TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Костески: Ќе се ротира и ќе биде тешка сезона, со многу натпревари

Слободен Печат - 01.08.2021

Екипата на Е. Пелистер се подготвува за натпреварите во новата сезона со амбиции да одигра уште подобро во однос на минатата година. Првиот тим веќе одигра и контролен меч против вториот тим триумфирајќи со резултат 30:22 во спортската сала во ...

ВИДЕО: Пелистерци се вратија од Маврово, тимскиот дух и воиграниот тим најголеми адути

Gol.mk - 01.08.2021

По истиот принцип како и минатата сезона, Еурофарм Пелистер базичните подготовки ги мина во Маврово. Општа оценка на стручниот штаб е дека битолчани минаа плоден период во пријатните услови надвор од градските жештини.

Маџовски: Подготовките минаа во одличен ритам, работиме доста на тактичките детали (ВИДЕО)

Gol.mk - 01.08.2021

По осум дена минати во Маврово ракометарите на Еурофарм Пелистер се вратија во Битола и добија краток одмор пред во вторник да ја започнат последната трета фаза од подготовките. Пелистерци се задоволни од тоа како минуваа најтешката фаза од ...

Еурофарм Пелистер ја заврши втората фаза од подготовките во Маврово

Дриблинг - 01.08.2021

Ракометарите на Еурофарм Пелистер ја комплетираа втората фаза од подготовките за новата сезона кои во последнава една недела се одвиваа во Маврово. Битолчани првиот официјален натпревар ќе го одиграат на 11 август во СЦ „Борис Трајковски“ против ...

Битолчани завршија со подготовките во Маврово, следува тест со Металург

24 Ракомет - 01.08.2021

Со утринскиот тренинг во Маврово, ракометарите на Еурофарм Пелистер ја завршија втората фаза од подготовките која траеше од минатата сабота до денешниот ден. Со неколку тренинг сесии и еден контролен натпревар (победа против Еурофарм Пелистер 2 од ...

Е. Пелистер ги заврши подготовките во Маврово

Екипа - 01.08.2021

Со утринскиот тренинг во Маврово, ракометарите на Еурофарм Пелистер ја завршија втората фаза од подготовките која траеше од минатата сабота до денешниот ден. Со неколку тренинг сесии и еден контролен натпревар (победа против Еурофарм Пелистер 2 од ...

Еурофарм Пелистер ги заврши подготовките во Маврово, следно е тест меч со Металург

SportMedia - 01.08.2021

Со утринскиот тренинг во Маврово, ракометарите на Еурофарм Пелистер ја завршија втората фаза од подготовките која траеше од минатата сабота до денешниот ден. Со неколку тренинг сесии и еден контролен натпревар (победа против Еурофарм Пелистер 2 од ...

Од подготовките на Еурофарм Пелистер: Костески, Периќ и Маџовски веруваат во овој тим

Битола Њуз - 01.08.2021

Екипата на Еурофарм Пелистер од Битола ги завршуваат подготовките кои ги реализираа во Маврово, каде денес ги заменува втората екипа и се враќаат во Битола. Оваа седмица ги одигруваат уште двата преостанати натпревари, против екипите на Металург и ...

Две запросувања меѓу ракометарите на битолски „Еурофарм“

Република - 10.07.2021

Двајца ракометари од „Еурофарм Пелистер“ деновиве решија да ги побараат за сопруги своите девојки. Прво вчера македонското репрезентативно лево крило Бојан Маџовски, во романтично опкружување покрај вода клекна пред долгогодишната девојка Надица ...