потешко за Хрватите, Црна Гора и Холандија во историска битка на ЕУРО

SportMedia - 22.01.2022

Финалистите на Олимписките игри во Токио 2020 Франција и Данска се единствените тимови во групата 1 кои имаат максимални четири бода. Двете репрезентации денеска ќе имаат шанса да продолжат победнички.

Милош Вујовиќ за 24 Ракомет: Конечно дојде нашето време и нема да го пропуштиме

24 Ракомет - 21.01.2022

Црна Гора е вистински хит на Европското првенство, после пласманот во главната фаза, Црногорците успеаја да ја совладаат и селекцијата на Хрватска во првото коло од групата 1. Левото крило на Црна Гора, Милош Вујовиќ не го криеше задоволството од ...

Црна Гора не се шегува, по Македонија ја „преслуша“ и Хрватска

Република - 20.01.2022

Репрезентацијата на Црна Гора го направи едно од најголемото изненадувања на Европското ракометно првенство. Попладнево во Будимпешта, Црногорците забележаа триумф над фаворизираните Хрвати со 32:26.

Црногорците ја совладаа и Хрватска

MakPress - 21.01.2022

Репрезентацијата на Црна Гора го направи едно од најголемото изненадувања на Европското ракометно првенство. Попладнево во Будимпешта, Црногорците забележаа триумф над фаворизираните Хрвати со 32:26.