TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јанкулоска: Не сакав да го скријам убиството на Мартин Нешковски, реков „Не можеш да скриеш убиство“

еМагазин - 15.11.2018

На прашањето за една од “бомбите“ во кое се слуша разговорот за убиството на младиот Мартин Нешковски, поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во емисијата „Отворено студио 1„ на телевизијата 1ТВ , одговори дека таа не сакала ...

Јанкулоска: Јас мислам дека убиството на Нешковски сакал да го скрие тој што не го евидентирал настанот, а требало

Фокус - 14.11.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска во вечерашното гостување на 1ТВ рече дека „бомбата“ во која таа вели „Не можеш едно убиство да сокриеш“ е извадена од контекст, а таа мислела дека убиството на Мартин Нешковски сакал да ...

Бегството на Груевски може да ги пикне во притвор Јанакиески, Јанкуловска и другите

AKO - 14.11.2018

По бегството на Никола Груевски во Будимпешта, неговите поранешни сопартијци и блиски соработници, Миле Јанакиески и Гордана Јанкуловска, го осудија чинот. „Најостро го осудувам ваквиот чин, бидејќи ќе влијае негативно на судските предмети во ...

Јанкулоска: Бегството не може да биде решение на кој било проблем

Локално - 14.11.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска коментирајќи го бегството на поранешниот премиер Никола Груевски рече дека тоа не може да биде решение на кој било проблем. -Не сметам дека ова може да биде решение на кој било пролем.

Сопругата на Миле Јанакиески: Тој никогаш не би го напуштил домот и семејството, апсурдно е барањето за притвор и ...

Курир - 14.11.2018

Ги читам сите медиумски написи кои произлегуваат од конструкциите дека Миле наводно планирал бегство од државата и не можам да се воздржам, а да не кажам дека е срамно и недостоинствено, реагираше денеска Сања Јанакиески, сопругата на поранешниот ...

ВИДЕО: Дали Јанкуловска се чувствува предадена од Груевски?

ТВ21 - 14.11.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска во интервју за ТВ21 вели дека не размислува околу предавството од страна на Никола Груевски. Таа вели дека сега е насочена кон судските предмети во кои таа е обвинета и вели дека ќе ги ...

Јанкулоска: Да се организира бегство воопшто не е едноставна операција

Фактор - 14.11.2018

Eкс министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска во интервју за 24 ТВ изјави дека да се организира бегство воопшто не е едноставна операција. Таа нема сознанија дали некој од партијата му помогнал, и вели дека на таа тема нема што да ...

Јанкулоска за бегството: За мене ова е големо изненадување и разочарување

Фактор - 14.11.2018

Eкс министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска во интервју за 24 ТВ изјави дека најостро го осудува бегството на поранешниот премиер, Никола Груевски. Вели дека за неа ова е големо разочарување. За неа ова е неочекувано.

Јанкулоска: Нема потреба да ми биде одреден притвор

365 - 14.11.2018

„Најостро го осудувам ваквиот чин бидејќи ќе влијае негативно на судските предмети во целост, а посебно во оние предмети каде сме заедно обвинети”, изјави вчера за бегството на Груевски поранешниот министер за транспорт и врски – Миле Јанакиески, и ...

Јанкулоска нема во план да бега како Груевски

Фактор - 14.11.2018

Сопартијците кои некогаш му беа најблиски го осудија бегањето на екс лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски . По првите коментари од Миле Јанакиески кој од утринава е во притвор и поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска го ...

Јанкулоска го осуди бегството на Груевски: Ни на крај памет не ми е да бегам!

+инфо - 14.11.2018

И Гордана Јнакулоска, поранешна министерка за внатрешни работи вчера го осуди бегството на пратеникот и поранешен премиер Никола Груевски, кој избега во Унгарија и побара политички азил избгенувајќи ја казната од две години затво за случајот „Тенк“.

И Гордана Јанкулоска го осуди бегството на Груевски

Сакам да кажам - 14.11.2018

Осудената ексминистерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска го осуди бегството на пратеникот и експремиер Никола Груевски кој избега во Унгарија и побара политички азил пред да почне да ја служи двегодишната затворска казна за случајот „Тенк“ ...

