TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црногорскиот „Микел Хансен“ му се „нуди“ на шампионот: Сакам да заиграм за Вардар! (ВИДЕО)

24 Ракомет - 14.11.2019

Младиот ракометар, Немања Ѓурашковиќ, кој од медиумите во својата земја е нарекуван „Црногорскиот Микел Хансен“, откри дека неостварена желба му е да настапува за европскиот првак Вардар во Лигата на шампионите.

Голем ракометен талент му се нуди на Вардар! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 14.11.2019

Ги брани боите на јуниорската репрезентација на Црна Гора, Немања Ѓурашковиќ е прогласен за најуспешен спортист на Беране во категоријата јуниори. Со ракомет се занимава од својата 12 година, може да игра на позициите лев и централен бек.

Црногорскиот „Микел Хансен“ му се „нуди“ на шампионот: Сакам да заиграм за Вардар! (ВИДЕО)

Курир - 14.11.2019

Младиот ракометар, Немања Ѓурашковиќ, кој од медиумите во својата земја е нарекуван „Црногорскиот Микел Хансен“, откри дека неостварена желба му е да настапува за европскиот првак Вардар во Лигата на шампионите.