TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Исклучени од сообраќај 63 неисправни возила што вршат јавен превоз – полицијата со санкции

ТВ21 - 02.12.2021

На 01.12.2021 од 8 до 11 часот Министерството за внатрешни работи спроведе акциска контрола за техничката исправност на возила што вршат jавен превоз на патници, претежно автобуси и комбиња.

Дури 31 возило од 63 што вршат јавен превоз на патници имале неисправни уреди за запирање – еве ги деталите за вчерашните контроли на МВР

Курир

САНКЦИИ: Исклучени од сообраќај 63 неисправни возила што вршат јавен превоз

4NEWS

63 санкции за неисправни возила што вршат јавен превоз

Кумановски м.

За три часа 63 санкции за возила кои превезуваат патници, дури 31 со неисправни сопирачки

Нова ТВ

За еден ден изречени 63 санкции за неисправни возила што вршат јавен превоз

Скопје инфо

МВР: 63 санкции за неисправни возила што вршат јавен превоз

Сител

Слободен Печат Локално 24Инфо Алсат-М Фокус Независен Република Канал5

За брзо возење казнети 127 возачи

Курир - 02.12.2021

Во текот на вчерашниот ден (01.12.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што ...

127 санкции за брзо возење вчера низ државата

Кумановски м.

Санкционирани 127 возачи за брзо возење

Канал5

148 санкции за брзо возење

MakPress

За еден ден спроведени 127 санкции за брзо возење

Скопје24

148 санкции за брзо возење

Курир

148 санкции за брзо возење

Кумановски м.

24Инфо Сител Скопје инфо Канал5 Centar Опсервер Lider