TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нов изглед за нов почеток: Маруан Фелаини ја скрати косата

Кајгана - 14.11.2018

Најпрепознатливата афро-фризура во фудбалскиот свет повеќе ја нема. Маруан Фелаини по долги години реши дека е време да ја скрати косата и сега изгледа како сосем нов човек. Ќе биде чудно додека да се навикнеме на новиот изглед на секогаш уникатниот ...

Фелаини се ишиша, другите фудбалери си играат мајтап со него (ФОТО)

24Фудбал - 14.11.2018

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Маруан Фелаини реши да го смени имиџот, повеќе ја нема неговата препознатлива афро фризура. Белгискиот фудбалер во текот на целата негова досегашна кариера беше синоним за човек со голема афро фризура, ...

Еден ден вака ќе биде и за Кејн...

SportMedia - 14.11.2018

Најдобриот стрелец во историјата на „Гордиот Албион" ќе се врати во дресот на Англија на пријателската средба со САД, која ќе биде и негово дефинитивно простување од националниот тим. Повикот на Руни во селекцијата на Англија предизвика доста ...

(ФОТО) Дојде и тој ден: Јунајтед доби „нов“ фудбалер

Спортклуб - 14.11.2018

Белгискиот фудбалер, Маруан Фелаини со годнини наназад беше препознатлив по својата бујна фризура. Низ целата кариера на Фелаини, неговата коса беше препознатлива низ терените на Англија, но и каде да бил со селекцијата на Белгија.

Фелаини го промени имиџот до - непрепознатливост! (ФОТО)

Sport 1 - 14.11.2018

Белгискиот репрезентативец и фудбалер на Манчестер јунајтед, Маруан Фелаини, во јавност беше препознатлив по својата специјална фризура, но сега реши да направи еден неочекуван потег. Очигледно на Белгиецот му се смачило од неговата голема коса, па ...

Почнаа шегите околу новата фризура на Фелаини! (ФОТО)

SportMedia - 14.11.2018

Вообичаено кога човек има нова фризура не е вест, но Маруан Фелаини е посебен случај и нема лесно да го препознаете... И од далеку досега можеше да се препознае според афро фризурата дека станува збор за белгискиот интернационалец кој на 22.

Дојде денот Д: Еден нов Фелаини, фановите останаа со „отворена уста“ (ФОТО)

СуперСпорт - 14.11.2018

Белгискиот фудбалер Маруан Фелаини со години беше препознатлив по фризурата. Низ целата кариера неговата коса беше препознатлива на терените во Англија, но и кога и да беше со репрезентацијата на Белгија.

Се случи и тоа: Фелаини драстично го промени имиџот – нема повеќе „грмушка“!

Спортски - 14.11.2018

Маруан Фелаини драстично го промени имиџот. Ако по нешто е познат Маруан Фелаини, а тоа да не е поврзано со фудбалот е неговата фризура – подобро кажано беше познат по тоа. Овој 30 годишен фудбалер пред неговиот роденден одлучи да го промени имиџот.

Фелаини конечно ќе може да ја удира топката со глава

Оff.net - 14.11.2018

Не е лага, не е фотошоп, Маруан Фелаини си ги поштеди маките од детално трљање коса со шампон и фенирање. Реши конечно да фрли некој денар на бербер и да се опрости од афро ...

Го дочекавме и тој ден: Фелаини конечно кратко ја потшиша косата (Фото)

Дерби - 14.11.2018

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Маруан Фелаини по долги години конечно се реши да го промени својот имиџ. Белгискиот репрезентативец се реши да ја скрати неговата препознатлива бушава коса, и според многумина сега изгледа навистина чудно.

Маруан Фелаини има нова фризура (Фото)

TopSport - 14.11.2018

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Маруан Фелаини, решил да го смени својот изглед. Заштитен знак на репрезентативецот на Белгија низа години беше неговата афро-фризура. Фелаини, на 22.ноември, ќе наполни 30 години и пред роденденот решил да ја смени ...

Фелаини, ти ли си?

