TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Домашните миленици добија „излез“ трипати дневно во ригорозниот полициски час за викенд

360 степени - 07.04.2020

Граѓаните кои живеат во станбени објекти со домашни миленичиња (кучиња), ќе можат да ги изнесат пред зграда за време на најдолгиот полициски час во цела држава, кој по примерот на Куманово, ќе започне во 16 часот во петок и ќе трае до понеделник, до ...

Дозволена прошетка на кучиња во три термини од по половина час за време на полицискиот час за викенд

Сакам да кажам - 06.04.2020

Во сабота и недела, кога има целосна забрана за движење 24 часа, на граѓаните кои имаат кучиња ќе им биде дозволено изнесување на милениците наутро од 8.00 часот до 8.30 часот, попладне од 15.00 часот до 15.30 часот и во вечерните часови од 20.00 ...

Ова се термините: Кога ќе можете да ги изнесете кучињата на прошетка за време на полициски час?

Курир - 06.04.2020

Сопствениците на кучиња кои ги чуваат како домашни миленичиња во станови, ќе може да ги изнесуваат надвор во одредени термини во денот за време на забраната и посебниот режим на движење што ќе се применува од среда, 8 април.

Полициски час: Од среда од 16 часот до 05 часот, од петок од 16 до понеделник до 05 часот

24 Вести - 06.04.2020

Владата воведува нови ригорозни мерки во борба со коронавирусот, поради непочитувањето на досегашните. Од среда полицискиот час ќе почнува од 16 часот до 5 часот утрината секој работен ден – претстојниот викенд пак ќе го поминеме затворени во ...

Важна информација од Владата: Еве колку пати ќе ви биде дозволено да излезете со куче за време на викенд полицискиот ...

Centar - 06.04.2020

За време на полицискиот час, дозволено е сите граѓани кои живеат во станбени објекти за колективно домување и што имаат домашни миленичиња (куче), од понеделник до петок да може да ги изнесуваат надвор од своите домови, во вечерните часови во ...

Се забранува движење во групи поголеми од две лица

Тера - 06.04.2020

Според Одлуката на Владата, се забранува движењето на граѓаните на јавни места и јавни површини во групи поголеми од две лица, при што дозволено е родител да биде во поголема група со своите деца до 14 години, соопшти претседателот на Владата Оливер ...

Поригорозен полициски час од среда- за време на викендите сите дома

Алфа - 06.04.2020

Поригорозен полициски час на територијата на цела Македонија. Од среда граѓаните нема да смеат да излегуваат од своите домови по 16 часот, додека пак забраната за движење за сите граѓани ќе важи во текот на целиот викенд.

Од среда построги мерки и за повозрасните категории и помладите од 18 години

Алсат-М - 06.04.2020

За лицата над 67 годишна возраст се забранува движењето во текот на сите работни денови, од понеделник до петок, освен во периодот од 10:00 до 12:00 часот. За младите лица до 18 години се забранува движењето во текот на сите работни денови, од ...

Забрана за движење во групи поголеми од две лица

360 степени - 06.04.2020

На денешната владина седница на која беше донесена одлука за продолжување на полицискиот час кој во работни денови ќе почнува од 16 часот на цела територија на државата, а за викенди ќе има целосна забрана за движење, Владата донесе и дополнителни ...

Постарите од 67 години ќе можат да излегуваат само од 10 до 12 часот, лицата под 18 години од 13 до 15 часот

ТВ21 - 06.04.2020

Владата денеска донесе одлука за скратување на полицискиот час кој почнува од среда (8. април). Полицискиот час ќе трае од 16 до 05 часот, но има посебни мерки за лицата над 67 годишна возраст, и на лицата под 18 години.

Од среда полициски час во цела држава од 16 до 5 часот

iPortal - 06.04.2020

Дополнителни ограничувања на движењето за граѓаните на територијата на целата држава, за време на работните денови и викендите, со важност од среда, 8.4.2020, од 16 часот Владата на Република Северна Македонија на предлог на Комисијата за заразни ...

