TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Погребана девојката од Радовиш која го загуби животот кај Сити Мол

Слободен Печат - 22.01.2022

Денес семејството, роднините, пријателите и граѓаните на Радовиш се простија од 24-годишната Викторија која го загуби животот во Скопје , откако во неа на пешачки премин удри 22-годишниот Ј.Ѓ.

Погребана девојката од Радовиш, момчето што ја прегази е во притвор

МКД - 22.01.2022

Семејството, роднините, другарките и другарите и граѓани на Радовиш се простија денеска од 24-годишната Викторија Николова која животот го загуби прексиноќа кај Сити мол во Скопје, кога во неа на пешачки премин удри 22-годишниот Ј.Ѓ. од Скопје.

Одбраната бара домашен притвор за момчето кое ја прегази девојката на пешачки кај Сити Мол

Канал5 - 22.01.2022

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити Мол прегази 24 годишна девојка од Радовиш, неговиот адвокат ќе поднесе жалба на притворот..

Одбраната ќе го обжали притворот на момчето кое ја прегази девојката на пешачки кај Сити Мол

Канал5 - 22.01.2022

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити Мол прегази 24 годишна девојка од Радовиш, неговиот адвокат ќе поднесе жалба на притворот..

Одбраната ќе го обжали притворот на момчето кое ја прегази девојката на пешачки кај Сити мол

Нетпрес - 22.01.2022

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна девојка од Радовиш, неговиот адвокат ќе поднесе жалба на притворот.

„Ако се работи професионално, случајот кај Сити мол не е комплициран“

Фокус - 22.01.2022

Адвокатот на момчето кое направи сообраќајка во близина на Сити мол, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, смета дека возачот не управувал со возилото со поголема брзина од 50 километри на час.

Одбраната ќе се жали на притворот на момчето кое ја прегази девојката на пешачки

24 Вести - 22.01.2022

Одбраната на 22 годишното момче кое ја прегази 24 радовишанка на раскрсницата кај Сити мол, ќе поднесе жалба на притворот, велат од адвокатскиот тим за тв 24. Според информациите на тв 24, тие ќе го спорат притворот по сите три основи - повторување ...

Одбраната ќе се жали на притворот на момчето кое прегази девојка на пешачки

Н.Македонија - 22.01.2022

Одбраната на 22 годишното момче кое ја прегази 24 радовишанка на раскрсницата кај Сити мол, ќе поднесе жалба на притворот, велат од адвокатскиот тим за ТВ 24. Според информациите, тие ќе го спорат притворот по сите три основи – повторување на ...

Одбраната ќе се жали на притворот на момчето кое прегази девојка на пешачки

Република - 22.01.2022

Одбраната на 22 годишното момче кое ја прегази 24 радовишанка на раскрсницата кај Сити мол, ќе поднесе жалба на притворот, велат од адвокатскиот тим за ТВ 24. Според информациите, тие ќе го спорат притворот по сите три основи – повторување на ...

Одбраната ќе се жали на притворот на момчето кое прегази девојка на пешачки

Lider - 22.01.2022

Одбраната на 22 годишното момче кое ја прегази 24 радовишанка на раскрсницата кај Сити мол, ќе поднесе жалба на притворот, велат од адвокатскиот тим за ТВ 24. Според информациите, тие ќе го спорат притворот по сите три основи – повторување на ...

Адвокатот на возачот тврди дека бил во шок и затоа не помогнал

Фактор - 22.01.2022

Адвокататот Душко Јанковиќ, бранител на возачот Јордан Ѓ. кој ја усмрти 24-годишната радовишанка во сообраќајката кај Сити мол, за „ А1он “ вели дека тој било во шок, што го утврдиле и лекарите.

ВИДЕО: Возачот се каел и признал вина, тврдел дека возел од 40 до 45 километри на час

А1 On - 22.01.2022

Изразил каење и признал вина. Ова е епилогот од трите распити на возачот Јордан Ѓ. кој ја усмрти 24-годишната Викторија Николова. Неговиот адвокат Душко Јанковиќ за „А1он“ посочи дека според субјективните проценки на осомничениот возач, тој возел со ...

Oд шок не можел да мрдне, 50 години пред очи ќе му излегува таа слика, вели адвокатот на возачот од „Сити мол“

Република - 22.01.2022

Адвокататот Душко Јанковиќ, бранител на возачот Јордан Ѓ. кој ја усмрти 24-годишната радовишанка во сообраќајката кај „Сити мол“, за „А1он“ вели дека тој било во шок, што го утврдиле и лекарите.

Од стрес се вкочанил и полицијата го извадила возачот што го прегази девојчето – објаснува неговиот адвокат

ММС - 22.01.2022

Јавното обвинителство побара притвор за 22-годишниот возач, кој на пешачки премин во Скопје ја прегази 24-годишната Викторија Николова од Радовиш. На излегување од сослушувањето, адвокатот на возачот Душко Јанковиќ за А1он вели дека момчето било во ...

