TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пленковиќ: Милановиќ го урива надворешнополитичкиот кредибилитет на Хрватска

МКД - 31.01.2023

Премиерот на Хрватска Андреј Пленковиќ оцени денес дека претседателот Зоран Милановиќ со своите изјави „го урива надворешнополитичкиот кредибилитет на Хрватска“. Тој вака ја коментираше изјавата на Милановиќ дека „Крим повеќе нема да биде Украина“ ...

Пленковиќ смета дека Милановиќ го урива надворешнополитичкиот кредибилитет на Хрватска

Р.С.Европа

Пленковиќ: Милановиќ го урива кредибилитетот на Хрватска

Слободен Печат

ХДЗ го „распна“ Милановиќ откако призна дека го киднапирале Косово

Скопје1

Пленковиќ: Милановиќ оди од кал во поголема кал

Скопје1

Пленковиќ за изјавата на Милановиќ за Косово: Оди од вир во кал, не знам до кога (ВИДЕО)

Канал5

Пленковиќ за изјавата на Милановиќ: Никој не го анектирал Косово, тоа е независна држава

МКД

Локално Фактор Канал5 CivilMedia Нова ТВ

Дачиќ ја поддржа изјавата на хрватскиот претседател за Косово: „Тоа е принципиелен став“

МКД - 31.01.2023

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ ја поздрави изјавата на хрватскиот претседател Зоран Милановиќ дека Косово ѝ е грабнато на Србија оценувајќи дека станува збор за принципиелно почитување на меѓународното право.

Дачиќ ја поздрави изјавата на Милановиќ: Тоа е принципиелен став

Канал5

Милановиќ: Србите и Русите не се исто, им го грабнавме Косово

Канал5

Милановиќ: Крим повеќе никогаш нема да биде Украина, Косово е грабнато од Србија

Нетпрес

Вучиќ за изјавата на хрватскиот претседател за Косово: „Внимателно ќе ја погледнам“ (ВИДЕО)

МКД

Вучиќ за изјавите на Милановиќ за Косово одговори: „Ќе погледнам внимателно“

4NEWS

Милановиќ: И го украдовме Косово на Србија

Нетпрес

Локално Фокус Либертас 4NEWS Република Република Lider

Украина ги смета изјавите на претседателот на Хрватска за неприфатливи

МКД - 31.01.2023

Украина ги смета за неприфатливи изјавите на претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ дека Крим нема да биде Украина и дека не треба да ѝ се спротивставува на Русија, бидејќи е „опасна земја и нуклеарна сила“.

Украина го критикува Милановиќ за неговите коментари за Крим

360 степени

Киев бесен од изјавата на Зоран Милановиќ дека „Крим никогаш повеќе нема да биде дел од Украина“

Макфакс

Киев го критикува хрватскиот претседател Милановиќ поради изјавата за Крим

Deutsche Welle

Николенко: Со изјавата „Крим никогаш повеќе нема да биде Украина“, Милановиќ го доведе во прашање интегритетот на Украина

А1 On

Киев го критикува хрватскиот претседател кој рече дека Крим никогаш нема да се врати во Украина

Р.С.Европа

Украинците за изјавата на Милановиќ: Тоа е неприфатливо!

Centar

24Инфо Опсервер Телма Република Слободен Печат +инфо Frontline 24Инфо

Милановиќ: Ова е доведување во прашање на целиот западен концепт

Н.Македонија - 31.01.2023

Претседателот и врховен командант на вооружените сили на Република Хрватска, Зоран Милановиќ, учествуваше во Петриња, во касарната „Полковник Предраг Матановиќ“, на свеченото испраќање на третиот хрватски контингент како дел од активноста на НАТО за ...

„МИЛАНОВИЌ Е КАКО ОРБАН И ДОДИК“: Британски „Гардијан“ за хрватскиот претседател

Фактор

Хрватскиот претседател со критика до западните земји за вооружувањето на Украина

Р.С.Европа

МИЛАНОВИЌ: Од 2014 ја провоцираa Русија за војна и избувна, тие кои до вчера беа разиграни пацифисти во фустанчиња, сега би распарчувле луѓе

Денешен

Милановиќ: Ја провоцираат Русија од 2014-та да започне војна, па ние и Србите не се мразевме толку

Точка

Милановиќ: Ние и меѓународната заедница го одземавме Косово од Србија!

Вечер Прес

Со години ја провоцираат Русија за да избувне војна, сè подлабоко влегуваме во конфликт со суперсила, смета Милановиќ

Н.Македонија

Телма Centar MakPress 365 еМагазин Антропол