TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пуштен во употреба булеварот „Х.Т.Карпош“

Вечер Прес - 07.05.2020

Изградбата на овој булевар ќе овозможи побрз излез на обиколницата на околу 100.000 граѓани кои живеат во северниот дел од Скопје, особено од Чаир, Скопје Север, Топаанско Поле и од Железара, со што, ќе се релаксира сообраќајот во целиот град Градот ...

Пуштен во употреба булеварот „Христијан Тодоровски-Карпош”

ММС - 07.05.2020

Пуштен е во употреба булеварот „Христијан Тодоровски – Карпош”. За изградба на оваа делница, во должина од два километри што се протега од крстосницата на булеварот „Босна и Херцеговина” до скопската обиколница, Град Скопје потроши 285 милиони ...

Пуштен во употреба новиот булевар "Христијан Тодоровски Карпош" - прв кој од северот на Скопје излегува на Обиколница

Сител - 07.05.2020

Скопскиот градоначалник Шилегов го пушти во употреба првиот булевар кој од северниот дел на Скопје излегува на Обиколницата, "Христијан Тодоровски Карпош". Станува збор за булевар широк 40 метри, со шест ленти, по три од двете страни.

(ВИДЕО) Шилегов: Oд утре и официјално во употреба Бул. Христијан Тодоровски Карпош

24Инфо - 06.05.2020

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов објави на фејсбук дека од утре официјално ке почне во употреба Булеварот Христијан Тодоровски Карпош во населбата Бутел. Од утре и официјано во употреба. Бул.

Пуштен во употреба новиот булевар "Христијан Тодоровски Карпош" – прв кој од северот на Скопје излегува на Обиколница

4NEWS - 07.05.2020

Скопскиот градоначалник Шилегов го пушти во употреба првиот булевар кој од северниот дел на Скопје излегува на Обиколницата, “Христијан Тодоровски Карпош”. Станува збор за булевар широк 40 метри, со шест ленти, по три од двете страни.

Пуштен во употреба булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“

Независен - 07.05.2020

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов го пушти во употреба првиот булевар кој од северниот дел на Скопје излегува на Обиколницата, „Христијан Тодоровски Карпош”. Булеварот е широк 40 метри, со шест ленти, по три од двете страни, а исто така од двете ...

ФОТО: Пуштен во употреба новиот булевар "Христијан Тодоровски Карпош"

Press24 - 07.05.2020

Скопскиот градоначалник денеска прсуствуваше на пуштање во употреба на новиот булевар "Христијан Тодоровски Карпош" - прв кој од северот на Скопје излегува на Обиколница, за чија изградба Град Скопје потроши 285 милиони денари или околу 4,5 милиони ...

Пуштен во употреба новиот булевар “Христијан Тодоровски Карпош”

24Инфо - 07.05.2020

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов го пушти во употреба првиот булевар “Христијан Тодоровски Карпош”, кој од северниот дел на Скопје излегува на обиколницата. Станува збор за булевар широк 40 метри, со шест ленти, по три од двете страни.

Пуштен во употреба булеварот „Христијан Тодоровски-Карпош“ (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 07.05.2020

Новиот булевар е широк 40 метри, со шест коловозни ленти од по три и пол метри. Од двете страни има велосипедски патеки широки два и пол метри, пешачки патеки од двете страни со променлива површина, простор за средишно зеленило и зелен појас од ...

Пуштен во употреба булеварот „Христијан Тодоровски-Карпош“

ТВ21 - 07.05.2020

Пуштен е во употреба булеварот „Христијан Тодоровски – Карпош“. За изградба на оваа делница, во должина од два километри што се протега од крстосницата на булеварот „Босна и Херцеговина“ до скопската обиколница, Град Скопје потроши 285 милиони ...

Пуштен во употреба булеварот „Христијан Тодоровски-Карпош"

Канал5 - 07.05.2020

Град Скопје од денеска е побогат за уште една важна сообраќајница, булеварот „Христијан Тодоровски – Карпош". Пуштен е во употреба булеварот „Христијан Тодоровски – Карпош". За изградба на оваа делница, во должина од два километри што се протега од ...

Пуштен во употреба булеварот „Христијан Тодоровски-Карпош“ во Скопје

Опсервер - 07.05.2020

Скопје, 7 мај 2020 () – Пуштен е во употреба булеварот „Христијан Тодоровски – Карпош“. За изградба на оваа делница, во должина од два километри што се протега од крстосницата на булеварот „Босна и Херцеговина“ до скопската обиколница, Град Скопје ...

Булеварот Христијан Тодоровски Карпош пуштен во употреба

Скопје инфо - 07.05.2020

Градот Скопје од денеска е побогат за уште една важна сообраќајница - булеварот Христијан Тодоровски Карпош. Оваа нова сообраќајна врска која ќе овозможи развој на северниот дел од градот денеска и официјално беше пуштена во употреба, во присуство ...

Пуштен во употреба новиот булевар Христијан Тодоровски – Карпош

+инфо - 07.05.2020

Градот Скопје од денеска е побогат за уште една важна сообраќајница – булеварот Христијан Тодоровски Карпош. Оваа нова сообраќајна врска која ќе овозможи развој на северниот дел од градот денеска и официјално беше пуштена во употреба, во присуство ...

ВИДЕО: Од денеска Скопје со нов булевар – пуштен во употреба Христијан Тодоровски Карпош

Локално - 07.05.2020

Градот Скопје од денеска е побогат за уште една важна сообраќајница – булеварот Христијан Тодоровски Карпош. Оваа нова сообраќајна врска која ќе овозможи развој на северниот дел од градот денеска и официјално беше пуштена во употреба, во присуство ...

(ФОТО) Скопје доби нов булевар

360 степени - 07.05.2020

Во употреба е пуштен новиот булевар „Христијан Тодоровски Карпош“, со што северниот дел на градот за првпат е целосно поврзан со булеварско решение од обиколницата до централното градско подрачје.

(ФОТО) Скопје доби нов булевар

Фокус - 07.05.2020

Во употреба е пуштен новиот булевар „Христијан Тодоровски Карпош“, со што северниот дел на градот првпат е целосно поврзан со булеварско решение од обиколницата до централното градско подрачје.

Со новиот булевар Христијан тодоровски-карпош, жителите на Чаир и Бутел добија директен излез на обиколница, кажа ...

Сакам да кажам - 07.05.2020

Од денеска пуштен во сообраќај е новиот булевар Христијан Тодоровски-Карпош од крстосницата со улицата Босна и Херцеговина до обиколница. Со изградбата на булеварот жителите на овој дел од градот добиваат алтернативна сообраќајница бидејќи досега ...

(Видео) Во Скопје пуштен во употреба новиот булевар кој целосно го поврзува северниот дел од градот

Макфакс - 07.05.2020

Од денеска официјално во употреба е пуштен новиот булевар Христијан Тодоровски Карпош како сообраќајна врска која ќе овозможи развој на северниот дел од градот. На настанот присуствуваше и градоначалникот Петре Шилегов кој истакна дека северниот дел ...