TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Молитва за Македонија, или тоа што остана од неа

МКД - 20.03.2019

За жал многумина, а особено оние што треба, не може да ја видат историската димензија на оваа посета на еден папа на нашата земја. Со логото „не се плаши повеќе мало стадо“, и боите на македонското знаме и плавите линии на белото сари на светата ...

Доаѓаат верници од целиот регион

Н.Македонија - 20.03.2019

Ексклузивно: бискупот Киро Стојанов за посетата на папата на Македонија Најавената посета на папата Франциск, поглаварот на Римокатоличката црква, на 7 мај годинава на нашата земја ќе има историско значење за државата, но и за верниците на ...

Папата ќе одржи молитва на стадионот во Скопје, се очекуваат до 50.000 луѓе

+инфо - 20.03.2019

Папата Франциско н 7 мај доаѓа во Скопје, а на молитвата што тој ќе ја одржи се очекуваат голем број на луѓе. Директорот на спомен куќата на Мајка Тереза, Ариан Аслани, изјави дека молитвата ќе се одржи на стадионот во Скопје и се очекуваат од 40-50 ...

Оставката на осудениот кардинал Барбарин не е прифатена од папата

+инфо - 20.03.2019

Повикувајќи се на пресумцијата на невиност, папата Франциско не ја прифати оставката на францускиот кардинал Филип Барбарин, кој е осуден на шест месеци условна казна поради прикривање сексуално злоставување извршено од друг свештеник.

Папата ја отфрли оставката на францускиот кардинал обвинет за прикривање на сексуални злоставувања

МКД - 19.03.2019

Папата Франциско ја отфрли оставката на францускиот кардинал Филип Барбарин, кому му беше изречена шест месечна условна затворска казна месецов поради тоа што не пријавил сексуална злоупотреба од страна на свештеник под негова надлежност, со што ...

Жртвите огорчени од одлуката на Папата да не го прифати повлекувањето на кардиналот Барбарен

Нетпрес - 19.03.2019

Повикувајќи се на пресумпцијата на невиност, папата Франциск не ја прифати оставката на францускиот кардинал Филип Барбарен осуден поради тоа што не ги пријавил обвинувањата за сексуално злоставување против еден свештеник.

Папата ќе одржи молитва на „Филип Втори“ – Се очекуваат 50.000 луѓе

Скопје24 - 19.03.2019

Поглаварот на Римокатоличката црква Папата Франциско, ќе го посети Скопје на 7. мај годинава. Веќе е позната неговата агенда во главниот град. Тој ќе одржи молитва на стадионот „Филип Втори“, каде што се очекуваат 40-50 илјади луѓе да присуствуваат ...

Папата Франциск доаѓа во Скопје, на молитвата на стадион се очекуваат 40-50 илјади луѓе

ТВ21 - 19.03.2019

Поглаварот на Римокатоличката црква Папата Франциско, ќе го посети Скопје на 7. мај годинава. Веќе е позната неговата агенда во главниот град. Тој ќе одржи молитва на стадионот „Филип Втори“, каде што се очекуваат 40-50 илјади луѓе да присуствуваат ...

Папата ја одби оставката на осудениот кардинал Барбарин

Фокус - 20.03.2019

Повикувајќи се на пресумцијата на невиност, папата Франциско не ја прифати оставката на францускиот кардинал Филип Барбарин, кој е осуден на шест месеци условна казна поради прикривање сексуално злоставување извршено од друг свештеник.

Папата Франциск доаѓа во Скопје, на молитвата на стадион се очекуваат 40-50 илјади луѓе

Курир - 19.03.2019

Поглаварот на Римокатоличката црква Папата Франциско, ќе го посети Скопје на 7. мај годинава. Веќе е позната неговата агенда во главниот град. Тој ќе одржи молитва на стадионот „Филип Втори“, каде што се очекуваат 40-50 илјади луѓе да присуствуваат ...

Папата ја одби оставката на осудениот кардинал Барбарин – чека на одлука по жалбената постапка

Либертас - 20.03.2019

Повикувајќи се на пресумцијата на невиност, папата Франциско не ја прифати оставката на францускиот кардинал Филип Барбарин, кој е осуден на шест месеци условна казна поради прикривање сексуално злоставување извршено од друг свештеник.

Папата Франциск доаѓа во Скопје, на молитвата на стадион се очекуваат 40-50 илјади луѓе

Нетпрес - 19.03.2019

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциско, ќе го посети Скопје на 7-ми мај годинава, а веќе е позната неговата агенда во главниот град. Папата ќе одржи молитвена литургија на скопскиот градски стадионот „Филип Втори“, каде што се очекува ...

Папата ја одби оставката на осудениот кардинал Барбарин

24Инфо - 20.03.2019

Повикувајќи се на пресумцијата на невиност, папата Франциско не ја прифати оставката на францускиот кардинал Филип Барбарин, кој е осуден на шест месеци условна казна поради прикривање сексуално злоставување извршено од друг свештеник.

Папата Франциск доаѓа во Скопје, на молитвата на стадион се очекуваат 40-50 илјади луѓе

Пулс24 - 19.03.2019

Поглаварот на Римокатоличката црква Папата Франциско, ќе го посети Скопје на 7. мај годинава. Веќе е позната неговата агенда во главниот град. Тој ќе одржи молитва на стадионот „Филип Втори“, каде што се очекуваат 40-50 илјади луѓе да присуствуваат ...

