TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алек Болдвин пукаше со пиштол-реквизит и уби колешка -Колку ќор-фишек може да убие?

ММС - 22.10.2021

Веста дека американскиот актер Алек Болдвин ја застрела својата колешка Халина Хачинс и го повреди режисерот Џоел Соуз на снимањето на филмот „`Рѓа“ откако пукаше од пиштол-реквизит одекна во светот, а сега се поставува прашањето како овој тип на ...

ФОТОГАЛЕРИЈА | Актери кои загинале во текот на снимање: Жива изгорела во автомобил, застрелан со куршум, прегазена со ...

Слободен Печат - 22.10.2021

Утрово одекна веста за трагедијата што се случила на снимањето на филмот „Рѓа“ (Rust), во која холивускиот актер Алек Болдвин пукајќи со реквизитен пиштол случајно ја убил директорката на фотографија Халина Хачинс, а го ранил режисерот на филмот ...

Како пиштол реквизит може да убие човек?

Независен - 22.10.2021

Откако актерот Алек Бодвин синоќа на филмски сет ненамерно ја усмрти директорката на фотографија Халина Хачинс и го рани режисерот Џоел Соуза, во јавноста се поставува прашањето како е можно филмски реквизит да усмрти човек.

Како е можно филмски пиштол реквизит да убие?

Press24 - 22.10.2021

Откако актерот Алек Болдвин ненамерно ја уби камерманката Халина Хачинс и го рани режисерот Џоел Соуза на филмски сет синоќа, јавноста се прашува како е можно филмски реквизит да убие човек.

Како е можно филмски пиштол реквизит да убие?

MTM - 22.10.2021

Откако актерот Алек Болдвин ненамерно ја уби камерманката Халина Хачинс и го рани режисерот Џоел Соуза на филмски сет синоќа, јавноста се прашува како е можно филмски реквизит да убие човек.

ЕКСПЕРТИТЕ ОТКРИВААТ Како пиштол реквизит може да убие човек?

+инфо - 22.10.2021

За почеток, треба да се разбере што е пиштол реквизит. Многу луѓе мислат дека тоа е нефункционално оружје или дури и играчка. Иако терминот пиштол реквизит се однесува и на такви уреди, тој исто така се однесува на вистински пиштоли што се користат ...

Страшните несреќи на снимањата: Синот на Брус Ли се застрелал пред камери, хеликоптер на актер му отсекол глава…

Независен - 22.10.2021

Трагедиите на холивудските сетови не се невообичаени – безброј пати сме читале за несреќи што подлегнале на повредите поради каскадери и статисти, а една од најголемите мистерии се случи на снимањето на филмот „Врана“ во кој глуми Брендон Ли, син на ...

Трагична вест: Алек Болдвин во солзи и неверување откако случајно застрела двајца колеги, од кои едниот го загуби ...

Црнобело - 22.10.2021

Холивудскиот актер Алек Болдвин случајно застрелал двајца од филмската екипа на сетот на неговиот нов филм Rust. Актерот ги застрелал 42-годишната Халина Хачинс која е кинематографер, како и 48-годишноит сценарист и режисер Џоел Соуза.

Животот му се преврте за час: Болдвин видно вознемирен по трагедијата

Република - 22.10.2021

На снимањето на неговиот нов филм „’Рѓа“ 68-годишниот Алек Болдвин случајно ја застрелал и убил кинематографката Халина Хачинс и го ранил режисерот и сценарист Џоел Соуза. Од фотографиите се гледа дека актерот е видно вознемирен, а засега не е ...