TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Саутгејт се инспирира од Сер Алекс Фергусон

MakPress - 24.03.2019

Селекторот на Англија, Герет Саутгејт откри дека во неговата тренерска кариера се инспирирал од Сер Алекс Фергусон и неговата вештина да го извлекува најдоброто од младите футболсити. Легендарниот стратег, кој го водеше Манчестер Јунајтед, се ...

Саутгејт се инспирира од Сер Алекс Фергусон

А1 On - 24.03.2019

Селекторот на Англија, Герет Саутгејт откри дека во неговата тренерска кариера се инспирирал од Сер Алекс Фергусон и неговата вештина да го извлекува најдоброто од младите футболсити. Легендарниот стратег, кој го водеше Манчестер Јунајтед, се ...

Саутгејт се инспирира од Сер Алекс Фергусон

Опсервер - 24.03.2019

Селекторот на Англија, Герет Саутгејт откри дека во неговата тренерска кариера се инспирирал од Сер Алекс Фергусон и неговата вештина да го извлекува најдоброто од младите футболсити. Легендарниот стратег, кој го водеше Манчестер Јунајтед, се ...

Саутгејт се инспирира од Сер Алекс Фергусон

+инфо - 24.03.2019

Селекторот на Англија, Герет Саутгејт откри дека во неговата тренерска кариера се инспирирал од Сер Алекс Фергусон и неговата вештина да го извлекува најдоброто од младите футболсити. Легендарниот стратег, кој го водеше Манчестер Јунајтед, се ...