Jанкулоска за ТВ21: Се наоѓам во Македонија и на крај памет не ми паднало да заминам било каде

еМагазин - 14.11.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска за телевизијата ТВ21 вели дека го осудува бегството на поранешниот премиер, сега пратеник, Никола Груевски. „Се наоѓам во Македонија и на крај памет не ми паднало да заминам било каде“, ...

Јанакиески го осуди бегството на Груевски оти ќе им штети на предметите во кои се заедно обвинети

Сакам да кажам - 13.11.2018

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески рече дека најостро го осудува бегството на осудениот пратеник и експремиер Никола Груевски, кој сега е во Будимпешта каде побарал политички азил.

Јанакиески и Јанкулоска го осудија бегството на Груевски

Р.С.Европа - 13.11.2018

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, вечерва го осуди бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. „Најостро го осудувам ваквиот чин, бидејќи ќе влијае негативно на судските предмети во целост, а посебно во оние предмети ...

По Јанакиески и Јанкулоска за ТВ21 се огласи и Пешевски: Длабоко сум разочаран од бегството на Груевски

ТВ21 - 13.11.2018

Поранешниот вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски, за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој додава дека овој чин е за најостра осуда. „Длабоко сум разочаран и вознемирен од овој чин кој е за ...

Јанакиески: Го осудувам бегството на Груевски, тоа ќе влијае негативно на сите судски предмети

А1 On - 13.11.2018

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески го осудува бегството на Никола Груевски. – Најостро го осудувам ваквиот чин, бидејќи ќе влијае негативно на судските предмети во целост, а посебно во оние предмети каде сме заедно обвинети, ...

Јанакиески за ТВ21: Најостро го осудувам бегството на Никола Груевски

ТВ21 - 13.11.2018

Поранешниот Министер за транспорт и врски Миле Јанакиевски ексклузивно за ТВ 21 вели дека најостро го осудува бегството на Никола Груевски. „Најостро го осудувам ваквиот чин, бидејќи ќе влијае негативно на судските предмети во целост, а посебно во ...

Гордана Јанкулоска го осудува бегството на Груевски

Centar - 13.11.2018

По Јанакиески и екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21 вели дека го осудува бегството на екс-премиерот Никола Груевски. „Се наоѓам во Македонија и на крај памет не ми паднало да заминам било каде“, рече Гордана Јанкуловска ...

Јанкулоска: Бегството не може да биде решение на кој било проблем

Курир - 14.11.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска коментирајќи го бегството на поранешниот премиер Никола Груевски рече дека тоа не може да биде решение на кој било проблем. -Не сметам дека ова може да биде решение на кој било пролем.

Сопругата на Јанакиески: Миле не планираше да бега, никогаш не би го напуштил семејството

Фокус - 14.11.2018

Сопругата на Миле Јанакиески денеска се јави со реакција за притворот за нејзиниот сопруг и вели дека тој ниту имал намера, ниту планирал да бега. -Миле ниту имаше намера, ниту планираше да бега.

Јанкулоска: Ни на крај памет не ми е да бегам

Слободен Печат - 14.11.2018

И Гордана Јанкулоска, поранешна министерка за внатрешни работи вчера го осуди бегството на пратеникот и поранешен премиер Никола Груевски, кој избега во Унгарија и побара политички азил избгенувајќи ја казната од две години затво за случајот „Тенк“.

Јанакиески и Јанкуловска нема да бегаат

CivilMedia - 13.11.2018

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески го осуди бегството на експремиерот Никола Груевски. ,,Најостро го осудувам ваквиот чин бидејќи ќе влијае негативно на судските предмети во целост, а посебно во оние предмети каде сме заедно ...

Некогаш му беше близок соработник, а денес му порача: Длабоко сум разорачаран од бегството на Груевски

Centar - 14.11.2018

Поранешниот вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски, за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој додава дека овој чин е за најостра осуда. „Длабоко сум разочаран и вознемирен од овој чин кој е за ...

Јанакиески: Немам намера да бегам, ја осудувам постапката на Груевски

Макфакс - 13.11.2018

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески го осудува бегството на експремиерот Никола Груевски. ,, Најостро го осудувам ваквиот чин, бидејќи ќе влијае негативно на судските предмети во целост, а посебно во оние предмети каде сме ...

