TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Откривачите на бомбите сè уште не се безбедни

Независен - 23.05.2018

Три години откако лидерот на СДСМ, а сега премиер, ги објави таканаречените „бом-би“, укажувачите, кои во тоа време Зоран Заев ги нарече столб на новото време и на демократијата на Македонија, сѐ уште не се чувствуваат сигурни и се плашат од можна ...

Лазаревски може ќе се кандидира за директор на ОТА

Фокус - 22.05.2018

Свиркачот Ѓорѓи Лазаревски, под чија заслуга беа обелоденети разговорие меѓу високите владини функционери кои открија повеќе дела на корупција во власта на ВМРО-ДПМНЕ, размислува да се кандидира за директор на новоформираната Оперативно – техничка ...

Транспаренси: „Свиркачите“ Лазаревски и Костовски номинирани за награда на ЕП

МКД - 22.05.2018

Укажувачите Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски се влезени во петте номинирани за добивање на престижната награда за заштита на укажувањето и правото на информирање што годинава првпат ја доделува Европскиот Парламент во чест на новинарката Дефне ...

Македонските укажувачи, Лазаревски и Костовски во трка со Асанж за наградата на Европскиот парламент

24 Вести - 22.05.2018

Ѓорѓи Лазаревски, кој заедно со Звонко Костовски ги изнесе прислушуваните раговори од УБК, размислува за нов предизвик во сферата на прислушувањето. Лазаревски вели дека можно е да се пријави за директор на ОТА.

ТИ: Лазаревски и Костовски номинирани за наградата „Новинари, укажувачи и чувари на правото на информирање“

24 Вести - 22.05.2018

Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски се номинирани за наградата „Новинари, укажувачи и чувари на правото на информирање“. Апликацијата за наградата која годинава првпат се доделува е поднесена од Транспаренси Интернешнал, а е под покровителство на ...

Свиркачите Лазаревски и Костовски, кандидати за европска награда

Алсат-М - 22.05.2018

Свиркачот Ѓорѓи Лазаревски, кој заедно со својот колега, Ѕвонко Костовски, ги изнесоа бомбите од УБК поврзани со масовното прислушување, размислува да се кандидира за директор на новоформираната Оперативно – техничка Агенција за следење на ...

(Видео)Лазаревски: Центар на моќ се противи на моето враќање во МВР

Нова ТВ - 22.05.2018

Европскиот Параламент ги номинираше „свиркачите„ од Македонија, Златко Костовски и Ѓорѓи Лазаревски – двајцата поранешни вработени во УБК, кои открија дека повеќе од 20.000 политичари, министри, опоненети, новинари и бизнисмени се прислушуваат, за ...

Свиркачите кои ги открија бомбите и криминалот во конкуренција со Асанж и убиениот новинар Кучиак за европска награда

Телма - 22.05.2018

Возбуден, на раб да пушти солзи, долги години работел во УБК, познат по бомбите, поради кои беше во притвор. Вистината се разоткри, но Ѓоко Лазаревски и неговиот колега Звонко Костовски се заборавени и незгрижени.

Лазаревски и Костовски номинирани за наградата „Новинари, укажувачи и чувари на правото на информирање“

А1 On - 22.05.2018

Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски се номинирани од Транспаренси интернешнл – Македонија за наградата „Новинари, укажувачи и чувари на правото на информирање“, под покровителство на Европскиот парламент.

Заев ги отпиша, а Европскиот парламент ги запиша за награда свиркачите Лазаревски и Костовски

+инфо - 22.05.2018

Укажувачите Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски се влезени во петте номинирани за добивање на престижната награда за заштита на укажувањето и правото на информирање што годинава првпат ја доделува Европскиот Парламент во чест на новинарката Дефне ...

Инспекторите кои ги обезбедија „бомбите на СДСМ“ номинирани за награда на ЕП

Р.С.Европа - 22.05.2018

Укажувачите Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски, кои ги обезбедија т.н. „бомби на СДСМ“, се влезени во петте номинирани за добивање на наградата за заштита на укажувањето и правото на информирање што годинава првпат ја доделува Европскиот Парламент ...

„Транспаренси“: „Свиркачите“ Лазаревски и Костовски номинирани за награда на ЕП

Либертас - 22.05.2018

Укажувачите Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски се влезени во петте номинирани за добивање на престижната награда за заштита на укажувањето и правото на информирање што годинава првпат ја доделува Европскиот Парламент во чест на новинарката Дефне ...

(Видео) Лазаревски: Го напуштив работното место во МВР за да ги заштитам бомбите

А1 On - 22.05.2018

Свиркачите на бомбите од Македонија, ексвработените во УБК, Ѓорѓи Лазаревски и Ѕвонко Костовски, се номинирани за наградата „Новинари, укажувачи и чувари на правото на информирање“, која ќе биде доделена на 29 мај во Европскиот парламент.

Свиркачите кои ги открија бомбите велат дека се заборавени и не се чувствуваат слободно

Либертас - 22.05.2018

Возбуден, на раб да пушти солзи, долги години работел во УБК, познат по бомбите, поради кои беше во притвор. Вистината се разоткри, но Ѓоко Лазаревски и неговиот колега Звонко Костовски се заборавени и незгрижени.

Двајца вработени во УБК предложени за “свиркачи” на годината

Канал5 - 22.05.2018

Разузнавачите од МВР, Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски кои го открија скандалот со масовното прислушување меѓу петте номинирани за светската награда “Новинари, укажување и бранители на правото на информирање” .

