TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еве што изјави пејачката Пинк по информацијата дека таа и нејзиниот син се позитивни на корона вирус

Хитпортал - 04.04.2020

Популарната пејачка Пинк објави во медиумите дека таа и нејзиниот 3 годишен син се заболени од Ковид 19. Како што кажува таа симптомите ги почувствувала пред две недели и од кога се тестирала резултатите биле позитивни.

Пинк позитивна на коронавирусот...

Fashionel - 04.04.2020

Меѓу познатите кои покажаа позитивни резултати на тестовите за коронавирусот беше и популарната американска пејачка Пинк. Но, во соопштение до јавноста вчера таа објасни дека кај неа присуството на вирусот било евидентирано пред две недели, но по ...

Пинк се излекувала од ковид-19 и донира милион долари

Сакам да кажам - 04.04.2020

Американската пејачка Пинк објави дека имала позитивен тест на коронавирус и дека ќе донира еден милион долари на два фонда поврзани со оваа болест. Пинк кажа дека таа и нејзиниот тригодишен син почнале да покажуваат симптоми пред две недели, по што ...

„Јас сум позитивна на вирусот, а тој ги напаѓа и младите и старите“ – музичката ѕвезда и нејзиниот тригодишен син ...

Точка - 04.04.2020

Популарната пејачка Пинк, објавила дека моментално закрепнува откако била тестирана позитивно на коронавирусот. Американската музичка ѕвезда Пинк (40), изјавила дека ја ‘нападнал’ коронавирусот и ги замолила сите да останат дома.

Пинк потврди дека е заразена со коронавирусот

Репортер - 04.04.2020

Пинк откри на Инстаграм дека е позитивна за коронавирусот. Пред две недели, мојот 3-годишен син Џејмсон и јас покажувавме симптоми на Ковид-19. За среќа, нашиот лекар имаше пристап до тестовите и тие испаднаа позитивни.

Пејачката ПИНК позитивна на коронавирусот: Ова не бира ни богати ни сиромашни

Хаштаг - 04.04.2020

Познатата американска пејачка Пинк објави дека е позитивна за коронавирус, како и дека ќе донира500 000 долари на две служби за итни случаи. Пејачката во серија твитови рече дека таа и нејзиниот 3-годишен син доживеале симптоми пред две недели, по ...

Пејачката Пинк објави дека е позитивна на коронавирус и најави милионска донација

Слободен Печат - 04.04.2020

Познатата американска пејачка Пинк објави дека е позитивна на коронавирусот, како и дека ќе донира по 500.000 долари на две служби за итни ситуации. Пинк во низта на твитови наведе дека таа и нејзиниот тригодишен син ги почувствувале симптомите пред ...

Пинк и нејзиниот 3-годишен син позитивни на коронавирус

А1 On - 04.04.2020

Познатата американска пејачка Пинк објави дека е позитивна на коронавирусот, како и дека ќе донира по 500 илјади долари за две служби за итни ситуации. Пинк во низата твитови наведе дека таа и нејзиниот тригодишен син ги почувствувале првите ...

Пинк откри дека била позитивна на коронавирус ама се излечила

Независен - 04.04.2020

САД- Поп-ѕвездата Пинк (40) откри дека била позитивна на коронавирусот но по две недели изолација со синот Џејмисон (3) се чувствува добро и новиот тест покажал дека е негативна на вирусот.

Пинк донира милион долари за борба против корона вирусот откако се излечила од болеста

еМагазин - 04.04.2020

Пејачката Пинк и нејзиниот тригодишен син успешно го прележеле корона вирусот, објави Си-ен-ен. По неколкунеделната изолација нивните тестови пред неколку дена покажале дека ја немаат убиствената инфекција.

Пејачката Пинк се зарази со коронавирус, ќе донира милион долари

Република - 04.04.2020

Познатната американска пејачка Пинк објави дека е позитивна на коронавиус, и дека ќе донира милион долари за две служби за итни ситуации. Пинк преку својот твитер профил наведе дека она и нејзиниот трогодишен син симптомите ги почувствувале пред две ...

Пејачката Пинк позитивна на коронавирус

MakPress - 04.04.2020

Познатата американска пејачка Пинк објави денеска дека е позитивна на коронавирусот, како и дека ќе донира по 500.000 долари за две служби за итна помош. Таа на Твитер напиша дека заедно со нејзиниот тригодишен син почувствувале симптоми пред две ...

Пинк позитивна на коронавирусот: „Тестовите не се достапни за сите“

Локално - 04.04.2020

Познатата американска пејачка Пинк денес објави дека е позитивна на коронавирусот, како и ќе донира по 500 000 долари на две служби за итни случаи. Пинк во серија твитови изјави дека таа и нејзиниот 3-годишен син ги доживеале симптомите пред две ...

