TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изненадувања и возбуда: На три хороскопски знаци им претстои неверојатна недела

Еспресо - 05.06.2023

Астролозите именуваа три знаци на Зодијакот, кои оваа недела ќе можат да ги остварат сите свои планови, па дури и да ги остварат своите соништа. Кои знаци ќе имаат повеќе среќа од другите, прочитајте во продолжение.

Нив јуни им носи незаборавна љубов: 4 хороскопски знаци кои ќе имаат можност да запознаат нов партнер

Точка - 05.06.2023

Овој јуни 4 знаци од хороскопот ќе имаат нови шанси за да ја најдат новата љубов – дали сте меѓу нив? Вага Се претпоставува дека секој којшто ќе го сретнете ќе има нешто посебно да ви понуди – што е тоа што ја прави интеракцијата со вас толку ...

Три хороскопски знаци кои најчесто лажат

Локално - 05.06.2023

Хороскопот може да открие многу за нашето однесување, вклучително и склоноста кон лажење. Важно е да се нагласи дека не се сите лаги исти – понекогаш луѓето лажат за да ги заштитат другите, да избегнат конфликт или да излезат од непријатна ситуација.

Магнет за неочекувани пари: Три знаци со најголеми шанси за добивка

Мастило - 05.06.2023

Некои хороскопски знаци едноставно имаат повеќе среќа од другите и се чини дека се магнет за пари. Божицата Фортуна ги следи на секој чекор, а игрите на среќа им носат неверојатни добивки.

Дневен хороскоп за 05.06.2023: Скорпии – љубовни искушенија, Стрелци – конфликти со колегите

Црнобело - 05.06.2023

Близнаци - Ќе имате шанса да поправите некоја неправда што сте му ја нанеле некому во вашето опкружување, па заради тоа ќе бидете добро расположени и ќе зрачите со позитивна ...

Само промената ќе ве спаси: Два хороскопски знаци наскоро ќе завршат важна фаза во животот

Еспресо - 05.06.2023

Астролозите именуваа два знака од Зодијакот, кои наскоро ќе започнат нова фаза во нивниот живот. Ги чекаат промени, сите ќе бидат на подобро. Сепак, ќе има пречки со кои ќе треба да се справат за конечно да стигнат до сонуваната цел.

Овие хороскопски знаци ги очекува расправија со партнерот во наредните денови

Локално - 05.06.2023

Три хороскопски знаци ќе треба да дадат повеќе од љубов за да ги надминат предизвиците оваа недела. Љубовните предизвици оваа недела нема да бидат лесни да се надминат, но тие се тука. Ќе мора да бидете многу силни за да ги надминете необичностите ...

Неделен хороскоп од 5 до 11 јуни: Доаѓаат љубов и пари

4NEWS - 05.06.2023

Неделниот хороскоп од 5 до 11 јуни навестува возбудливо време за сите хороскопски знаци. Спротивноста меѓу Венера и Плутон ќе се обиде да не ни здодее. Страстите и љубоморите ќе изобилуваат.

Ѕвездите се поволни за еден знак, а друг ќе троши неконтролирано пари: Неделен хороскоп од 05 до 11 јуни

Женски магазин - 05.06.2023

Неделниот хороскоп открива што велат ѕвездите кога се во прашање љубовта, работата и здравјето! ОВЕН Оваа недела хороскопот ви го носи редот на дождот и редот на сонцето кога е расположението во прашање.

Тие МИСЛАТ само НА СЕБЕ: Родените во овие знаци секогаш имаат задни намери

Попара - 04.06.2023

Некои хороскопски знаци не се грижат за другите, тие само ја гледаат својата корист. Има луѓе кои се несебични, кои секогаш ги ставаат другите на прво место, а никогаш себеси, и кои секогаш гледаат да им помогнат на другите.

Овој знак ќе се збогати во лето: Огромен успех и нови деловни можности нема да изостанат

Скопје24 - 04.06.2023

Претстојниот период носи многу промени за повеќето хороскопски знаци, но месеците што следат ќе бидат особено значајни за еден хороскопски знак. До почетокот на летото ќе ви се отворат бројни можности, а вие нема да знаете по што прво да посегнете.

Невидени нервози и сплетки: Два хороскопски знаци ги чекаат големи скандали во јуни

Еспресо - 04.06.2023

Астролозите заедно со таролозите направија хороскоп и извлекоа тарот картички за сите знаци од Зодијакот и заклучија дека два знака ќе бидат изложени на скандали од големи размери во текот на јуни.

ЛАЖЕН ЖИВОТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Хороскопски знаци кои се грижат да изгледаат одлично на Инстаграм, дури и кога сè ...

Centar - 04.06.2023

Многумина се трудат на мрежите да го претстават својот живот што е многу подобар и поубав, а меѓу сите знаци на Зодијакот некои се издвојуваат во овој поглед. Социјалните мрежи станаа составен дел од сите наши животи.

Ова се трите најмоќни хороскопски знаци: родени се посилни и помоќни од другите, сите се плашат од нив

Во Центар - 04.06.2023

Дали сте и вие на листата на најмоќните и најхрабрите хороскопски знаци кои се родени со лидерски способности? Иако секој хороскопски знак има своја моќ и сила, постојат знаци кои имаат вродена способност да ги воодушеват оние околу себе со својата ...