Миле Јанакиески го осудува бегството на Груевски

Нова ТВ - 13.11.2018

Поранешниот Министер за транспорт и врски Миле Јанакиески за ТВ 21 изјавил дека најостро го осудува бегството на Никола Груевски. „Најостро го осудувам ваквиот чин, бидејќи ќе влијае негативно на судските предмети во целост, а посебно во оние ...

После Јанакиески и Гордана Јанкулоска го осудува бегството на Груевски

ТВ21 - 13.11.2018

По Јанакиески и екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21 вели дека го осудува бегството на екс-премиерот Никола Груевски. „Се наоѓам во Македонија и на крај памет не ми паднало да заминам било каде“, рече Гордана Јанкуловска ...

Јанкулоска со жестока порака за Груевски: Бегството не може да биде решение, таквата одлука е за осуда

Centar - 15.11.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска коментирајќи го бегството на поранешниот премиер Никола Груевски рече дека тоа не може да биде решение на кој било проблем. -Не сметам дека ова може да биде решение на кој било пролем.

Јанкулоска: Бегството не може да биде решение на кој било проблем

Сител - 14.11.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска коментирајќи го бегството на поранешниот премиер Никола Груевски рече дека тоа не може да биде решение на кој било проблем. -Не сметам дека ова може да биде решение на кој било пролем.

Се огласи сопругата на Јанакиески: Тој никогаш не би избегал од семејството

Press24 - 14.11.2018

Сопругата на Миле Јанакиески си ја отвори душата по определувањето мерка притвор. -Повеќе од две години Миле е жртва на јавен линч, а со него и ние како семејство. Секојдневно имаме трауми од континуираните напади и обвинувања.

Јанкуловска не планира да бега

Тера - 14.11.2018

И Гордана Јанкулоска, поранешна министерка за внатрешни работи вчера го осуди бегството на пратеникот и поранешен премиер Никола Груевски, кој избега во Унгарија и побара политички азил избгенувајќи ја казната од две години затво за случајот „Тенк“.

Пешевски за ТВ21: Разочаран и вознемирен сум од бегството на Груевски

еМагазин - 14.11.2018

Поранешниот вицепремиер за економски прашања, Владимир Пешевски, за телевизијата ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски. „Длабоко сум разочаран и вознемирен од овој чин кој е за најостра осуда и од кој што целосно ...

Јанакиески: Немам намера да бегам, ја осудувам постапката на Груевски

24Инфо - 13.11.2018

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески го осудува бегството на експремиерот Никола Груевски. ,,Најостро го осудувам ваквиот чин бидејќи ќе влијае негативно на судските предмети во целост, а посебно во оние предмети каде сме заедно ...

Јанакиески за ТВ21: Најостро го осудувам бегството на Никола Груевски

Бриф - 13.11.2018

Поранешниот Министер за транспорт и врски Миле Јанакиевски ексклузивно за ТВ 21 вели дека најостро го осудува бегството на Никола Груевски. „Најостро го осудувам ваквиот чин, бидејќи ќе влијае негативно на судските предмети во целост, а посебно во ...

И Гордана Јанкулоска го осудува бегството на Груевски

Курир - 13.11.2018

По Миле Јанакиески и екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21 вели дека го осудува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. „Се наоѓам во Македонија и на крај памет не ми паднало да заминам било каде“, рече Гордана ...

Јанкулоска: Бегството не може да биде решение на кој било проблем

Р.С.Европа - 15.11.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, коментирајќи го бегството на поранешниот премиер Никола Груевски, во Отворено студио на 1ТВ, меѓу другото, изјави: „Не сметам дека ова може да биде решение на кој било пролем.

Јанкулоска за Груевски: Бегството не може да биде решение, таквата одлука е за осуда

Press24 - 14.11.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска коментирајќи го бегството на поранешниот премиер Никола Груевски рече дека тоа не може да биде решение на кој било проблем. -Не сметам дека ова може да биде решение на кој било пролем.

