TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Проблем за ПСЖ пред дуелот со Борусија

SportMedia - 25.02.2020

Според француските медиуми, Тијаго Силва нема да биде подготвен за осминафиналниот дуел во Лигата на шампионите против Борусија. Еден од клучните играчи во одбраната на ПСЖ се здоби со повреда и ќе паузира околу три недели.

Французинот потврди дека останува во Јувентус уште една година

Gol.mk - 24.02.2020

Францускиот играч за врска Блес Матуиди за италијанските медиуми потврди дека ќе остане во Јувентус уште една сезона. Светскиот првак со Франција останува во Торино уште една година, откако „старата дама“ му искажа верност со автоматското ...

Кавани се отвори за пропаднатиот јануарски трансфер откако испиша историја во ПСЖ

Дерби - 24.02.2020

Единсон Кавани беше пред заминување од ПСЖ во текот на јануарскиот преоден рок и се чинеше дека се е подготвено за преселба во Атлетико Мадрид, но сепак конечниот договор меѓу сите страни не беше постигнат, па така Уругваецот се најде во ситуација ...

Се потешка е мисијата на парижани – Без капитенот Силва во реваншот со Борусија

Спортманија - 24.02.2020

Бразилецот се повреди на мечот со Бордо, ќе паузира најмалку три седмици и нема да игра во вториот меч од осминафиналето против милионерите Се потешка станува мисијата на Пари Сен Жермен за пробив во четвртфиналето на Лигата на Лигата на шампионите, ...

Ван Перси упати директен совет до луѓето во Манчестер Јунајтед за тоа кој напаѓач да го донесат: Тој е докажан ...

СуперСпорт - 24.02.2020

Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Робин Ван Перси кој беше најдобар стрелец на клубот при освојувањето на последната титула во Премиер лигата, го посочи идеалниот напаѓач за „ѓаволите“.

Ултрасите на ПСЖ упатија едно прашање до ѕвездите на тимот, Мбапе одговори, а потоа се „пишмани“ (ФОТО)

24Фудбал - 24.02.2020

Младата ѕвезда се реши да возврати на критиките од ултрасите, меѓутоа брзо се предомисли и ја повлече објавата, која многумина веќе ја регистрираа, а истата секако стигна и до медиумите. ПСЖ многу вложуваше во својот состав изминатите неколку ...

Ван Перси со трансфер совет за Јунајтед: Тој е докажaн голгетер, ќе им донесе…

Дерби - 24.02.2020

Робин Ван Перси минатата година и стави крај на одличната кариера, па сега има многу повеќе време и може редовно да го прати, коментира сите фудбалски случувања. Поради тоа изминатиов период е доста актуелен, активен со своите ставови, предлози, па ...

Навистина чудно – Нејмар поцрвене пред роденденот на сестра му

Екипа - 24.02.2020

Бразилскиот фудбалер Нејмар заработи црвен картон во последните моменти на натпреварот против Бордо во француската Лига 1. Во последниот меч од 26. коло ПСЖ на „Паркот на принцовите“ го победи Бордо со 4-3.

Тухел за црвениот картон на Нејмар: Тоа беше човечка реакција…

Дерби - 24.02.2020

Екипата на Пари Сен Жермен славеше над Бордо со 4-3 во француксиот шампионат, средба која домаќините ја доиграа со 10 играчи откако во самиот финиш поцрвене Нејмар. Бразилецот беше невнимателен и доби втор жолт картон за стартот над Адли, па во ...

Јувентус го продолжил договорот со Матуиди за уште една година

SportMedia - 24.02.2020

Блез Матуиди објави дека Јувентус решил да ја активира опцијата да го продолжи договорот со него за уште една година. Договорот на Французинот со „Старата дама“ истекува ова лето, но 32-годишниот играч откри дека ќе остане во Торино најмалку уште ...

Официјално: Јувентус го обнови договорот со светскиот шампион

Спортски - 24.02.2020

Играчот за врска на Јувентус, Блас Матуиди останува во Торино уште една година, откако „старата дама“ ја искористи можноста да му го продолжи договорот. Тоа го потврди самиот Матуиди , кој беше дел од француската репрезентација која го освои ...

ПСЖ во голеада славеше над Бордо, Кавани прослави 200 голови

Кајгана - 24.02.2020

Парижаните имаа многу проблеми со гостите од Бордо и во неизвесен натпревар сепак победија со 4:3. Први го отворија резултатот „Жирондинците“ и тоа преку јужнокорејскиот репрезентативен Хуан Уи-џо во 18. минута.

Дивјакот Нејмар (Видео)

TopSport - 24.02.2020

ПСЖ синоќа во еффикасен меч успеа да го победи Бордо со 4:3. Кавани, два пати Маркињос и Мбапе ја тресеа мрежата на жирондинците. Одличниот натпревар го засени дивјачкиот старт на Нејмар во 92 минута од натпреварот.

Кавани го постигна својот 200. гол за ПСЖ

Опсервер - 24.02.2020

– Уругвајскиот фудбалер Едисон Кавани го постигна својот 200-ти гол за Пари Сен-Жермен. Јубилејот за Кавани се случи на натпреварот од 26. коло од шампионатот на Франција синоќа против Бордо. Уругваец постигна гол во 25. минута.

Рекорд на Кавани во „голометот“ на ПСЖ и Бордо

Нетпрес - 24.02.2020

Во последниот меч од 26-то коло на француското фудбалско првенство, актуелниот шампион Пари Сен Жермен на својот „Парк на принцовите“ го победи Бордо со 4:3, во кој двете екипи имаа уште низа нереализирани шанси.