Мерките почнуваат од среда: Забрана за движење од 16 часот до 5 наутро, за викенди 48 часа дома

еМагазин - 06.04.2020

Владата на денешната седница воведе забрана за движење во целата држава од понеделник до петок од 16 часот попладне до пет часот наутро, за викенд пак, нема излегување. Младите до 18 години имаат целосна забрана за движење освен од 13 до 15 часот од ...

Нови рестрикции за пензионерите и малолетниците

Кумановски м. - 06.04.2020

Лицата до 18 години имаат целосна забрана за движење освен од понеделник до петок во период од 13:00 до 15:00 часот, додека пензионерите, односно лица над 67 години, ќе можат да се движат во работните денови од 10:00 до 12:00 часот.

ОФИЦИЈАЛНО: Од среда полицискиот час ќе почнува од 16 часот!

Магазин - 06.04.2020

Од среда на сила нов поригорозен полициски час на територијата на цела Македонија. Според информации на Канал 5 владата на денешната седница одлучила забраната за движење од понеделник до петок да почнува од 16 часот и да трае до пет часот следниот ...

И денеска забрана за движење од 16 часот

Вечер - 05.04.2020

Забраната за движење на населението и денеска почнува во 16 часот и ќе трае до 5 часот наутро. Забраната за движење во викенд е согласно одлуката на Владата што се применува од минатата недела.

И денеска забрана за движење од 16 часот

24 Вести - 05.04.2020

Забраната за движење на населението и денеска почнува во 16:00 часот и ќе трае до 05:00 часот наутро. Забраната за движење во викенд е согласно одлуката на Владата што се применува од минатата недела.

И денеска забрана за движење од 16 часот

Алсат-М - 05.04.2020

Забраната за движење на населението и денеска почнува во 16:00 часот и ќе трае до 05:00 часот наутро. Забраната за движење во викенд е согласно одлуката на Владата што се применува од минатата недела.

И денеска забрана за движење од 16 часот

Пулс24 - 05.04.2020

Забраната за движење на населението и денеска почнува во 16:00 часот и ќе трае до 05:00 часот наутро. Забраната за движење во викенд е согласно одлуката на Владата што се применува од минатата недела.

И денеска забрана за движење од 16 часот

iPortal - 05.04.2020

Забраната за движење на населението и денеска почнува во 16:00 часот и ќе трае до 05:00 часот наутро. Забраната за движење во викенд е согласно одлуката на Владата што се применува од минатата недела.

Владата со нови мерки: За цела држава ограничено движење од понеделник до петок, од 16:00 часот до 05:00 часот ...

Бриф - 06.04.2020

Дополнителни ограничувања на движењето за граѓаните на територијата на целата држава, за време на работните денови и викендите, со важност од среда, 8.4.2020, од 16 часот Владата на Република Северна Македонија на предлог на Комисијата за заразни ...

Владата ги заострува мерките, полицискиот час и забрана за движење ќе биде од 16:00 до 05:00 во работните денови, а во ...

А1 On - 06.04.2020

Владата на Република Северна Македонија на предлог на Комисијата за заразни болести во рамки на Министерството за здравство и Генералниот кризен штаб, донесе дополнување на Одлуката за забрана за движење на граѓаните во целата територија на ...

Од среда полицискиот час ќе почнува од 16 часот

Тера - 06.04.2020

Дополнителни ограничувања на движењето за граѓаните на територијата на целата држава, за време на работните денови и викендите, со важност од среда, 8.4.2020, од 16 часот Владата на Република Северна Македонија на предлог на Комисијата за заразни ...

Од среда поригорозни мерки: Ново ограничување во работните денови, целосен карантин за време на викенд

Слободен Печат - 06.04.2020

Дополнителни ограничувања на движењето за граѓаните на територијата на целата држава, за време на работните денови и викендите, со важност од среда, 8.4.2020, од 16 часот Владата на Република Северна Македонија на предлог на Комисијата за заразни ...

Од среда забрана за движење од 16 до 5 во работни денови и целосна забрана во викенд

МКД - 06.04.2020

Владата донесе дополнителни мерки и ограничувања за справување со коронавирусот. Дополнителни ограничувања на движењето за граѓаните на територијата на целата држава, за време на работните денови и викендите ќе важи од среда, 8 април, 2020година, од ...

