TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хаас го претстави болидот за 2023 година (ФОТО)

SportMedia - 31.01.2023

Американскиот Формула 1 тим Хаас денеска со фотографии на социјалните мрежи го престави изгледот на својот нов болид за сезоната 2023 година. Главен спонзор на „Хаас“ во претстојната сезона ќе биде компанијата MoneyGram.

ФОТО: Хаас прв го покажа новиот болид за 2023 година

Gol.mk - 31.01.2023

Формула 1 тимот на Хаас е првиот кој го покажа новиот болид за сезоната 2023. Американскиот колектив реши прв да се пофали со новиот изглед на своето возило. На него одново доминира белата боја, меѓутоа за разлика од минатата сезона, сега повторно ...

Хас први го покажаа болидот за 2023

TopSport - 31.01.2023

Единствениот американски Формула 1 тим, Хас го претстави својот нов болид за 2023 под кодно име ВФ23, со кое се надеваат дека и оваа сезона ќе успеат да изненадат многумина исто како во 2022.

Хас први го покажаа болидот за 2023

Макфакс - 31.01.2023

Единствениот американски Формула 1 тим, Хас го претстави својот нов болид за 2023 под кодно име ВФ23, со кое се надеваат дека и оваа сезона ќе успеат да изненадат многумина исто како во 2022.

Хас први го покажаа болидот за 2023

MTM - 31.01.2023

Единствениот американски Формула 1 тим, Хас го претстави својот нов болид за 2023 под кодно име ВФ23, со кое се надеваат дека и оваа сезона ќе успеат да изненадат многумина исто како во 2022.