TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кои се новите три рекорди кои ги постави Кристијано Роналдо?

Оff.net - 21.10.2021

Навивачите на Манчстер Јунајтед синоќа почнаа да ги пакуваат куферите на Оле Гунар Солскјер за време на мечот со италијанска Аталанта. Во првиот дел Бергамашите апсолутно доминираа на теренот и сосема заслужено водеа 0:2 на полувреме.

Гасперини за пресвртот на Јунајтед: Потребна им е само искра…

Дерби

Солскјер: Немав дилема дека ќе победиме

Екипа

Сколс не е импресиониран од пресвртот на Јунајтед: Ако играат вака против Ливерпул и Сити….

Дерби

Солскјер по пресвртот со Аталанта: Мислам дека и во првиот дел игравме добро

Спортклуб

Легендата на Манчестер Јунајтед не е импресиониран од пресвртот: Ако играат вака против Сити, Ливерпул…

Sport M

„Господин Лига на шампиони“: Голот на Роналдо за големиот пресврт на Јунајтед (ВИДЕО)

Локално

Дриблинг Дерби Sport 1 Екипа Дерби SportMedia 24Фудбал Спортски

Роналдо и друштвото слават гол за победа, а не неколку метри од нив се развеа македонското знаме 🎥

Спортски - 21.10.2021

Вчера Манчестер Јунајтедо одигра фантастичен натпревар и по негатива од 0:2 на полувремето стигна до победа од 3:2 против Аталанта. Посебно интересно за нас е што при голот на Роналдо за водство од 3:2 кога 70.000 фанови еруптираа на „Олд Трафорд“ ...

Роналдо слави со другарите за гол, а зад нив – македонско знаме! 🎥

СуперСпорт

Македонец со знаме во рацетe беше во центарот на ерупцијата од радост на „Олд Трафорд“ (Видео+фото)

Спортманија

Македонски навивач експлодираше од радост на Олд Трафорд

Оff.net

Македонски навивач експлодираше од радост на Олд Трафорд – го развеа знамето од Кутлеш веднаш зад Роналдо (ФОТО)

Курир

Македонски навивач експлодираше од радост на Олд Трафорд – го развеа знамето од Кутлеш веднаш зад Роналдо (ФОТО)

Zoom

Натрапник на „Олд Трафорд“ за момент му ја украде насмевката на Роналдо (Видео)

Дерби - 21.10.2021

Кристијано Роналдо уште еднаш победи на натпревар во перфектно сценарио, во кое навивачите се презадоволни од резултатот, а тој го постигна решавачкиот гол за победа со пресврт против Аталанта.

Никој како него! Роналдо пак беше „спасител“ на Јунајтед

Денар

Ако сакаш победа против Јунајтед на „Олд Трафорд“, не давај два гола во првите 30 минути

Спортманија

Роналдо - творецот на победата против Аталанта: Никогаш не се откажуваме!

24 Вести

Роналдо по победата над Аталанта: Никогаш не се откажуваме

Опсервер

ВИДЕО: Епски пресврт на Јунајтед, од 0-2 до 3-2 за победа со Аталанта!

Курир

(ВИДЕО) Епски пресврт на Манчестер Јунајтед, од 0-2 до 3-2 за победа со Аталанта!

Нетпрес

Дерби Екипа Дерби Спортманија Спортманија Спортманија Sport M Спортклуб

Навивач влета на терен по дресот на Роналдо 🎥

Спортски - 21.10.2021

Maнчестер Јунајтед вчера со пресврт ја победи Аталанта, а стрелец на победничкиот гол за „црвените ѓаволи“ беше Кристиано Роналдо за кого тоа беше 300. натпревар во дресот на Јунајтед. После натпреварот додека Роналдо одеше кон соблекувалната и ја ...

Роналдо се огласи на твитер: Ние сме живи ! (ФОТО)

Дриблинг

Додека ја славеше победата не примети што се случува зад него (ФОТО)

SportMedia

ФОТО: Роналдо преку Инстаграм упати порака до соиграчите- за три часа доби речиси 4.5 милиони лајка

Курир

ФОТО: Роналдо преку Инстаграм упати порака до соиграчите- за три часа доби речиси 4.5 милиони лајка

Zoom

ВИДЕО: Епски пресврт на Јунајтед, од 0-2 до 3-2 за победа со Аталанта!

Gol.mk - 20.10.2021

Манчестер Јунајтед режираше епски пресврт против Аталанта , па од 0-2 дојде до 3-2 и прокнижи нови три бода во Лигата на шампионите. Гостите од Италија одиграа храбро, му се спротивставија на фаворизираниот ривал и водеа на полувремето, ама со добра ...

Стравичен пресврт на Јунајтед, газење на Баерн и Челзи, а Јуве остана перфектен (ВИДЕО)

Sport 1

Спектакуларен пресврт на Јунајтед, Челзи и Баерн убедливи🎥

Спортски

Чудо на „Олд Трафорд“: Никогаш однапред не го отпишувај Манчестер Јунајтед! (ВИДЕО)

Sport 1

Во идеален момент: Рашфорд донесе надеж за спас на „ѓаволите“ (ВИДЕО)

Sport 1

ВИДЕО: „Студен туш“ за Јунајтед, Пашалиќ и Демирал за двоен шок во Манчестер

Gol.mk

Од кошмар со најубав сон за Манчестер јунајтед на „Театарот на соништата“

Спортманија

Sport 1 Екипа Спортски Sport M Спортклуб 24Фудбал МКД Таратур

ВИДЕО: „Ѓаволски“ пресврт на Јунајтед, убедлив триумф на Баерн и на Челси

Слободен Печат - 20.10.2021

Фудбалерите на Манчестер јунајтед успеаја да ја победат Аталанта со 3:2 во третото коло во Лигата на шампионите и тоа со спектакуларен пресврт. Аталанта водеше со 0:2 по првото полувреме благодарение на головите на Пашалиќ во 15. и на Демирал во 29.

„Ѓаволски“ пресврт на Јунајтед – од 0:2 на полувреме до 3:2! (видео)

SportMedia

ВИДЕО: Баерн ја прегази Бенфика, Челзи убедлив, Јувентус минимално, но доволно за три бода-Сите голови од Лигата на шампионите

Sport M

Преглед ЛШ: Аталанта испушти два гола предност во Манчестер, за Барса прва победа

Нетпрес