Се воведува нов продолжен полициски час

Р.С.Европа - 06.04.2020

Поради ситуацијата со ширењето на коронавирусот, Владата донесе одлука за приширување на полицискиот час од 16 часот попладне до 5 часот наутро. Продолжениот полициски час почнува од 8 април, соопшти Владата.

Нов полициски час – Забрането движење по 16 часот, нови ограничувања за младите и лицата над 67 години

Радио МОФ - 06.04.2020

Дополнителни ограничувања на движењето за граѓаните се воведуваат на територијата на целата држава, за време на работните денови и викендите, кои почнуваат да важат од среда, 8 април, од 16 часот.

Од среда полициски час од 16 до 5 часот, целосна забрана за движење за викенд

Сакам да кажам - 06.04.2020

Од среда полицискиот час на цела територија на земјава ќе биде од 16 до 5 часот наутро. За време на викендите пак ќе биде целосно забрането движењето на граѓаните, објави Владата. „Владата на Република Северна Македонија на предлог на Комисијата за ...

Од среда полицискиот час ќе почнува во 16 часот, а за време на викендите 24 часовна забрана за движење

Макфакс - 06.04.2020

Владата на предлог на Комисијата за заразни болести во рамки на Министерството за здравство и Генералниот кризен штаб, донесе одлука за забрана за движењето за сите граѓани на ниво на целата територија, секој работен ден, од понеделник до петок, од ...

Полицискиот час ќе почнува во 16 часот, за викенди целосна забрана

Скопје инфо - 06.04.2020

Дополнителни ограничувања на движењето за граѓаните на територијата на целата држава, за време на работните денови и викендите, со важност од среда, 8.4.2020, од 16 часот Владата на Република Северна Македонија на предлог на Комисијата за заразни ...

Полицискиот час од среда се продолжува од 16 до 05 часот

Сител - 06.04.2020

Владата на Република Македонија на предлог на Комисијата за заразни болести во рамки на Министерството за здравство и Генералниот кризен штаб, донесе дополнување на Одлуката за забрана за движење на граѓаните во целата територија на државата, ...

Нови мерки на Владата за забрана на движење во целата држава

Црнобело - 06.04.2020

Во земјава донесени се дополнителни мерки за забрана на движење за граѓаните за време на викендот, но и за работните денови. Владата на Македонија објави дополнителни мерки, во кои се ограничува движењето, а во соопштението стои: Дополнителни ...

Полицискиот час ќе почнува од 16 и ќе трае до 5 часот, 24 часовен полициски час за викенди

MakPress - 06.04.2020

Владата на Република Македонија на предлог на Комисијата за заразни болести во рамки на Министерството за здравство и Генералниот кризен штаб, донесе дополнување на Одлуката за забрана за движење на граѓаните во целата територија на државата, ...

Од среда полициски час од 16 до 5 часот и викенд-карантин

Факултети - 06.04.2020

Од среда полицискиот час во цела Македонија ќе почнува во 16, а ќе завршува во 5 часот наутро во работните денови, додека за време на викендите ќе има 24-часовен полициски час, соопштија денес од Владата.

Се воведува целосен карантин за викенди, од понеделник до петок од 16 до 5 наутро

AKO - 06.04.2020

Дополнителни ограничувања на движењето за граѓаните на територијата на целата држава, за време на работните денови и викендите, со важност од среда, 8.4.2020, од 16 часот, објави Владата на РСМ.

Од среда полицискиот час ќе трае од 16 до 5, за викендите 24 часовна забрана за движење!

Пулс24 - 06.04.2020

Полицискиот час од среда ќе почнува во 16 часот, а ќе завршува во 5 часот следниот ден на територијата низ цела Македонија. Во викендите полицискиот час ќе биде активен 24 часа, односно од петок од 16 часот, до понеделник до 05 часот наутро.

Од утре почнуваат новите промени за движење низ целатa територија на нашата држава

Бизнис Вести - 06.04.2020

Од среда полицискиот час на целата територија на нашата држава ќе започне во 16 часот и ќе трае до 5 часот наутро, објави вицепремиерот Бујар Османи на својот фејсбук-профил. За време на викенди, пак, движењето ќе биде целосно забрането, односно ...

