TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Брнабиќ: Нормално дека ме погоди анатемата на српскиот епископ

МКД - 17.08.2022

Претседателката на српската влада Ана Брнабиќ изјави дека ја погодиле делови од говорот на владиката банатски Никанор, кој фрли анатема на неа и сите кои ќе учествуваат на манифестацијата Еуропрајд во Белград.

Ана Брнабиќ: Тешко ме погоди клетвата од владиката за моето учество на Еуропрајд

Фактор - 16.08.2022

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, денеска изјави дека ја погодиле делови од говорот на банатскиот владика Никанор, кој ја анатемисал неа и сите кои ќе учествуваат на манифестацијата Еуропрајд во Белград.

Српски владика ја пцуеше српската премиерка Брнабиќ за геј парадата: Јас би употребил и оружје!

4NEWS - 16.08.2022

Банатскиот владика Никанор ја проколнал премиерката на Србија Ана Брнабиќ и учесниците на претстојната Европрајд во Белград во септември, објави веб-страницата Нова.рс. Тој изјави и дека ќе „употреби оружје“ против учесниците на геј парадата.