TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најмалку 280 загинати и над 800 повредени е билансот по страшната железничка несреќа во Индија

Фокус - 03.06.2023

Според досегашните податоци, најмалку 288 луѓе загинале, а 850 се повредени во повеќекратни судири на возови во источната индиска држава Одиша, јавува Би-Би-Си. Повеќе од 200 амбулантни возила беа испратени на местото во областа Баласоре.

Над 280 мртви во најтешкиот судир на возови во Индија во овој век

Сакам да кажам

Најмалку 50 загинати и стотици повредени во судар на возови во Индија

Нетпрес

(ВИДЕО) Најмалку 50 лица загинаа, а над 300 се повредени во железничка несреќа во Индија

360 степени

Патнички воз излета од шини во Индија И удри во друг воз, најмалку 50 мртви

Сакам да кажам

Индија: Најмалку 50 лица загинаа кога патнички воз се судрил со товарен воз

МКД

(ФОТО + ВИДЕО) Се преврти патнички воз во Индија, во несреќата има голем број жртви

Телма

Вечер Прес Фокус Во Центар

Најмалку 280 мртви во вчерашната трагедија во Индија

Сител - 03.06.2023

Најмалку 288 потврдени жртви во вчерашната катастрофална несреќа во сурди на возови во градот Баласор во источната индиска држава Одиша. Бројката на повредени стигна и над илјада, а според спасувачите бројката на жртви ќе се зголеми, бидејќи сеуште ...

Тешка железничка несреќа во Индија: близу 300 загинати

Deutsche Welle

СТРАШНИ СЦЕНИ ВО ИНДИЈА: Најмалку 100 луѓе се повредени во судир на возови, се стравува дека 50 луѓе загинале (ВИДЕО)

Фактор

(Видео) Фатален судир на два воза во Индија – најмалку 30 луѓе загинаа, над 100 се повредени

Макфакс

Во железничка несреќа во Индија: Најмалку 30 луѓе загинаа, над 179 се повредени

А1 On

Фатален судир на два воза во Индија – најмалку 30 луѓе загинаа, над 100 се повредени

24Инфо

Трагедија во Индија: Најмалку 30 загинати, стотина повредени во судар на два воза (ВИДЕО)

Канал5

Независен ТВ21

Повеќе од 200 загинати и 900 повредени во судирот на возови во Индија

Н.Македонија - 03.06.2023

Најмалку 233 лица загинаа, а 900 се повредени откако два патнички воза се судрија во Одиша, информираат официјални лица во источната индиска држава, што претставува најсмртоносна железничка несреќа во Индија во повеќе од една деценија, пренесе ...

ВИДЕО: Најголемиот судир на возови во Индија во последните 20 години, повеќе од 280 загинати

А1 On

Расте бројот на мртви во една од најсмртоносните железнички несреќи во историјата на Индија

Слободен Печат

(Видео) Расте бројот на загинати во железничката несреќа во Индија: Ова е најстрашна несреќа во последниве две децении

Макфакс

„ОДЕДНАШ ВИДОВ 10 ДО 15 МРТВИ“ - расте бројот на жртви во сударот на возови во Индија, речиси 300 мртви и 800 повредени

Фактор

Расте бројот на загинати во железничката несреќа во Индија, речиси 300 загинати и 850 повредени

МКД

(Видео) Расте бројот на загинати во железничката несреќа во Индија: Ова е најстрашна несреќа во последниве две децении

Точка

Најмалку 207 мртви и 900 повредени во сударот на возови во Индија

Нетпрес - 03.06.2023

Најмалку 207 луѓе загинале а уште близу 900 други се повредени откако во петокот се судриле два патнички воза во источната индиска сојузна држава Одиша, соопштија ноќта кон саботата локалните власти, со што ова е најсмртоносната железничка несреќа ...

Видео:Трагедија во Индија: Најмалку 50 загинати, стотина повредени во судар на два воза

Либертас

(ВИДЕО) Се зголемува бројот на загинатите во железничката несреќа во Индија, повеќе од 200 патници се заробени во вагоните

А1 On

(ВИДЕО) Во судар на возови во Индија, најмалку 100 повредени

А1 On

Индија: Најмалку 50 луѓе загинаа во железничка несреќа

Локално

Индија: Најмалку 50 луѓе загинаа во железничка несреќа

Lider

(Видео) Расте бројот на загинати по судирот на возови во Индија, патници се заробени во вагоните

Макфакс

Канал5 Слободен Печат +инфо Сител Бизнис Вести Во Центар Опсервер Независен