Бела низа денови: Четири хороскопски знаци сè што ќе фатат ќе позлатат следната недела

Еспресо - 04.06.2023

Астролозите ги именуваа знаците на Зодијакот, чии претставници ќе бидат особено успешни следната недела – од 5 до 11 јуни. Станува збор за четирите знаци на Зодијакот. Луѓето родени во овие знаци ќе можат да привлечат среќа на сите полиња и да го ...

Голем летен хороскоп: Време е за опуштање, патување и правење спомени

Екран - 04.06.2023

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ЛЕТОТО е време за релаксација, уживање на плажа, патување и незаборавни моменти со саканите.

Јуни носи СУДБИНСКА ЉУБОВ на оние кои најмалку се надеваа на тоа

Локално - 04.06.2023

Меркур го заврши својот ретрограден циклус на 3 јуни, со што конечно го заврши периодот познат во астрологијата дека носи конфузија и лоша комуникација. Сега ќе започне подобра комуникација меѓу луѓето, што особено ќе влијае на одредени знаци од ...

Не го поднесуваат ограничувањето на слободата: Со кого се согласуваат Близнаците во љубовта, а со кого не?

Локално - 04.06.2023

Близнаците во хороскопски знак постојано бараат акција. Љубопитни се, сакаат разновидност и имагинативни сексуални игри. Потребен им е интелектуално стимулативен партнер со кој нема да им биде досадно, а во принцип полесно ќе го најдат меѓу ...

Ако сте имале барем еден околу себе во животот, се ви е јасно:Три хороскопски знаци кои мислат само на себе, ...

Вечер Прес - 03.06.2023

Секогаш се враќаат, но само кога нешто им треба… Ако ова ви звучи познато, тогаш веќе знаете дека ова се најсебичните хороскопски знаци: Овен, Лав и Девица. Овен Овенот е во бескрајна конкуренција со сите околу него.

Ова се 3-те најмоќни знаци во кинескиот хороскоп: Некои се родени лидери, други ќе имаат непроценливо богатство! (фото)

Во Центар - 03.06.2023

Кинескиот хороскоп е различен од западната астрологија и се верува дека е многу попрецизен. Има 12 знаци, но тие се одредуваат врз основа на годината на раѓање. Секоја година еден знак го започнува својот циклус и целата година, според кинеските ...

Овие 3 хороскопски знаци ќе бидат вистински среќници во јуни: Ги очекуваат нови деловни можности и многу пари

Женски магазин - 03.06.2023

Овие астролошки предвидувања за месец јуни ќе бидат повеќе од позитивни и поволни за овие три знаци. Како што велат астролозите, тогаш планетите ќе бидат во таква положба што на сите ќе им донесат среќа и многу благослови на полето на финансиите и ...

Враќање на стара љубов: Два хороскопски знаци ќе имаат „судир“ со духовите од минатото

Еспресо - 03.06.2023

Асролозите именуваа два знаци од Зодијакот кој во текот на првиот летен месец ќе се соочат – но и ќе мора да се справат – со старите спомени. Имено, во животот на овие два хороскопски знаци ќе се вратат – сосема неочекувано – старите љубов.

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Кајгана - 03.06.2023

Двата хороскопски знаци ги чекаат многу убави нешта до месец јули, а особено им одговара периодот за финансии. Според предвидувањето на астролозите, голема среќа им се насмевнува на одредени знаци, особено кога станува збор за добрата заработка.

Дали важите за голем заводник според хороскопскиот знак?

Еспресо - 03.06.2023

Овие хороскопски знаци имаат неверојатна способност да ги освојуваат срцата на другите луѓе. Нивниот шарм, харизма и магнетизам ги прават вистински заводници. Вага Вагите се мајстори за заведување.

3 ЗНАЦИ ги чека парична добивка во јуни: Дали сте меѓу нив?

Вести плус - 03.06.2023

Кога некому му честитате роденден или празници, сигурни сме дека секогаш велите: „Ви посакувам многу среќа, здравје, но и пари“. Иако среќата и здравјето се најважни за сите, многу работи се полесни кога имаш пари.

3 најинтелигентни знаци на зодијакот: Астролозите едногласни, НИВНИОТ МОЗОК РАБОТИ 100 НА ЧАС

Вести плус - 03.06.2023

Астролозите велат дека претставниците на овие хороскопски знаци се убедливо поинтелигентни од другите хороскопски знаци. Нивниот мозок никогаш не мирува, а идеите само продолжуваат да доаѓаат.

Тие мислат само на себе: Родените во овие хороскопски знаци секогаш имаат задни намери

Во Центар - 04.06.2023

Има луѓе кои се несебични, кои секогаш ги ставаат другите на прво место, а никогаш себеси, и кои секогаш гледаат да им помогнат на другите. Од друга страна, има луѓе кои се нивна контраст, кои мислат само на себе, гледаат само на сопствените ...

Еден знак да внимава на финансиите: Неделен хороскоп

Хаштаг - 05.06.2023

Неделниот хороскоп открива што велат ѕвездите кога се во прашање љубовта, работата и здравјето! ОВЕН Оваа недела хороскопот ви го носи редот на дождот и редот на сонцето кога е расположението во прашање.

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Пулс24 - 05.06.2023

Двата хороскопски знаци ги чекаат многу убави нешта до месец јули, а особено им одговара периодот за финансии. Според предвидувањето на астролозите, голема среќа им се насмевнува на одредени знаци, особено кога станува збор за добрата заработка.