TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Земјотрес во Авганистан

Независен - 24.01.2022

Земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала утрово го погоди североисточниот дел на Авганистан, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар. Според Центарот, епицентарот на земјотресите бил на 49 километри источно од градот ...

Земјотрес во Авганистан

Опсервер - 24.01.2022

– Земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала утрово го погоди североисточниот дел на Авганистан, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар. Според Центарот, епицентарот на земјотресите бил на 49 километри источно од градот ...

Земјотрес стресе три држави

Фактор - 23.01.2022

Земјотрес ги стресе Израел, Јордан и Либан. Потресот со јачина од 4,1 степен синоќа го зафати регионот на Мртвото Море. Се тресеше Израел, северниот дел на Јордан и јужниот дел на Либан. Засега нема податоци за причинети штети.

Земјотрес во Израел, Јордан и Либан

А1 On - 23.01.2022

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала го погоди синоќа регионот на Мртвото Море. Земјотресот се почувствува во Израел, северниот дел на Јордан и јужниот дел на Либан, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Земјотрес во Израел, Јордан и Либан

Слободен Печат - 23.01.2022

Земјотрес со јачина од 4,1 степен според Рихтеровата скала го погоди синоќа регионот на Мртвото Море. Земјотресот се почувствува во Израел, северниот дел на Јордан и јужниот дел на Либан, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Земјотрес во Израел, Јордан и Либан

Фокус - 23.01.2022

Земјотрес со јачина од 4,1 степен според Рихтеровата скала го погоди синоќа регионот на Мртвото Море. Земјотресот се почувствува во Израел, северниот дел на Јордан и јужниот дел на Либан, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Земјотресот го потресе регионот на Мртвото Море, почувствуван во Израел, Јордан и Либан

Скопје1 - 23.01.2022

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вчеравечер го погоди регионот на Мртвото Море, а почувствуван е во Израел, северен Јордан и јужен Либан, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Земјотрес од 4,8 степени во западниот дел на Турција

ТВ21 - 22.01.2022

Умерен земјотрес со јачина од 4,8 степени според европската сеизмичка скала, вечерва го погоди западниот дел на Турција. Земјотресот бил во близина на градот Бурса, јужно од Истанбул на длабочина од 2 километри, а бил почувствуван и во најголемиот ...

Земјотрес со јачина од 6,6 степени ја погоди Јапонија: Има повредени

Во Центар - 22.01.2022

Земјотрес со јачина од 6,6 степени според Рихтеровата скала го погоди островот Кјушу во југозападна Јапонија рано во саботата, јавува Anadolu Agency. Јапонската метеоролошка агенција го забележа земјотресот околу 01.08 часот по локално време.