Жирондинците добро го „испотија“ ПСЖ, Кавани со гол број 200 (видео)

Макфакс - 23.02.2020

Пари Сен-Жермен стигна до 4:3 победа во дербито на 26. коло во француската Лига 1 против Бордо, иако гостите успеаја на почетокот добро да ги испотат шампионите. Кореецот Уи-Џо Хванг во 18-тата минута го замолче „Паркот на принцовите“ за водство на ...

ПСЖ ги расипува плановите на Реал и Јувентус – го сака Погба

Спортски - 23.02.2020

Пол Погба најверојатно ја игра последната сезона во Манчестер Јунајтед и силно се шпекулира со неговата иднина. Реал Мадрид и Јувентус важеа како фаворити за неговиот потпис, но сега во трката се приклучи и Пари Сент Жермен.

Ван Перси го советува Јунајтед да го привлече Кавани

Локално - 23.02.2020

Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Робин Ван Перси смета дека совршен стрелец на „црвените ѓаволи“ би бил Единсон Кавани. Ван Перси, кој го предводеше Јунајтед до титулата во Англија во 2013 година, го гледа Кавани како одлична опција за ...

ПСЖ влегува во трка со Јувентус за потписот на Погба

MakPress - 23.02.2020

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба, може да замине во Пари Сен-Жермен, пренесува францускиот портал „Le10sport.com“. Според изворот, парижаните ќе се натпреваруваат за 26-годишниот Французин со Јувентус.

ПСЖ влегува во трка со Јувентус за потписот на Погба

iPortal - 23.02.2020

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба, може да замине во Пари Сен-Жермен, пренесува францускиот портал „Le10sport.com“. Според изворот, парижаните ќе се натпреваруваат за 26-годишниот Французин со Јувентус.

ПСЖ влегува во трка со Јувентус за потписот на Погба

А1 On - 23.02.2020

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба, може да замине во Пари Сен-Жермен, пренесува францускиот портал „Le10sport.com“. Според изворот, парижаните ќе се натпреваруваат за 26-годишниот Французин со Јувентус.

ПСЖ влегува во трка со Јувентус за потписот на Погба

Либертас - 23.02.2020

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба, може да замине во Пари Сен-Жермен, пренесува францускиот портал „Le10sport.com“. Според изворот, парижаните ќе се натпреваруваат за 26-годишниот Французин со Јувентус.

Трансфер: ПСЖ и Јувентус во трка за Погба

Денешен - 23.02.2020

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба, може да замине во Пари Сен-Жермен, пренесува францускиот портал „Le10sport.com“. Според изворот, парижаните ќе се натпреваруваат за 26-годишниот Французин со Јувентус.

Кавани го постигна својот 200. гол за ПСЖ

iPortal - 24.02.2020

Уругвајскиот фудбалер Едисон Кавани го постигна својот 200-ти гол за Пари Сен-Жермен. Јубилејот за Кавани се случи на натпреварот од 26. коло од шампионатот на Франција синоќа против Бордо. Уругваец постигна гол во 25. минута.

Кавани го постигна својот 200. гол за ПСЖ

Курир - 24.02.2020

Уругвајскиот фудбалер Едисон Кавани го постигна својот 200-ти гол за Пари Сен-Жермен. Јубилејот за Кавани се случи на натпреварот од 26. коло од шампионатот на Франција синоќа против Бордо. Уругваец постигна гол во 25. минута.

Кавани го постигна својот 200. гол за ПСЖ

24 Вести - 24.02.2020

Уругвајскиот фудбалер Едисон Кавани го постигна својот 200-ти гол за Пари Сен-Жермен. Јубилејот за Кавани се случи на натпреварот од 26. коло од шампионатот на Франција синоќа против Бордо. Уругваец постигна гол во 25. минута.

Кавани го постигна својот 200. гол за ПСЖ

А1 On - 24.02.2020

Уругвајскиот фудбалер Едисон Кавани го постигна својот 200-ти гол за Пари Сен-Жермен. Јубилејот за Кавани се случи на натпреварот од 26. коло од шампионатот на Франција синоќа против Бордо. Уругваец постигна гол во 25. минута.

Кавани го постигна својот 200. гол за ПСЖ (ВИДЕО)

Локално - 24.02.2020

Уругвајскиот фудбалер Едисон Кавани го постигна својот 200-ти гол за Пари Сен-Жермен. Јубилејот за Кавани се случи на натпреварот од 26. коло од шампионатот на Франција синоќа против Бордо. Уругваец постигна гол во 25. минута.

Кавани го постигна својот 200. гол за ПСЖ

Sport M - 24.02.2020

Уругвајскиот фудбалер Едисон Кавани го постигна својот 200-ти гол за Пари Сен-Жермен. Јубилејот за Кавани се случи на натпреварот од 26. коло од шампионатот на Франција синоќа против Бордо. Уругваец постигна гол во 25. минута.

Тухел за црвениот картон на Нејмар: Тоа беше човечка реакција…

Точка - 24.02.2020

Екипата на Пари Сен Жермен славеше над Бордо со 4-3 во француксиот шампионат, средба која домаќините ја доиграа со 10 играчи откако во самиот финиш поцрвене Нејмар. Бразилецот беше невнимателен и доби втор жолт картон за стартот над Адли, па во ...

Ван Перси го советува Манчестер Јунајтед за тоа кој играч да купат

Спортклуб - 24.02.2020

Некогашниот голгетер на Манчестер Јунајтед, Холанѓанецот Робин Ван Перси во последното интервју говореше за својот поранешен клуб. Според него, совршен стрелец на „црвените ѓаволи“ би бил Единсон Кавани.

Ван Перси го советува Јунајтед: Купете го Кавани, тој е гол машина

Спортски - 24.02.2020

Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Робин Ван Перси кој беше најдобар стрелец на клубот при освојувањето на последната титула во Премиер лигата, го посочи идеалниот напаѓач за „ѓаволите“.