TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Коњановски: Криењето на контактите е лоша услуга

Тера - 20.10.2020

Опозициската ВМРО ДПМНЕ на денешната седница на Советот на општина Битола со иницијатива за дополнување на дневниот ред со точка со која ќе се бара информација за состојбата со ковид кризата.

Криењето на контактите сериозен проблем во битката со пандемијата

Н.Македонија - 20.10.2020

Во Битола, според зборовите на директорката на Центарот за јавно здрваје, Елизабета Крстевска, состојбата со инфицираните од ковид-19 не е алармантна, сепак фактот што постојано се зголемува бројот на заразените беше повод за состојбата со ...

Општинскиот кризен штаб, Битола Битола не е во листата на градови со голем број заболени лица, но препораките мора да ...

Битола Њуз - 19.10.2020

Општинскиот кризен штаб одржа состанок во Општина Битола, на кој покрај градоначалничката Наташа Петровска, присуствуваа директорките на медицинските установи и претставници од полицијата.

Во Битола има 151 активен случај на коронавирус

Макфакс - 19.10.2020

Општинскиот кризен штаб одржа состанок во Општина Битола, на кој покрај градоначалничката Наташа Петровска, присуствуваа директорките на медицинските установи и претставници од полицијата.

Во Битола има 151 активен случај на коронавирус

Вечер - 19.10.2020

Општинскиот кризен штаб одржа состанок во Општина Битола, на кој покрај градоначалничката Наташа Петровска, присуствуваа директорките на медицинските установи и претставници од полицијата.

Во Битола има 151 активен случај на коронавирус

Опсервер - 19.10.2020

Општинскиот кризен штаб одржа состанок во Општина Битола, на кој покрај градоначалничката Наташа Петровска, присуствуваа директорките на медицинските установи и претставници од полицијата.

Во Битола има 151 активен случај на коронавирус

Centar - 19.10.2020

Општинскиот кризен штаб одржа состанок во Општина Битола, на кој покрај градоначалничката Наташа Петровска, присуствуваа директорките на медицинските установи и претставници од полицијата.

Во Битола зголемен бројот на заболени од Ковид-19

Либертас - 19.10.2020

Општинскиот кризен штаб одржа состанок во Општина Битола, на кој покрај градоначалничката Наташа Петровска, присуствуваа директорките на медицинските установи и претставници од полицијата.

Во Битола има 151 активен случај на коронавирус

Точка - 19.10.2020

Општинскиот кризен штаб одржа состанок во Општина Битола, на кој покрај градоначалничката Наташа Петровска, присуствуваа директорките на медицинските установи и претставници од полицијата.

Во Битола на неделно ниво бројот на лица со Ковид-19 почна да расте за 50%

еМагазин - 19.10.2020

Општинскиот кризен штаб на Битола констатира дека во изминатите три недели, на неделно ниво се покачува бројот на заболени во градот за околу 50 отсто. Во соопштение до јавноста, од Општинскиот кризен штаб информираа дека во Битола во моментов има ...

Во Битола зголемен бројот на заболени од Ковид-19, 151 активен случај

MakPress - 19.10.2020

Општинскиот кризен штаб одржа состанок во Општина Битола, на кој покрај градоначалничката Наташа Петровска, присуствуваа директорките на медицинските установи и претставници од полицијата.

Половина од новорегистрираните битолчани позитивни на ковид-19 ги кријат контактите

Сакам да кажам - 19.10.2020

Во Битола во последното деноноќие почина 68-годишен пациент во болница како последица на ковид-19 и нема новорегистрирани позитивни на коронавирусот, соопштија од Кризниот штаб на општината.

Рапиден скок на заболените во Битола, заразените ги кријат контактите кои ги имале

Слободен Печат - 19.10.2020

Општинскиот кризен штаб на Битола констатира дека во изминатите три недели, на неделно ниво се покачува бројот на заболени во градот за околу 50 отсто. Во соопштение до јавноста, од Општинскиот кризен штаб информираа дека во Битола во моментов има ...

Кризен штаб: Криењето на контактите е најголем проблем во Битола

Тера - 19.10.2020

Општинскиот кризен штаб одржа состанок во Општина Битола, на кој покрај градоначалничката Наташа Петровска, присуствуваа директорките на медицинските установи и претставници од полицијата.