TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

AirPower на Apple ќе доцни најмалку година

Телефони.мк - 23.06.2018

Apple во септември 2017 при презентацијата на новите iPhone 8 и iPhone X смартфони откри дека планира да лансира безжичен полнач AirPower кој истовремено може да напојува до три уреди на Apple истовремено како што се iPhone смартфоните и Apple Watch ...

Безжичниот полнач на Apple, AirPower, ќе почне да се продава во септември

Иновативност - 22.06.2018

iPhone X, iPhone 8 и 8 Plus се првите уреди на Apple кои поддржуваат безжично полнење, а сега пристигнува и првиот безжичен полнач на Applе – AirPower, пишува Klix.ba . Кога Apple во септември минатата година ги претстави овие уреди го најави и ...

Apple може да ja лансира подлогата за безжично полнење AirPower во септември

Денар - 22.06.2018

Во септември минатата година, „Apple“ ја претстави својот рампа за безжично полнење „AirPower“, а тогаш од компанијата најавија дека нејзината премиера ќе биде во 2018-та. Досега гласините покажуваа дека таа може да се појави во март, но тоа се ...

Безжичниот полнач на Apple, AirPower би требало да се појави во септември

USB - 22.06.2018

Смартфоните на Apple, iPhone X, iPhone 8 и 8 Plus се првите уреди на компанијата кои поддржуваат безжично полнење, а сега пристигнува и безжичниот полнач AirPower. Кога Apple во септември ги претстави споменатите уреди, тогаш беше најавен и ...