TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кочов претпазлив: Ништо не е готово, нѐ чека пеколен реванш во Скопје!

Sport 1 - 20.03.2019

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром остварија исклучително важна победа на вечерашното гостување кај Спарс (71-70) за водство во полуфиналната плејоф-серија во АБА2, нешто што не донесе преголема еуфорија кај тренерот Ѓорѓи Кочов.

КОЧОВ: Тука ништо не е завршено…

Basketball - 20.03.2019

МЗТ Скопје е на чекор од пласман во финалето на АБА 2 – тоа е она што е најважно од првиот полуфинален дуел во регионалното натпреварување против Спарс. Тешкиот натпревар во Сараево заврши среќно за нашиот тим, остварен е брејк и оваа серија можа да ...

Медфорд „студен како шприцер“ го постигна кошот кој долго ќе се памети во Аеродром! (ВИДЕО)

Sport 1 - 20.03.2019

Лестер Медфорд дефинитивно не ја одигра најдобрата партија во дресот на МЗТ Скопје во вечерашниот меч на гости кај Спарс (71-70), но дефинитивно го постигна најважниот кош за аеродромци во досегашниот дел од сезоната и тоа на една секунда за победа ...

Драма во Сараево, МЗТ Скопје со кош во последната секунда го победи Спарс!

МКД - 20.03.2019

МЗТ Скопје со поени на Медфорд во последната секунда од натпреварот со 71:70 го доби првиот полуфинален натпревар против Спарс и сега има огромни шанси да се пласира во финалето од плејофот во втората АБА лига.

АБА 2: Медфорд донесе победа за МЗТ Скопје во последната секунда(видео)

AKO - 20.03.2019

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром поведоа со 1-0 во полуфиналната плејоф-серија во АБА2, откако вечерва, на драматичен начин, како гости го совладаа тимот на Спарс (71-70). Лестер Медфорд е јунакот на вечерта со кошот на една секунда до крајот за ...

Медфорд погоди на секунда до крајот, МЗТ го победи Спарс (Видео)

Дерби - 20.03.2019

МЗТ Скопје го победи сараевски Спарс на гостински терен (70:71) со поените во последната секунда на Лестер Медфорд, во првиот натпревар од полуфиналната серија во АБА2 лигата. Македонскиот претставник имаше негатива во текот на целиот натпревар, но ...

Чудесно второ полувреме: Медфорд го освои Сараево, МЗТ на чекор до финалето во АБА2!

Sport 1 - 20.03.2019

Кошаркарите на МЗТ Скопје на чудесен начин дојдоа до победа во вечерашниот прв полуфинален плејоф-меч на гости против Спарс (71-70) и поведе со 1-0 во серијата која се игра до два триумфа и која може да ја затвори веќе в недела на домашен терен.

Никогаш не го отпишувајте МЗТ – Медфорд донесе голема победа во Сараево

Екипа - 20.03.2019

МЗТ Скопје направи брејк на самиот почеток од полуфиналната серија против Спарс во АБА2 лигата, откако на гостински терен славеше во Сараево над незгодниот ривал со 70-71. „Металците“ цело време бркаа негатива, но покажаа неверојатен карактер, не се ...

(ВИДЕО) Кошот на Медфорд кој ја замолкна Грбавица

Basketball - 20.03.2019

Ако минатата сезона завршните моменти од тешките натпревари беа кобни за МЗТ Скопје, во оваа аеродромци триумфираа на речиси сите кои беа неизвесни до крајот. По дербито со Работнички во Градски парк, сега тимот на Ѓорѓи Коќчов на уште подраматичен ...

Видео: Медфорд погоди кога беше најважно за МЗТ

Екипа - 20.03.2019

Лестер Медфорд беше прво засилување донесено од тренерот Кочов минатото лето, а американскиот плејмејкер вечерва покажа зошто важи за клучен играч во таборот на МЗТ Скопје. Кога беше најважно, тој ја презеде одговорноста, ја чуваше топката до самиот ...

Како Медфорд го донесе МЗТ на прагот на финалето во АБА 2 (ВИДЕО)

SportMedia - 20.03.2019

Кошаркарите на МЗТ Скопје А. вечерва со кош во последните секунди на мечот на Медфорд успеаја да го совладаат тимот на Спарс Сараево на гостински терен со 71:70 и со тоа да дојдат на чекор до големото финале во плеј-офот од АБА 2 лигата.

Голема победа на МЗТ среде Сараево, Медфорд херој на „штрковите“

Gol.mk - 20.03.2019

Првиот меч за МЗТ Скопје во полуфиналето од АБА 2 лигата донесе херојска победа на гостувањето кај Спарс Сарајево (70-71). Македонскиот претставник во регионалното натпреварување одигра очајно во првиот дел, но до крајот успеа да ја анулира високата ...

АБА 2: Медфорд во последната секунда за победа на МЗТ Скопје во Сараево

SportMedia - 20.03.2019

СПАРС – МЗТ СКОПЈЕ 70:71 (19:9, 23:18, 14:26, 14:18) Со кош во последните секунди, кошаркарите на МЗТ Скопје А. стигнаа до првата победа во полуфиналето на АБА 2 лигата. На гостувањето вО Сараево, момците на Кочов иако одиграа очајно прво полувреме, ...

Хероите од Аеродром го освоија Сараево

Basketball - 20.03.2019

МЗТ Скопје со голема победа се враќа од БиХ каде го совлада Спарс во првиот полуфинален меч од плеј-офот во АБА 2. Македонскиот вицешампион победи со 70:71 и на 24 март на домашен терен ќе има можност да обезбеди место во големото финале.