Екипа - 14.11.2018

Белгискиот интернационалец Маруан Фелаини комплетно го промени имиџот. Досега препознатлив по специфичната фризура, играчот за врска на Манчестер јунајтед одлучи да направи голема трансформација на изгледот.

Велбек со порака на Твитер по тешката повреда: Ќе се вратам посилен! (ФОТО)

Sport 1 - 14.11.2018

Напаѓачот на Арсенал, Дани Велбек, имаше тешка повреда на натпреварот во групната фаза од Лигата на Европа против Спортинг Лисабон. Велбек го поврди зголбот и мораше со носилки да биде изнесен од теренот, па потоа направи дури две операции, а засега ...

Дани Велбек се огласи после тешката повреда (ФОТО)

Спортски - 14.11.2018

Напаѓачот на Арсенал, Дани Велбек заработи тешка повреда во натпреварот против Спортинг Лисабон. Велбек по еден дуел со противнички играч го повреди зглобот и мораше на носилки да биде изнесен од теренот.

Велбек ја испрати првата порака по тешката повреда (ФОТО)

Дерби - 14.11.2018

Фудбалерот на Арсенал и повремен англиски репрезентативец, Дани Велбек доживеа посериозна повреда на средбата против Спортинг Лисабон во Лига Европа. Велбек лошо слета по еден воздушен дуел, настрада неговиот зглоб и мораше со носилки да биде ...

Легендите кренаа бунт, Руни порача: Ваква чест треба да доживее и Кејн еден ден

Спортклуб - 13.11.2018

Голем број великани на англискиот фудбал, пред се Алан Ширер, ја критикуваа одлуката на Фудбалската асоцијација на Англија и селекторот Герет Саутгејт да го повика Вејн Руни за пријателскиот меч со Португалија.

Дени Велбек се огласи по хорор повредата против Спортинг

СуперСпорт - 13.11.2018

Играчот на Арсенал, Дени Велбек објави фотографија со штаки, за прв пат откако доживеа хорор повреда на натпреварот од Лигата на Европа против Спортинг Лисабон. Велбек го скрши десниот глужд и за него се предвидува дека сезоната е завршена, а во ...

Руни: Ќе ја завршам фудбалската кариера во САД

А1 On - 13.11.2018

Англискиот напаѓач Вејн Руни ја отфрли можноста да се врати во Манчестер Јунајтед и објави дека планира својата фудбалска кариера да ја заврши во САД. Рекордерот по постигнати голови за Англија и „црвените ѓаволи“ доби последна покана за настап за ...

Руни: Ќе ја завршам фудбалската кариера во САД

Н.Македонија - 13.11.2018

Англискиот напаѓач Вејн Руни ја отфрли можноста да се врати во Манчестер Јунајтед и објави дека планира својата фудбалска кариера да ја заврши во ...

Навистина (не)очекувано: Руни откри каде ќе ја заврши кариерата!

СуперСпорт - 13.11.2018

Поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед и легенда на англиската репрезентацијата, Вејн Руни, ќе одигра дел од натпреварот против САД на „Вембли“ во четврток, а тоа ќе му биде последен настап во дресот на неговата селекција.

Велбек вети дека ќе се врати посилен

TopSport - 13.11.2018

И покрај некои прогнози кои велеа дека повредата може да значи крај на кариерата, Дени Велбек прати порака дека не се откажува и дека планира да се врати посилен. 27-годишниот Велбек го скрши скочниот зглоб во хорор-инцидент во мечотт на Арсенал ...

Руни го отфрла сензационалното враќање во Јунајтед и потврди каде ќе ја заврши кариерата

Спортклуб - 13.11.2018

Враќањето на Вејн Руни во репрезентацијата на Англија, барем на еден натпревар, ги подгреа шпекулациите дека повторно ќе го облече дресот на „црвените ѓаволи“. Но тој тоа веднаш го демантираше и освен тоа, потврди на кој начин и во која насока ќе ...

Велбек опериран по втор пат – враќањето неизвесно!

Спортски - 13.11.2018

Фудбалерот на Арсенал, Дени Велбек поминува низ тежок период, откако втор пат подлегна на оперативен зафат после фрактурата на ногата. Англискиот репрезентативец се повреди на дуелот со Споринт Лисабон во натпревар од Лига Европа и за само четири ...