(Видео) Лазаревски и Костовски номинирани за европската награда за свиркачи

Макфакс - 22.05.2018

Свиркачите на „бомбите“ од Македонија, ексвработените во УБК, Ѓорѓи Лазаревски и Ѕвонко Костовски, се номинирани за наградата „Новинари, укажувачи и чувари на правото на информирање”, која ќе биде доделена на 29 мај во Европскиот парламент.

(Видео) Лазаревски: Го напуштив работното место во МВР за да ги заштитам бомбите

Макфакс - 22.05.2018

Јас го напуштив моето работно место за да ги заштитам бомбите, таа одлука не беше само моја. Постоеше некаква опасност да бидат загрозени бомбите и затоа го напуштив работното место, вели во интервју за Макфакс, Ѓорѓи Лазаревски , еден од свиркачите ...

„Транспаренси“: „Свиркачите“ Лазаревски и Костовски номинирани за награда на ЕП

Локално - 22.05.2018

Укажувачите Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски се влезени во петте номинирани за добивање на престижната награда за заштита на укажувањето и правото на информирање што годинава првпат ја доделува Европскиот Парламент во чест на новинарката Дефне ...

„Транспаренси“: „Свиркачите“ Лазаревски и Костовски номинирани за награда на ЕП

Стандард - 22.05.2018

Укажувачите Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски се влезени во петте номинирани за добивање на престижната награда за заштита на укажувањето и правото на информирање што годинава првпат ја доделува Европскиот Парламент во чест на новинарката Дефне ...

Лазаревски и Костовски номинирани за европска награда за свиркачи

Точка - 22.05.2018

Свиркачите на „бомбите“ од Македонија, ексвработените во УБК, Ѓорѓи Лазаревски и Ѕвонко Костовски, се номинирани за наградата „Новинари, укажувачи и чувари на правото на информирање”, која ќе биде доделена на 29 мај во Европскиот парламент.

(Видео) Лазаревски: Го напуштив работното место во МВР за да ги заштитам бомбите

Точка - 22.05.2018

Јас го напуштив моето работно место за да ги заштитам бомбите, таа одлука не беше само моја. Постоеше некаква опасност да бидат загрозени бомбите и затоа го напуштив работното место, вели Ѓорѓи Лазаревски, еден од свиркачите кој ги изнесе нелегално ...

Луѓето кои ги открија „бомбите“ во трка за европска награда заедно со Асанж

Фактор - 22.05.2018

Европскиот Параламент ги номинираше „свиркачите“ од Македонија, Златко Костовски и Ѓорѓи Лазаревски, двајцата поранешни вработени во УБК, кои открија дека повеќе од 20.000 политичари, министри, опоненети, новинари и бизнисмени се прислушуваат, за ...

ТИ: Лазаревски и Костовски номинирани за наградата „Новинари, укажувачи и чувари на правото на информирање“

Локално - 22.05.2018

Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски се номинирани за наградата „Новинари, укажувачи и чувари на правото на информирање“. Апликацијата за наградата која годинава првпат се доделува е поднесена од Транспаренси Интернешнал, а е под покровителство на ...

„Транспаренси”: „Свиркачите” Лазаревски и Костовски номинирани за награда на ЕП

Слободен Печат - 22.05.2018

Укажувачите Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски се влезени во петте номинирани за добивање на престижната награда за заштита на укажувањето и правото на информирање што годинава првпат ја доделува Европскиот Парламент во чест на новинарката Дефне ...

Македонските свиркачи Лазаревски и Костовски во потесен круг со Џулијан Асанж за наградата на ЕП

Фокус - 21.05.2018

„Транспаренси Интернешнл – Македонија“ ги номинира македонските свиркачи Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски за наградата „Новинари, укажувачи и чувари на правото на информирање“ под покровителство на Европскиот Парламент.

„Свиркачите“ Лазаревски и Костовски номинирани за награда што ја доделува Европскиот парламент

Радио МОФ - 21.05.2018

Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски, поранешни вработени во Управата за безбедност и контраразузнавање, кои го открија скандалот со прислушувањето во Македонија, се номинирани како укажувачи за наградата што ја доделува Европскиот парламент.

„Свиркачите“ Лазаревски и Костовски номинирани за награда која ја доделува Европскиот парламент

Локално - 21.05.2018

Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски, вработените во МВР, кои го открија скандалот со масовното прислушување и придонесоа за промена на власта се номинирани како укажувачи за наградата која ја доделува Европскиот парламент.

Лазаревски и Костовски номинирани за наградата на ЕП за свиркачи на годината

Мета - 21.05.2018

Во Европскиот парламент во Стразбур на 29 мај ќе бидат соопштени имињата на добитниците на наградата „Новинари, укажување и бранители на правото на информирање“, која годинава се доделува во чест Дафне Каруана Галиција, малтешката новинарка, која ...

Луѓето кои го открија прислушувањето во Македонија, номинирани за награда на Европскиот парламент

iPortal - 21.05.2018

Годинашната награда е во чест на Дафне Каруана Галиција, малтешката новинарка, која беше убиена со бомба поставена во нејзиниот автомобил. „Новинари, укажувачи и чувари на правото на информирање” е мотото по кое во Европскиот парламент на 29 мај ќе ...