TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клоп се „збогува“ со Салах и му одбра нов клуб

Вечер Прес - 28.10.2021

Мохамед Салах најверојатно е најдобриот играч во Европа кога е во прашање актуелната сезона. Со десет погодоци и пет асистенции, египетскиот интернационалец е прво име во дресот на Ливерпул, но и во англиската Премиер лига.

Салах е толку добар, што во Египет ќе воведат училиштен предмет по него

Спортманија - 28.10.2021

Најдобриот фудбалер во историјата на оваа држава доби несекојдневна чест Мохамед Салах е еден од најдобрите фудбалери на денешницата. Актуелниот член на Ливерпул, блеска на стартот на новата сезона, а несекојдневна вест доаѓа од неговиот роден ...

ВИДЕО: Ориги даде чудесија од гол за Ливерпул, Фоден трагичар против Вест Хем

Gol.mk - 27.10.2021

Резервистите на Ливерпул си ја завршија задачата и победија кај Престон (0-2), за четвртфинале во Лига Купот на Англија . Фаворитот чекаше нешто повеќе од еден час за да го отвори резултатот. Такуми Минамино доби шанса и погоди за водство во 62.

Мајко мила што направи мајсторе? Дивок Ориџи постигна гол за кој уште долго ќе се раскажува (ВИДЕО)

Екипа - 27.10.2021

Ливерпул стигна до рутински триумф над Престон од 0-2 во осминафиналето од англискиот Лига куп. Натпреварот го одбележа Дивок Ориџи кој постигна маестрален гол во финишот на мечот за водство од 0-2 за „црвените“.

И резервите на Ливерпул даваат мајсторски голови (Видео)

Спортманија - 28.10.2021

Малку со среќа, малку со добар инстикт успеа да ја затресе мрежата Ливерпул со 2:0 го победи Престон во осминафиналето од Лига купот на Англија и фаворитот се пласираше во следната фаза. Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп реши да го одмора најдобрите ...

Ориги мајсторе, како успеа вака да погодиш! (видео)

SportMedia - 27.10.2021

Ливерпул го совлада Престон со 2:0 и се пласираше во четвртфиналето на Лига купот на Англија или попознат како Карабао Куп. Головите ги постигнаа Минамино и Дивок Ориги. Токму погодокот на Белгиецот беше неверојатен.

„Не знам што прават Меси и Роналдо, но за Салах нема слободен ден“

Екипа - 27.10.2021

Мохамед Салах се наоѓа во фантастична форма која во досегашниот дел од сезоната ја одбележа со 17 постигнати погодоци од кои 10 во англиското првенство на девет одиграни средби и седум во Лигата на Шампионите на само три.

За Салах нема слободен ден!

Во Центар - 27.10.2021

Голманот на Ливерпул Адријан не ги штедеше зборовите за да го пофали својот соиграч Мохамед Салах. Салах е во неверојатна форма. До сега зад своето име има запишано десет голови во лигата а на сите натпревари оваа сезона бројката е 15 голови.

Ел Национал: Клоп се помири со заминувањето на Салах, му препорача и клуб

Sport M - 27.10.2021

Мохамед Салах е веројатно најдобриот играч во Европа во моментов, а тоа го докажа во неделата постигнувајќи дури три гола против Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“. Севкупно, Салах има 10 гола и пет асистенции во Премиер лигата оваа сезона, а ...

„Бомба“ од Енфилд: Клоп веќе се помирил со заминувањето на Салах

Спортски - 27.10.2021

Во овој момент Мохамед Салах е фудбалерот со најдобра форма во Европа и има 10 гола и 5 асистенции во Премиер лигата. Моментално Салах е многу актуелен со оглед на фактот дека неговиот договор истекува во јуни 2023 година и се уште нема постигнато ...

Фостер откри какво необично прашање добил од Салах по убедливиот пораз од 5:0 (Видео)

Дерби - 27.10.2021

Ливерпул во неделата го декласираше Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ со резултат 0:5, но само една седмица претходно, тимот на Јирген Клоп оствари идентичен триумф и над Вотфорд воден од новиот менаџер Клаудио Раниери.

Салах не попушта: Или 500.000 фунти неделна плата или нема да потпише нов договор

Дриблинг - 27.10.2021

Најдобриот фудбалер на Ливерпул Мохамед Салах, не се откажува од главниот услов за продолжување на договорот, а тоа висината. На платата. Тој е под договор со Ливерпул до 2023-та година, но поради големиот интерес од повеќе клубови пред се од Реал ...

Фостер откри какво необично прашање добил од Салах по убедливиот пораз од 5:0

Точка - 27.10.2021

Ливерпул во неделата го декласираше Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ со резултат 0:5, но само една седмица претходно, тимот на Јирген Клоп оствари идентичен триумф и над Вотфорд воден од новиот менаџер Клаудио Раниери.

Формата на Салах не е чудо: Никогаш не зема слободен ден, тренира и по натпревар

Кајгана - 27.10.2021

Очигледно не е само Кристијано Роналдо неуморен фудбалски работник, бидејќи слични зборови доаѓаат од Островот и тоа за Мохамед Салах. На 9 натпревари во Премиер лигата има постигнато 10 голови и 5 асистенции.

Салах никако да попушти

Вечер Прес - 27.10.2021

Најдобриот фудбалер во редовите на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Мохамед Салах, не се откажува од главниот услов кога е во прашање продолжувањето на соработката со „црвените“. Брзоногиот напаѓач има договор со Ливерпул до 2023 година, но поради ...