Подолг полициски час од среда

Деца - 06.04.2020

Од среда полицискиот час во цела Македонија ќе почнува во 16, а ќе завршува во 5 часот наутро во работните денови, додека за време на викендите ќе има 24-часовен полициски час, соопштија денес од Владата.

Младите до 18 години можат да се движат од понеделник до петок од 13 до 15, додека старите над 67 од 10 до 12 часот

Фокус - 06.04.2020

Владата денеска донесе нови рестриктивни мерки со цел да се спречи ширењето на корона вирусот. Освен тоа, што полицискиот час од понеделник до петок ќе биде од 16 до 05 часот, а за викенд 24 часа, порестриктивни мерки добиваат и младите до 18 години ...

Влада: Полицискиот час продолжен, нема движење во групи повеќе од двајца

360 степени - 06.04.2020

Владата на предлог на Комисијата за заразни болести донесе дополнување на Одлуката за забрана за движење на граѓаните во целата територија на државата, односно за продолжување на полицискиот час на целата територија на државата, кое стапува на сила ...

Владата одлучи да ги заостри мерките: Полицискиот час од среда се продолжува од 16 до 05 часот

Press24 - 06.04.2020

Владата на предлог на Комисијата за заразни болести во рамки на Министерството за здравство и Генералниот кризен штаб, донесе дополнување на Одлуката за забрана за движење на граѓаните во целата територија на државата, односно за продолжување на ...

Полицискиот час за цела држава по примерот на Куманово

Kumanovo News - 06.04.2020

Се забранува движењето за сите граѓани на ниво на целата територија, секој работен ден, од понеделник до петок, од 16:00 часот до 05:00 часот наредниот ден. За лицата над 67 годишна возраст се забранува движењето во текот на сите работни денови, од ...

Од среда полицискиот час ќе трае од 16 до 5, за викендите 24 часовна забрана за движење

Нетпрес - 06.04.2020

Полицискиот час од среда ќе почнува во 16 часот, а ќе завршува во 5 часот следниот ден на територијата низ цела Македонија. Во викендите полицискиот час ќе биде активен 24 часа, односно од петок од 16 часот, до понеделник до 05 часот наутро.

НОВИ МЕРКИ Старите и младите ќе имаат излез само по 2 часа во текот на денот!

+инфо - 06.04.2020

Владата на предлог на Комисијата за заразни болести во рамки на Министерството за здравство и Генералниот кризен штаб, донесе дополнување на Одлуката за забрана за движење на граѓаните во целата територија на државата, односно за продолжување на ...

Целосен карантин за викенд, преку недела движење од 05 до 16 часот: Од среда ригорозни мерки

Машки магазин - 06.04.2020

Полицискиот час од задутре 8 април ќе почнува од 16.00 часот до 05 изутрина, а во текот на викендите полицискиот час ќе трае 24 часа. Владата на Република Северна Македонија на предлог на Комисијата за заразни болести во рамки на Министерството за ...

Од среда полицискиот час ќе почнува во 16 часот, а за време на викендите 24 часовна забрана за движење

MTM - 06.04.2020

Владата на предлог на Комисијата за заразни болести во рамки на Министерството за здравство и Генералниот кризен штаб, донесе одлука за забрана за движењето за сите граѓани на ниво на целата територија, секој работен ден, од понеделник до петок, од ...

Полицискиот час од среда се продолжува од 16 до 05 часот

24 Вести - 06.04.2020

Владата на Република Северна Македонија на предлог на Комисијата за заразни болести во рамки на Министерството за здравство и Генералниот кризен штаб, донесе дополнување на Одлуката за забрана за движење на граѓаните во целата територија на ...

Полицискиот час од среда се продолжува од 16 до 05 часот

Опсервер - 06.04.2020

Скопје, 6 април 2020 () – Владата на Република Северна Македонија на предлог на Комисијата за заразни болести во рамки на Министерството за здравство и Генералниот кризен штаб, донесе дополнување на Одлуката за забрана за движење на граѓаните во ...