Сопругата на Миле Јанакиески: Aпсурдно е образложението за притвор

Нетпрес - 14.11.2018

Ги читам сите медиумски написи кои произлегуваат од конструкциите дека Миле наводно планирал бегство од државата и не можам да се воздржам, а да не кажам дека е срамно и недостоинствено, реагираше денеска Сања Јанакиески, сопругата на поранешниот ...

Груевски го разочара и вознемири и Пешевски: Најостро го осудувам овој чин

Курир - 14.11.2018

Владимир Пешевски, поранешниот вицепремиер за економски прашања во изјава за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој додава дека овој чин е за најостра осуда.

Јанакиески за ТВ21: Најостро го осудувам бегството на Никола Груевски

Курир - 13.11.2018

Поранешниот Министер за транспорт и врски Миле Јанакиески за ТВ 21 вели дека најостро го осудува бегството на Никола Груевски. „Најостро го осудувам ваквиот чин, бидејќи ќе влијае негативно на судските предмети во целост, а посебно во оние предмети ...

И Јанкулоска го осуди бегството на Груевски

Фокус - 13.11.2018

По Миле Јанакиески и екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21 вели дека го осудува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. „Се наоѓам во Македонија и на крај памет не ми паднало да заминам било каде“, рече Гордана ...

Јанкулоска: Бегството на Груевски заслужува само осуда

+инфо - 14.11.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска коментирајќи го бегството на поранешниот премиер Никола Груевски рече дека тоа не може да биде решение на кој било проблем. – Не сметам дека ова може да биде решение на кој било пролем.

Сопругата на Јанакиески: Миле не планираше да бега, никогаш не би го напуштил семејството

iPortal - 14.11.2018

Сопругата на Миле Јанакиески денеска се јави со реакција за притворот за нејзиниот сопруг и вели дека тој ниту имал намера, ниту планирал да бега. -Миле ниту имаше намера, ниту планираше да бега.

Бегството на Груевски го осуди уште еден негов близок соработник

Фактор - 14.11.2018

Владимир Пешевскли, како близок соработник на Никола Груевски од претходната власт го осуди неговото бегство во Унгарија непосредно пред да се јави на отслужување на затворската казна за случајот „Тенк“.

Јанакиески го осуди бегството на Груевски: Овој чин негативно ќе влијае врз предметите каде сме заедно обвинети

Фокус - 13.11.2018

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески за ТВ 21 изјавил дека најостро го осудува бегството на Никола Груевски. „Најостро го осудувам ваквиот чин, бидејќи ќе влијае негативно на судските предмети во целост, а посебно во оние ...

И Јанкулоска го осудува бегството на Груевски

Либертас - 13.11.2018

По Јанакиески и екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21 вели дека го осудува бегството на екс-премиерот Никола Груевски. „Се наоѓам во Македонија и на крај памет не ми паднало да заминам било каде“, рече Гордана Јанкуловска ...

Јанкулоска: Бегството не може да биде решение на кој било проблем

Вечер Прес - 14.11.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска коментирајќи го бегството на поранешниот премиер Никола Груевски рече дека тоа не може да биде решение на кој било проблем. -Не сметам дека ова може да биде решение на кој било проблем.

Сопругата на Миле Јанакиески: Тој никогаш не би го напуштил домот и семејството, апсурдно е барањето за притвор и ...

Сител - 14.11.2018

Ги читам сите медиумски написи кои произлегуваат од конструкциите дека Миле наводно планирал бегство од државата и не можам да се воздржам, а да не кажам дека е срамно и недостоинствено, реагираше денеска Сања Јанакиески, сопругата на поранешниот ...

Груевски го разочара и вознемири Пешевски: Верувам дека правдата на крај сепак ќе го стигне секого

iPortal - 14.11.2018

Владимир Пешевски, поранешниот вицепремиер за економски прашања во изјава за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој додава дека овој чин е за најостра осуда.

Јанакиески за ТВ21: Најостро го осудувам бегството на Никола Груевски

Вечер Прес - 13.11.2018

Поранешниот Министер за транспорт и врски Миле Јанакиески за ТВ 21 вели дека најостро го осудува бегството на Никола Груевски. „Најостро го осудувам ваквиот чин, бидејќи ќе влијае негативно на судските предмети во целост, а посебно во оние предмети ...