Пинк и нејзиниот 3-годишен син позитивни на корона вирус

Frontline - 04.04.2020

Познатата американска пејачка Пинк објави дека ќе донира по 500 илјади долари за две служби за итни ...

Пинк е позитвна на коронавирус, а заразен е и нејзинот тригодишен син

Вистина.мк - 04.04.2020

Светски познатата пејачка Пинк, на социјалните мрежи во петокот изјави дека таа и нејзиниот син поминале една недела во изолација, откако биле тестирани позитивни за Ковид-19. Таа изјави дека и тригодишниот Џејмисон започнале да покажуваат симптоми ...

Светската пејачка позитивна на коронавирусот- удри по власта која не прави тестови, па реши самата да донира милион ...

Курир - 04.04.2020

Познатната американска пејачка Пинк објави дека е позитивна на коронавиус, и дека ќе донира милион долари за две служби за итни ситуации. Пинк преку својот твитер профил наведе дека она и нејзиниот трогодишен син симптомите ги почувствувале пред две ...

Американската пејачка Пинк заразена со коронавирус, ќе донира милион долари

Нетпрес - 04.04.2020

Познатната американска пејачка Пинк објави дека е позитивна на коронавиус, и дека ќе донира милион долари за две служби за итни ситуации. Пинк преку својот твитер профил наведе дека она и нејзиниот трогодишен син симптомите ги почувствувале пред две ...

Пинк е позитивна на коронавирусот

Фокус - 04.04.2020

Познатата американска пејачка Пинк објави денеска дека е позитивна на коронавирусот, како и дека ќе донира по 500.000 долари за две служби за итна помош. Таа на Твитер напиша дека заедно со нејзиниот тригодишен син почувствувале симптоми пред две ...

Пинк е позитивна на коронавирусот, повикува на помасовно тестирање

Кајгана - 04.04.2020

Познатата американска пејачка Пинк објави денеска дека е позитивна на коронавирусот, како и дека ќе донира по 500.000 долари за две служби за итна помош. Таа на Twitter напиша дека заедно со нејзиниот тригодишен син почувствувале симптоми пред две ...

Пинк и синот позитивни на корона: Дајте масовно тестирање

+инфо - 04.04.2020

Познатата американска пејачка Пинк објави денеска дека е позитивна на коронавирусот, како и дека ќе донира по 500.000 долари за две служби за итна помош. Таа на Твитер напиша дека заедно со нејзиниот тригодишен син почувствувале симптоми пред две ...

Пинк е позитивна на коронавирусот, повика на помасовно тестирање

24 Вести - 04.04.2020

Познатата американска пејачка Пинк објави денеска дека е позитивна на коронавирусот, како и дека ќе донира по 500.000 долари за две служби за итна помош. Таа на Твитер напиша дека заедно со нејзиниот тригодишен син почувствувале симптоми пред две ...

Пинк е позитивна на коронавирусот, повикува на помасовно тестирање, ќе донира 1 милион долари

Либертас - 04.04.2020

Познатата американска пејачка Пинк објави денеска дека е позитивна на коронавирусот, како и дека ќе донира по 500.000 долари за две служби за итна помош. Таа на Твитер напиша дека заедно со нејзиниот тригодишен син почувствувале симптоми пред две ...

Пинк позитивна, бара масовно и брзо тестирање

Фактор - 04.04.2020

Познатата американска пејачка Пинк објави денеска дека е позитивна на коронавирусот, како и дека ќе донира по 500.000 долари за две служби за итна помош. Таа на Твитер напиша дека заедно со нејзиниот тригодишен син почувствувале симптоми пред две ...

Пејачката Пинк е позитивна на коронавирусот, повикува на помасовно тестирање

ТВ21 - 04.04.2020

Познатата американска пејачка Пинк објави денеска дека е позитивна на коронавирусот, како и дека ќе донира по 500.000 долари за две служби за итна помош. Таа на Твитер напиша дека заедно со нејзиниот тригодишен син почувствувале симптоми пред две ...

Пинк е позитивна на коронавирусот, повикува на помасовно тестирање

Сител - 04.04.2020

Познатата американска пејачка Пинк објави денеска дека е позитивна на коронавирусот, како и дека ќе донира по 500.000 долари за две служби за итна помош. Таа на Твитер напиша дека заедно со нејзиниот тригодишен син почувствувале симптоми пред две ...

Популарната американска пејачка позитивна на коронавирусот, повикува на помасовно тестирање

Курир - 04.04.2020

Познатата американска пејачка Пинк објави денеска дека е позитивна на коронавирусот, како и дека ќе донира по 500.000 долари за две служби за итна помош. Таа на Твитер напиша дека заедно со нејзиниот тригодишен син почувствувале симптоми пред две ...