Проблеми за Арсенал: Велбек опериран по вторпат за четири дена

Фокус - 13.11.2018

Фудбалерот на Арсенал, Дани Велбек беше подложен на втора операција за неколку дена. Според официјалната веб-страница на „Топџиите“, двете операции биле успешни, без компликации. Сепак, времето за враќање на фудбалерот не е одредено.

Велбек втор пат опериран, враќањето на терен неизвесно

OhridNews - 13.11.2018

Фудбалерот на Арсенал, Дени Велбек поминува низ тежок период, откако втор пат подлегна на оперативен зафат после фрактурата на ногата. Англискиот репрезентативец се повреди на дуелот со Споринт Лисабон во рамките од фазата по групи во Лигата на ...

Големата афро фризура на Фелаини замина во историја (ФОТО)

МКД - 14.11.2018

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Маруан Фелаини реши да го смени имиџот, повеќе ја нема неговата препознатлива афро фризура. Белгискиот фудбалер во текот на целата негова досегашна кариера беше синоним за човек со голема афро фризура, ...

Велбек ја испрати првата порака по тешката повреда

Точка - 14.11.2018

Фудбалерот на Арсенал и повремен англиски репрезентативец, Дани Велбек доживеа посериозна повреда на средбата против Спортинг Лисабон во Лига Европа. Велбек лошо слета по еден воздушен дуел, настрада неговиот зглоб и мораше со носилки да биде ...

Руни: Ќе ја завршам фудбалската кариера во САД

Sport M - 13.11.2018

Англискиот напаѓач Вејн Руни ја отфрли можноста да се врати во Манчестер Јунајтед и објави дека планира својата фудбалска кариера да ја заврши во САД. Рекордерот по постигнати голови за Англија и „црвените ѓаволи“ доби последна покана за настап за ...

Велбек втор пат опериран за четири дена

Локално - 13.11.2018

Фудбалерот на Арсенал, Дани Велбек беше подложен на втора операција за неколку дена. Според официјалната веб-страница на „Топџиите“, двете операции биле успешни, без компликации. Сепак, времето за враќање на фудбалерот не е одредено.

Големата афро фризура на Фелаини замина во историја: Со новиот имиџ ни родената мајка нема да го препознае (ФОТО)

Курир - 14.11.2018

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Маруан Фелаини реши да го смени имиџот, повеќе ја нема неговата препознатлива афро фризура. Белгискиот фудбалер во текот на целата негова досегашна кариера беше синоним за човек со голема афро фризура, ...

Руни: Ќе ја завршам фудбалската кариера во САД

+инфо - 13.11.2018

Англискиот напаѓач Вејн Руни ја отфрли можноста да се врати во Манчестер Јунајтед и објави дека планира својата фудбалска кариера да ја заврши во САД. Рекордерот по постигнати голови за Англија и „црвените ѓаволи“ доби последна покана за настап за ...

Дани Велбек втор пат опериран за четири дена

MTM - 13.11.2018

Фудбалерот на Арсенал, Дани Велбек беше подложен на втора операција за неколку дена. Според официјалната веб-страница на „Топџиите", двете операции биле успешни, без компликации. Сепак, времето за враќање на фудбалерот не е одредено.

Големата афро фризура на Фелаини замина во историја: Со новиот имиџ ни родената мајка нема да го препознае (ФОТО)

Sport M - 14.11.2018

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Маруан Фелаини реши да го смени имиџот, повеќе ја нема неговата препознатлива афро фризура. Белгискиот фудбалер во текот на целата негова досегашна кариера беше синоним за човек со голема афро фризура, ...

Руни: Ќе ја завршам фудбалската кариера во САД

Независен - 13.11.2018

Англискиот напаѓач Вејн Руни ја отфрли можноста да се врати во Манчестер Јунајтед и објави дека планира својата фудбалска кариера да ја заврши во САД. Рекордерот по постигнати голови за Англија и „црвените ѓаволи“ доби последна покана за настап за ...