TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР: Граничните премини се во функција, се пропуштаат возила

Р.С.Европа - 04.02.2023

Од МВР информираат дека е отстранет дефектот на системот на сите гранични премини и истиот е оспособен за функција и се пропуштаат возила за влез и излез од земјава. На граничниот премин „Деве Баир“ група на бугарски граѓани чекаа да влезат на ...

Демерџиев: Има податоци за запрени бугарски државјани на границата со РСМ

Р.С.Европа

Демерџиев: Околу 100 до 150 бугарски државјани се очекува да пристигнат во Скопје за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев

Бизнис Вести

Демерџиев: Има податоци за бугарски државјани кои се спречени да влезат во Македонија, ќе видиме колку причините се оправдани

Локално

Демерџиев: Околу 100 до 150 бугарски државјани се очекува да пристигнат во Скопје

Сител

Демерџиев: Околу 100 до 150 бугарски државјани се очекува да пристигнат во Скопје за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев

MakPress

Демерџиев: Околу 100 до 150 бугарски државјани се очекува да пристигнат во Скопје за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев

Бриф

Канал5 Либертас Н.Македонија Кајгана ММС МКД Република Опсервер

ФОТО+ВИДЕО: Силно полициско обезбедување под Кале, се чекаат бугарските делегации

Слободен Печат - 04.02.2023

Откако заврши официјалниот дел на честувањето на 151-годишнина од раѓањето на македонскиот великан и револуционер Гоце Делчев, под Кале околу црквата Св. Спас останаа полициските единици кои го обезбедуваат гробот на Гоце Делчев, во исчекување на ...

Засилени безбедносни мерки во Скопје по повод одбележувањето на 151-годишнината на Гоце Делчев

Во Центар

Министерот за внатрешни работи ќе ја предводи бугарската делегација во Скопје по повод годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

Во Центар

(ФОТО+ВИДЕО) Само новинарски екипи се пуштаат накај црквата „Св. Спас“, полицијата им врши проверки, хеликоптер го надлетува просторот

360 степени

„ЛИЧНО ЌЕ ГИ ЧЕКАМ БУГАРИТЕ ДА ДОЈДАТ ВО СКОПЈЕ“: Демерџиев потврди дека има список на лица на кои им е забранет влез

Фактор

БУГАРСКОТО МНР ГО ДЕМАНТИРА КОВАЧЕВСКИ: „Владата во Скопје е известена за пристигнувањето на Демерџиев“

Фактор

МНР на Бугарија ги демантира изјавите на премиерот Ковачевски дека владата не била известена за бугарска делегација

Република

360 степени Макфакс Денешен Локално Zoom Во Центар Фокус Точка

Делегацијата од Бугарија, до овој момент, се' уште нема положено цвеќе

24 Вести - 04.02.2023

Делегација од Бугарија до овој момент не положи цвеќе. Според информации на тв 24, официјална Софија со нота побарала од МНР и МВР да се поклони пред гробот на Гоце Делчев во период меѓу 12:00 и 14:00 часот.

Демерџиев: Македонската страна одби заедно да положиме цвеќе на гробот на Гоце Делчев

ТВ21

Демерџиев и Меџидиев пристигнаа во Скопје – ќе ги чекаат сонародниците за да положат цвеќе на гробот на Гоце Делчев

4NEWS

Демерџиев: Предложив заедно да положиме цвеќе на гробот на Гоце Делчев, Скопје одби

Zoom

Бугарскиот министер Демерџиев утре ќе положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев

Р.С.Европа

Бугарскиот министер Демерџиев утре ќе положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев

Опсервер

Бугарскиот министер за внатрешни Демерџиев доаѓа во Скопје за роденденот на Делчев

еМагазин

МКД Н.Македонија Либертас Канал5 Курир Lider Бриф Пулс24