Од стрес се укочил и полицијата го извадила возачот што го прегази девојчето – објаснува неговиот адвокат

Курир - 22.01.2022

Јавното обвинителство му побара притвор за 22-годишниот возач, кој на пешачки премин во Скопје ја прегази 24-годишната Викторија Николова од Радовиш. На излегување од сослушувањето, адвокатот на возачот Душко Јанковиќ за А1он вели дека момчето било ...

НА МЛАДИОТ ВОЗАЧ ОД СТРЕС МУ СЕ УКОЧИЛЕ НОЗЕТЕ И РАЦЕТЕ, па го извадила полицијата, вели неговиот адвокат

Lider - 22.01.2022

Јавното обвинителство му побара притвор за 22-годишниот возач, кој на пешачки премин во Скопје ја прегази 24-годишната Викторија Николова од Радовиш. На излегување од сослушувањето, адвокатот на возачот Душко Јанковиќ за А1он вели дека момчето било ...

Од стрес се укочил, полицијата го извадила, не возел повеќе од 45-50 километри на час, објаснува адвокатот

Сител - 22.01.2022

Јавното обвинителство му побара притвор за 22-годишниот возач, кој на пешачки премин во Скопје ја прегази 24-годишната Викторија Николова од Радовиш. На излегување од сослушувањето, адвокатот на возачот Душко Јанковиќ за А1он вели дека момчето било ...

Од стрес се укочил и полицијата го извадила возачот што го прегази девојчето – истакнува неговиот адвокат

Нетпрес - 22.01.2022

Јавното обвинителство му побара притвор за 22-годишниот возач, кој на пешачки премин во Скопје ја прегази 24-годишната Викторија Николова од Радовиш. На излегување од сослушувањето, адвокатот на возачот Душко Јанковиќ за А1он вели дека момчето било ...

Адвокатот на возачот тврди: Од стрес се укочил, полицијата го извадила, не возел повеќе од 45-50 километри на час

Press24 - 22.01.2022

Јавното обвинителство му побара притвор за 22-годишниот возач, кој на пешачки премин во Скопје ја прегази 24-годишната Викторија Николова од Радовиш. На излегување од сослушувањето, адвокатот на возачот Душко Јанковиќ за А1он вели дека момчето било ...

Од стрес се укочил и полицијата го извадила возачот што го прегази девојчето

Фокус - 22.01.2022

Јавното обвинителство му побара притвор за 22-годишниот возач, кој на пешачки премин во Скопје ја прегази 24-годишната Викторија Николова од Радовиш. Синоќа, адвокатот на возачот, Душко Јанковиќ за А1он вели дека момчето било во шок, што го утврдиле ...

Адвокатот на возачот одговорен за сообраќајката кај „Сити мол“ тврди: Се вкочанил од преголем стрес, полицијата го ...

Вечер Прес - 22.01.2022

Јавното обвинителство му побара притвор за 22-годишниот возач, кој на пешачки премин во Скопје ја прегази 24-годишната Викторија Николова од Радовиш. На излегување од сослушувањето, адвокатот на возачот Душко Јанковиќ за А1он вели дека момчето било ...

Од стрес се укочил и полицијата го извадила возачот што го прегази девојчето – објаснува неговиот адвокат

Пулс24 - 22.01.2022

Јавното обвинителство му побара притвор за 22-годишниот возач, кој на пешачки премин во Скопје ја прегази 24-годишната Викторија Николова од Радовиш. На излегување од сослушувањето, адвокатот на возачот Душко Јанковиќ за А1он вели дека момчето било ...

(Видео) Од стрес се укочил и полицијата го извадила возачот што го прегази девојчето – истакнува неговиот адвокат

Точка - 22.01.2022

Јавното обвинителство му побара притвор за 22-годишниот возач, кој на пешачки премин во Скопје ја прегази 24-годишната Викторија Николова од Радовиш. На излегување од сослушувањето, адвокатот на возачот Душко Јанковиќ за А1он вели дека момчето било ...

(ВИДЕО) Загинатата и дечкото претрчале на пешачкиот, а не се гледало од колона возила, вели адвокатот на возачот

Скопје1 - 22.01.2022

Судија на претходна постапка вечерва донесе решение за изрекување мерка 30 дена притвор за 22- годишниот скопјанец, кој со возило Цитроен ја прегази 24- годишната радовишанка на прешачки премин кај Сити Мол.

Притвор за возачот што прегази девојка кај „Сити Мол“

Фокус - 21.01.2022

Судија на претходна постапка вечерва донесе решение за изрекување мерка 30 дена притвор за 22- годишниот скопјанец Ј.Ѓ., кој со возило Цитроен ја прегази 24-годишната девојка од Радовиш на прешачки премин кај „Сити Мол“.