TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Откако не успеа со Циндриќ, ПСЖ му фрли око на Сташ Скубе!

24 Ракомет - 21.05.2019

Словенечкиот интернационалец Сташ Скубе би можел од сезоната 2020/2021 да ги брани боите на францускиот шампион ПСЖ. Тој најверојатно ќе биде вториот ракометар од актуелниот ростер на Вардар што оди кај „светците“, по Даинис Кристопанс.

Вардар му го оствари сонот: Скубе со прв коментар пред дебитантскиот настап на Ф4 во Келн

Дерби - 20.05.2019

Вардар ги надмина очекувањата на сите експерти и трета година по ред успеа да се пласира на фајнал-фор турнирот во Лигата на шампионите, а иако голем дел од играчите во нашиот тим веќе знаат што значи играњето во Келн, за фантастичниот Сташ Скубе ...

Скубе: Ф4 е голем мотив, се е можно во Келн

Екипа - 20.05.2019

Словенечкиот репрезентативец, Сташ Скубе со Вардар во Келн ќе го има првото искуство на завршниот тунрир на четирите најдоби екипи во ракометната Лига на шампионите. Веќе во првата година во црвено-црниот табор, Скубе обезбедува место во клупската ...

Скубе: Барселона ќе биде тешка, но не и невозможна задача за Вардар

Gol.mk - 20.05.2019

Остануваат уште десетина дена до завршниот турнир во Лигата на шампионите. На 1 јуни во „Ланксес Арена“, македонскиот првак Вардар ќе се судри со Барселона во полуфиналето и ќе се обиде да го повтори успехот од пред две години.

Скубе: барса е најдобриот тим, но мотивацијата е клучна, сè е можно во Келн

Скопје24 - 20.05.2019

Сташ Скубе за првпат во својата кариера ќе настапи на фајнл-фор завршницата во Лигата на шампионите. Словенечкиот ракометар одлично се снајде во дресот на македонскиот првак, Роберто Гарсија Парондо му даде шанса, а тој не чекаше многу, веднаш ја ...

Скубе: Барса е најдобриот тим, но мотивацијата е клучна, сè е можно во Келн

SportMedia - 20.05.2019

Сташ Скубе за првпат во својата кариера ќе настапи на фајнл-фор завршницата во Лигата на шампионите. Словенечкиот ракометар одлично се снајде во дресот на македонскиот првак, Роберто Гарсија Парондо му даде шанса, а тој не чекаше многу, веднаш ја ...

Тешко ќе биде против Барселона – но на помош им доаѓа големо засилување на „црвено-црните“

Спортклуб - 20.05.2019

Вардар е на десетина дена од големиот полуфинален меч против Барселона во Келн. Иако ситуацијата во клубот до пред извесен период не беше најидеална, избраниците на Парондо обезбедија пласман на Ф4 во Келн.

Скубе: Барса е еден од најдобрите тимови во ЛШ, но во Келн се е можно

TopSport - 20.05.2019

На 1 јуни во „Ланксес Арена“ во Келн, македонскиот шампион Вардар, шпанска Барселона, унгарски Веспрем и полски Киелце ќе се борат на Ф4 турнирот за насловот шампион на Европа во ракомет за сезоната 2018/2019.

Скубе: Барса е еден од најдобрите тимови во ЛШ, но во Келн се е можно

Макфакс - 20.05.2019

На 1 јуни во „Ланксес Арена“ во Келн, македонскиот шампион Вардар, шпанска Барселона, унгарски Веспрем и полски Киелце ќе се борат на Ф4 турнирот за насловот шампион на Европа во ракомет за сезоната 2018/2019.