TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Курти го блокира Скопје: Колона возила од Карпош 3 до Соборен храм/ФОТО

Вечер Прес - 16.09.2021

Скопје во моментов е во сообраќаен хаос. Колона возила „не мрда“ од населбата Карпош 3, сè до Соборниот храм во центарот на градот. Луѓето кои се затекнаа во оваа колона нервозни излегоа од возилата и автобусите.

(ФОТО) Доаѓањето на Курти ги заглави скопјани во гужва, колона возила од Карпош 3 до Соборен храм

Lider - 16.09.2021

Скопје во моментов е во сообраќаен хаос. Колона возила „не мрда“ од населбата Карпош 3, сè до Соборниот храм во центарот. Луѓето нервозни се излезени од возилата и автобусите, пишуваат вечер.пресс.