Пинк е позитивна на коронавирусот, повикува на помасовно тестирање

Опсервер - 04.04.2020

– Познатата американска пејачка Пинк објави денеска дека е позитивна на коронавирусот, како и дека ќе донира по 500.000 долари за две служби за итна помош. Таа на Твитер напиша дека заедно со нејзиниот тригодишен син почувствувале симптоми пред две ...

Пинк заразена со коронавирус - повикува на помасовно тестирање

Press24 - 04.04.2020

Познатата американска пејачка Пинк објави денеска дека е позитивна на коронавирусот, како и дека ќе донира по 500.000 долари за две служби за итна помош. Таа на Твитер напиша дека заедно со нејзиниот тригодишен син почувствувале симптоми пред две ...

Пинк е позитивна на коронавирусот, повикува на помасовно тестирање

Вечер - 04.04.2020

Познатата американска пејачка Пинк објави денеска дека е позитивна на коронавирусот, како и дека ќе донира по 500.000 долари за две служби за итна помош. Таа на Твитер напиша дека заедно со нејзиниот тригодишен син почувствувале симптоми пред две ...

Пинк е позитивна на коронавирусот и еве што ви порачува

iPortal - 04.04.2020

Познатата американска пејачка Пинк објави денеска дека е позитивна на коронавирусот, како и дека ќе донира по 500.000 долари за две служби за итна помош. Таа на Твитер напиша дека заедно со нејзиниот тригодишен син почувствувале симптоми пред две ...

Пејачката Пинк со коронавирус: Болеста ги напаѓа и младите и возрасните, и здравите и болните, и богатите и сиромашните

Денешен - 04.04.2020

Познатата американска пејачка Пинк објави денеска дека е позитивна на коронавирусот, како и дека ќе донира по 500.000 долари за две служби за итна помош. Таа на Твитер напиша дека заедно со нејзиниот тригодишен син почувствувале симптоми пред две ...

Пејачката Пинк објави дека има коронавирус

Макфакс - 04.04.2020

Пејачката Пинк објави дека е позитивна на коронавирус. Таа вели дека се чувствува добро и дека заедно со нејзиниот тригодишен син ги почувствувале симптомите пред две недели, за потоа да се тестира.

Пејачката Пинк позитивна на коронавирусот – Бесна е на властите, не сакале да ја тестираат иако имала симтоми

Убавина и Здравје - 04.04.2020

Познатната американска пејачка Пинк објави дека е позитивна на коронавиус, и дека ќе донира милион долари за две служби за итни ситуации. Пинк преку својот Tвитер профил наведе дека она и нејзиниот трогодишен син симптомите ги почувствувале пред две ...

Пинк е позитивна на коронавирусот, повикува на помасовно тестирање

Бриф - 04.04.2020

Познатата американска пејачка Пинк објави денеска дека е позитивна на коронавирусот, како и дека ќе донира по 500.000 долари за две служби за итна помош. Таа на Твитер напиша дека заедно со нејзиниот тригодишен син почувствувале симптоми пред две ...

Пејачката Пинк објави дека има коронавирус

MTM - 04.04.2020

Пејачката Пинк објави дека е позитивна на коронавирус. Таа вели дека се чувствува добро и дека заедно со нејзиниот тригодишен син ги почувствувале симптомите пред две недели, за потоа да се тестира.

Пинк е позитивна на коронавирус: Неуспех е на властите што тестовите не се достапни

Женски магазин - 04.04.2020

Познатата американска пејачка Пинк објави денеска дека е позитивна на коронавирусот, како и дека ќе донира по 500.000 долари за две служби за итна помош. Таа на Твитер напиша дека заедно со нејзиниот тригодишен син почувствувале симптоми пред две ...

Пејачката Пинк објави дека има коронавирус

Н.Македонија - 04.04.2020

Пејачката Пинк објави дека е позитивна на коронавирус. Таа вели дека се чувствува добро и дека заедно со нејзиниот тригодишен син ги почувствувале симптомите пред две недели, за потоа да се тестира.

Пејачката Пинк објави дека има коронавирус

Денар - 04.04.2020

Пејачката Пинк објави дека е позитивна на коронавирус. Таа вели дека се чувствува добро и дека заедно со нејзиниот тригодишен син ги почувствувале симптомите пред две недели, за потоа да се тестира.

Пинк е позитивна на коронавирусот, повика на помасовно тестирање

Тера - 04.04.2020

Познатата американска пејачка Пинк објави дека е позитивна на коронавирусот, како и дека ќе донира по 500.000 долари за две служби за итна помош. Таа на Твитер напиша дека заедно со нејзиниот тригодишен син почувствувале симптоми пред две недели, по ...

Пејачката Пинк позитивна на коронавирус – еве што апелира

Таратур - 04.04.2020

Славната американска пејачка Пинк објави дека е позитивна на коронавирусот. Таа додаде дека ќе донира по 500.000 долари за две служби за итна помош. Пинк на Твитер напиша дека заедно со нејзиниот тригодишен син почувствувале симптоми пред две ...