TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Xiaomi го турна Apple од третото место по број на продадени уреди

Телефони.мк - 01.12.2020

Xiaomi ги симна Apple од престолот за третата четвртина на 2020 година, како трет најголем продавач на смартфони во светот, тврди истражувачката агенција Gartner. Глобалната продажба на смартфони била за 5.7% поголема во споредба со минатата година, ...

„Епл“ во Италија казнет со 10 милиони евра затоа што лажеле дека телефонот е водоотпорен

Акцент - 01.12.2020

Италијанската антимонополска комисија ги казни 10 милиони евра две компании, Apple international и Apple Italia за неточно рекламирање на паметни телефони и неисполнување на обврските, кои се гарантираат со набавка на нивниот мобилен телефон Имено, ...

Apple казнет со 10 млн. евра, бидејќи нивните телефони не биле водоотпорни

Локално - 01.12.2020

Италијанските регулатори го казнија Apple со 10 милиони евра (12 милиони долари) за „нефер комерцијални практики“, објави „Бизнис инсајдер“. Казната беше изречена затоа што Apple рекламираше неколку свои модели на iPhone како водоотпорни до 30 ...

Италијанскиот регулатор ќе го казни „Епл“ за предизвикување “заблуда” кај потрошувачите

Пари - 01.12.2020

Италијанскиот регулатор му одреди на американскиот технолошки гигант „Епл“ казна од 10 милиони евра во понеделникот, поради „агресивна и погрешна“ комерцијална практика поврзана со неговите телефони.

Xiaomi го престигна Apple во продажбата на телефони

Кумановски м. - 01.12.2020

Пазарот на телефони полека се опоравува во споредба со првите денови на пандемијата од КОВИД-19, и како резултат на тоа, исто така, се бележат промени во испораката на пазарот. Аналитичката фирма Гартнер предвидува дека Xiaomi го престигна Apple ...

Рецензија: iPhone и не бил така отпорен на вода - Нова казна за Apple

Телефони.мк - 30.11.2020

Apple се соочува со нова казна од европско регулаторно тело, овој пат од страна на италијанската организација за заштита на потропу на пазарот AGCM за погрешните тврдења за отпорноста на вода на iPhone смартфоните.

„Apple“ лажел за водоотпорноста на „iPhone“, казнет со 10 милиони евра

Точка - 30.11.2020

Италијанската антимонополска комисија казни две компании, „Apple International“ и „Apple Italia“, со 10 милиони евра поради неточни реклами за паметните телефони и неисполнување на обврските, кои се гарантираат со купување на нивниот мобилен телефон.

Во Италија „Епл“ казнет со 10 милиони евра

А1 On - 30.11.2020

Италијанската антимонополска комисија казни две компании, „Епл Интернешнл“ и „Епл Италија“, со 10 милиони евра за неточно рекламирање на паметни телефони и неисполнување на обврските, кои се гарантираат со набавка на нивниот мобилен телефон.

Во Италија „Епл” казнет со 10 милиони евра

24Инфо - 30.11.2020

Италијанската антимонополска комисија казни две компании, „Епл Интернешнл” и „Епл Италија”, со 10 милиони евра за неточно рекламирање на паметни телефони и неисполнување на обврските, кои се гарантираат со набавка на нивниот мобилен телефон.

„Епл“ во Италија е казнет со 10 милиони евра

Слободен Печат - 30.11.2020

Италијанската антимонополска комисија казни две компании, „Епл Интернешнл” и „Епл Италија”, со 10 милиони евра за неточно рекламирање на паметни телефони и неисполнување на обврските, кои се гарантираат со набавка на нивниот мобилен телефон.

Во Италија „Епл“ казнет со 10 милиони евра

Курир - 30.11.2020

Италијанската антимонополска комисија казни две компании, „Епл Интернешнл“ и „Епл Италија“, со 10 милиони евра за неточно рекламирање на паметни телефони и неисполнување на обврските, кои се гарантираат со набавка на нивниот мобилен телефон.

Во Италија „Епл“ казнет со 10 милиони евра

Кумановски м. - 30.11.2020

Италијанската антимонополска комисија казни две компании, „Епл Интернешнл“ и „Епл Италија“, со 10 милиони евра за неточно рекламирање на паметни телефони и неисполнување на обврските, кои се гарантираат со набавка на нивниот мобилен телефон.

Италија: Казна од 10 милиони евра за „Епл“ поради неточно рекламирање

Опсервер - 30.11.2020

Италијанската антимонополска комисија ги казни двете компании „Епл Интернешнл“ и „Епл Италија“ со 10 милиони евра поради неточно рекламирање на паметни телефони и неисполнување на обврските, кои се гарантираат при набавката на нивниот мобилен ...

Италија: Казна од 10 милиони евра за „Епл“ поради неточно рекламирање

Вечер - 30.11.2020

Италијанската антимонополска комисија ги казни двете компании „Епл Интернешнл“ и „Епл Италија“ со 10 милиони евра поради неточно рекламирање на паметни телефони и неисполнување на обврските, кои се гарантираат при набавката на нивниот мобилен ...