Папата ја одби оставката на осудениот кардинал Барбарин

А1 On - 20.03.2019

Повикувајќи се на пресумцијата на невиност, папата Франциско не ја прифати оставката на францускиот кардинал Филип Барбарин, кој е осуден на шест месеци условна казна поради прикривање сексуално злоставување извршено од друг свештеник.

Папата Франциск доаѓа во Скопје, на молитвата на стадион се очекуваат 40-50 илјади луѓе

4NEWS - 19.03.2019

Поглаварот на Римокатоличката црква Папата Франциско, ќе го посети Скопје на 7. мај годинава. Веќе е позната неговата агенда во главниот град. Тој ќе одржи молитва на стадионот „Филип Втори“, каде што се очекуваат 40-50 илјади луѓе да присуствуваат ...

Папата ја одби оставката на осудениот кардинал Барбарин

Н.Македонија - 20.03.2019

Повикувајќи се на пресумцијата на невиност, папата Франциско не ја прифати оставката на францускиот кардинал Филип Барбарин, кој е осуден на шест месеци условна казна поради прикривање сексуално злоставување извршено од друг свештеник.

Папата ќе одржи молитва на „Филип Втори“ - Се очекуваат 50.000 луѓе

Press24 - 19.03.2019

Поглаварот на Римокатоличката црква Папата Франциско, ќе го посети Скопје на 7. мај годинава. Веќе е позната неговата агенда во главниот град. Тој ќе одржи молитва на стадионот „Филип Втори“, каде што се очекуваат 40-50 илјади луѓе да присуствуваат ...

Папата ја одби оставката на осудениот кардинал Барбарин

Локално - 20.03.2019

Повикувајќи се на пресумцијата на невиност, папата Франциско не ја прифати оставката на францускиот кардинал Филип Барбарин, кој е осуден на шест месеци условна казна поради прикривање сексуално злоставување извршено од друг свештеник.

Папата Франсис доаѓа во Скопје, на молитвата на стадион се очекуваат 40-50 илјади луѓе

Либертас - 20.03.2019

Поглаварот на Римокатоличката црква Папата Франциско, ќе го посети Скопје на 7. мај годинава. Веќе е позната неговата агенда во главниот град. Тој ќе одржи молитва на стадионот „Филип Втори“, каде што се очекуваат 40-50 илјади луѓе да присуствуваат ...

Папата Франциск ќе одржи молитва на „Филип Втори“ – Се очекуваат 50.000 луѓе

Република - 19.03.2019

Поглаварот на Римокатоличката црква, Папата Франциско, ќе го посети Скопје на 7. мај годинава, а веќе е позната неговата агенда во главниот град. Тој ќе одржи молитва на стадионот „Филип Втори“, каде што се очекуваат 40-50 илјади луѓе да ...

Папата ја одби оставката на осудениот кардинал Барбарин

Република - 20.03.2019

Повикувајќи се на пресумцијата на невиност, папата Франциско не ја прифати оставката на францускиот кардинал Филип Барбарин, кој е осуден на шест месеци условна казна поради прикривање сексуално злоставување извршено од друг свештеник.

Папата Франсис доаѓа во Скопје, на молитвата на стадион се очекуваат 40-50 илјади луѓе

iPortal - 20.03.2019

Поглаварот на Римокатоличката црква Папата Франциско, ќе го посети Скопје на 7. мај годинава. Веќе е позната неговата агенда во главниот град. Тој ќе одржи молитва на стадионот „Филип Втори“, каде што се очекуваат 40-50 илјади луѓе да присуствуваат ...

Папата ја одби оставката на осудениот кардинал Барбарин

Независен - 20.03.2019

Повикувајќи се на пресумцијата на невиност, папата Франциско не ја прифати оставката на францускиот кардинал Филип Барбарин, кој е осуден на шест месеци условна казна поради прикривање сексуално злоставување извршено од друг свештеник.

Папата Франциск ќе одржи молитва на „Филип Втори“

Скопје инфо - 20.03.2019

Поглаварот на Римокатоличката црква, Папата Франциско, ќе го посети Скопје на 7. мај годинава, а веќе е позната неговата агенда во главниот град. Тој ќе одржи молитва на стадионот „Филип Втори“, каде што се очекуваат 40-50 илјади луѓе да ...

Папата ја одби оставката на осудениот кардинал Барбарин

MTM - 20.03.2019

Повикувајќи се на пресумцијата на невиност, папата Франциско не ја прифати оставката на францускиот кардинал Филип Барбарин, кој е осуден на шест месеци условна казна поради прикривање сексуално злоставување извршено од друг свештеник.

Папата ја одби оставката на осудениот кардинал Барбарин

Вечер - 20.03.2019

Повикувајќи се на пресумцијата на невиност, папата Франциско не ја прифати оставката на францускиот кардинал Филип Барбарин, кој е осуден на шест месеци условна казна поради прикривање сексуално злоставување извршено од друг свештеник.

Папата ја одби оставката на осудениот кардинал Барбарин

Опсервер - 20.03.2019

Повикувајќи се на пресумцијата на невиност, папата Франциско не ја прифати оставката на францускиот кардинал Филип Барбарин, кој е осуден на шест месеци условна казна поради прикривање сексуално злоставување извршено од друг свештеник.