Голема победа на МЗТ Скопје на гостувањето во Сараево

1tv - 20.03.2019

Со поените на Медфорд во последната секунда од натпреварот, МЗТ Скопје Аеродром победи на гостувањето кај Спарс со 71:70 во првиот натпревар од полуфиналниот плејоф во АБА 2 лигата. Екипата од Аеродром не го започна најдобро натпреварот и на ...

Херојско второ полувреме за МЗТ Скопје во Сараево кое им донесе победа во АБА2

Спортклуб - 20.03.2019

МЗТ Скопје на фантастичен начин вечерва во Сараево, во рамките на АБА2 првенството, дојдоа до победа против Спарс. Иако првиот дел не навестуваше славје за тимот на Кочов, бидејки по првите 20 минути, домашните имаа пре дност од дури +15 (42:27).

Спарс стои на патот на МЗТ Скопје до елитната АБА

Екипа - 20.03.2019

Босанскиот претставник Спарс е ривалот на МЗТ Скопје во полуфиналната серија од АБА2 лигата, која стартува со вечерашниот натпревар во Сараево (20 часот). Станува збор за екипа што го освои второто место на табелата во регуларниот дел од сезоната, ...

МЗТ Скопје против Спар во првиот полуфинален меч од АБА2 лигата

Сител - 20.03.2019

Македонскиот вицешампион МЗТ Скопје Аеродром вечерва во Сараево против тимот на Спарс ќе ја започне полуфиналната пресметка во АБА2 лигата. Аеродромци кои во лигашкиот дел од сезоната два пати го победија составот на Спарс (во Сараево 75-71 и пред ...

Кочов: Се надевам дека играчите ќе дадат максимум и ќе се вратиме со победа во Скопје

А1 On - 20.03.2019

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром вечерва од 20 часот во Сараево го играат првиот полуфинален меч во АБА-2 лигата против Спарс, а големата цел е пласман вофиналето и конечно враќање во друштвото на најдобрите во регионалното натпреварување.

Кочов: Потребна е смирена рака, паметна игра и концентрација

SportMedia - 20.03.2019

МЗТ Скопје вечерва (20 часот) во Сараево ја почнува битката за пласман во големото финале во АБА2 лигата, за враќање меѓу елитата во регионот. Избраниците на Ѓорѓи Кочов за противник го имаат тимот на Спарс, екипа со која добро се познаваат, и која ...

МЛАДЕНОВСКИ: Притисокот е на страната на Спарс

Basketball - 20.03.2019

МЗТ Скопје го почнува пеколниот дел од сезоната во која ќе се бори на три фронта и за 2,5 месеца може да одигра повеќе од 30 натпревари. Добра вест за тимот на Ѓорѓи Кочов е враќањето на Љубомир Младеновски кој по паузата ќе му се приклучи на тимот ...

Почнува завршниот спринт на МЗТ Скопје кон јадранската елита

Basketball - 20.03.2019

Македонскиот вицешампион ја оствари првата цел за оваа сезона – пласман во плеј-офот за враќање во АБА лигата. Во основниот дел од вториот степен во ова натпреварување го освои третото место и во полуфиналето ќе се сретне со босанскиот претставник ...

МЗТ Скопје вечерва во Сараево ја почнува битката за враќање во АБА

1tv - 20.03.2019

По одличната сезона во АБА 2 лигата, македонскиот вицепрвак МЗТ Скопје Аеродром вечерва ја почнува полуфиналната плеј-оф серија против Спарс Сараево. Нашиот претставник важи за фаворит на овој дуел ако судиме по меѓусебните пресметки во регуларниот ...

Плејоф – АБА 2: МЗТ Скопје гостува во Сарево кај Спарс

AKO - 20.03.2019

Полуфиналната плејоф-серија помеѓу МЗТ Скопје Аеродром и Спарс почнува вечерва, македонскиот претставник ќе гостува во Сараево. Финалист ќе биде онаа екипа која прва ќе запише две победи. МЗТ Скопје важи за голем фаворит, пред шест дена го ...

Како Медфорд го донесе МЗТ на прагот на финалето во АБА 2 (ВИДЕО)

Курир - 20.03.2019

МЗТ Скопје со поени на Медфорд во последната секунда од натпреварот со 71:70 го доби првиот полуфинален натпревар против Спарс и сега има огромни шанси да се пласира во финалето од плејофот во втората АБА лига.

Кочов: Се надевам дека играчите ќе дадат максимум и ќе се вратиме со победа во Скопје

Опсервер - 20.03.2019

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром вечерва од 20 часот во Сараево го играат првиот полуфинален меч во АБА-2 лигата против Спарс, а големата цел е пласман вофиналето и конечно враќање во друштвото на најдобрите во регионалното натпреварување.

Кочов: Деветмесечен труд нѐ донесе во плеј-офот, сега ни доаѓа нешто друго...

Gol.mk - 20.03.2019

МЗТ Скопје е во исчекување на еден од најважните натпревари во досегашниот дел од сезоната. Аеродромци вечерва го стартуваат плеј-офот во АБА-2 лигата, а првиот дуел против Спарс Сараево се игра на гостински терен.

Се бркаат пет победи: МЗТ во Сараево ја почнува битката за враќање во АБА-лигата!

Sport 1 - 20.03.2019

Кошаркарите на МЗТ Скопје вечерва ќе го почнат настапот во плејофот во АБА2-лигата и тоа како гости против босанскиот претставник Спарс (20 часот), преку кој ќе се обидат да дојдат до враќање онаму каде што играа шест години по ред – во елитната ...

Кочов: Се надевам дека играчите ќе дадат максимум и ќе се вратиме со победа во Скопје

Sport M - 20.03.2019

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром вечерва од 20 часот во Сараево го играат првиот полуфинален меч во АБА-2 лигата против Спарс, а големата цел е пласман вофиналето и конечно враќање во друштвото на најдобрите во регионалното натпреварување.