Италија: Казна од 10 милиони евра за „Епл“ поради неточно рекламирање

Centar - 30.11.2020

Италијанската антимонополска комисија ги казни двете компании „Епл Интернешнл“ и „Епл Италија“ со 10 милиони евра поради неточно рекламирање на паметни телефони и неисполнување на обврските, кои се гарантираат при набавката на нивниот мобилен ...

Во Италија „Епл“ казнет со 10 милиони евра

Либертас - 30.11.2020

Италијанската антимонополска комисија казни две компании, „Епл Интернешнл“ и „Епл Италија“, со 10 милиони евра за неточно рекламирање на паметни телефони и неисполнување на обврските, кои се гарантираат со набавка на нивниот мобилен телефон.

Италија: Казна од 10 милиони евра за „Епл“ поради неточно рекламирање

Точка - 30.11.2020

Италијанската антимонополска комисија ги казни двете компании „Епл Интернешнл“ и „Епл Италија“ со 10 милиони евра поради неточно рекламирање на паметни телефони и неисполнување на обврските, кои се гарантираат при набавката на нивниот мобилен ...

Италијанската антимонополска комисија го казни гигантот Apple со 10 милиони евра – еве ја причината за тоа

Таратур - 30.11.2020

Италијанската антимонополска комисија одреди финансиска казна за двете компании „Apple International“ и „Apple Italy“ во висина од 10 милиони евра поради неточно рекламирање на паметни телефони и неисполнување на обврските, кои се гарантираат при ...

„Епл“ излажала за водоотпорните телефони и ќе плати казна од 10 милиони евра во Италија

+инфо - 30.11.2020

Компанијата Епл во рекламните пораки тврди дека нивните паметни телефони се отпорни на вода до длабочина од 4 метри и во траење од 30 минути. Италијанската антимонополска комисија казни две компании, „Епл Интернешнл“ и „Епл Италија“, со 10 милиони ...

Во Италија „Епл“ казнет со 10 милиони евра

MakPress - 30.11.2020

Италијанската антимонополска комисија казни две компании, „Епл Интернешнл“ и „Епл Италија“, со 10 милиони евра за неточно рекламирање на паметни телефони и неисполнување на обврските, кои се гарантираат со набавка на нивниот мобилен телефон.

Италија: Казна од 10 милиони евра за „Епл“ поради неточно рекламирање

MTM - 30.11.2020

Италијанската антимонополска комисија ги казни двете компании „Епл Интернешнл“ и „Епл Италија“ со 10 милиони евра поради неточно рекламирање на паметни телефони и неисполнување на обврските, кои се гарантираат при набавката на нивниот мобилен ...

„Епл“ излажала за водоотпорните телефони, ќе плати казна од 10 милиони евра во Италија

Нетпрес - 30.11.2020

Италијанската антимонополска комисија казни две компании, „Епл Интернешнл“ и „Епл Италија“, со 10 милиони евра за неточно рекламирање на паметни телефони и неисполнување на обврските, кои се гарантираат со набавка на нивниот мобилен телефон.

Apple казнет со десет милиони евра во Италија

USB - 30.11.2020

Италијанската антимонополска комисија казни две компании, „Епл Интернешнл“ и „Епл Италија“, со 10 милиони евра за неточно рекламирање на паметни телефони и неисполнување на обврските, кои се гарантираат со набавка на нивниот мобилен телефон.

Во Италија Епл казнет со 10 милиони евра

Вечер Прес - 30.11.2020

Италијанската антимонополска комисија казни две компании, „Епл Интернешнл“ и „Епл Италија“, со 10 милиони евра за неточно рекламирање на паметни телефони и неисполнување на обврските, кои се гарантираат со набавка на нивниот мобилен телефон.

„Apple“ лажел за водоотпорноста на „iPhone“ - казнет со 10 милиони евра

Press24 - 30.11.2020

Италијанската антимонополска комисија казни две компании, „Apple International“ и „Apple Italia“, со 10 милиони евра поради неточни реклами за паметните телефони и неисполнување на обврските, кои се гарантираат со купување на нивниот мобилен телефон.

Италија: Казна од 10 милиони евра за „Епл“ поради неточно рекламирање

Макфакс - 30.11.2020

Италијанската антимонополска комисија ги казни двете компании „Епл Интернешнл“ и „Епл Италија“ со 10 милиони евра поради неточно рекламирање на паметни телефони и неисполнување на обврските, кои се гарантираат при набавката на нивниот мобилен ...

Во Италија „Епл“ казнет со 10 милиони евра

Опсервер - 30.11.2020

– Италијанската антимонополска комисија казни две компании, „Епл Интернешнл“ и „Епл Италија“, со 10 милиони евра за неточно рекламирање на паметни телефони и неисполнување на обврските, кои се гарантираат со набавка на нивниот мобилен телефон.