TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Го намалува холестеролот, помага за слабеење, спречува рак - моќта на куркумата

Кајгана - 20.01.2021

Куркумата се смета за супернамирница која има многу позитивни ефекти за здравјето. Куркумата е ефикасна против главоболкa и се препорачува како вид третман, особено за луѓето кои страдаат од мигрена.

Речиси секој втор има хеликобактер – Ова е решението!

Пулс24 - 19.01.2021

Речиси 70 % од луѓето ја имаат познатата бактерија Helicobacter pylori, но ретко кој знае која храна треба да ја консумира. Постојат одредени производи кои можат да помогнат при лекувањето на оваа бактерија.

Најздравиот чај на светот: Го јакне имунитетот, се бори против воспаленија, го штити џигерот и ја чисти кожата

Точка - 19.01.2021

Куркумата одамна се користи во азиската кујна и медцина, но сè повеќе го пронаоѓа својот пат до европските и останатите кујни. Ова растение е најпознато како зачин кој што се додава во многубројни јадења, но е многу повеќе од тоа.

Речиси секој втор има хеликобактер – Ова е решението!

24Инфо - 19.01.2021

Речиси 70 % од луѓето ја имаат познатата бактерија Helicobacter pylori, но ретко кој знае која храна треба да ја консумира. Постојат одредени производи кои можат да помогнат при лекувањето на оваа бактерија.