TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ferrari најави четири нови модели за 2023 година

Додај Гас - 07.02.2023

Финансиските извештаи обично се здодевни, но кога станува збор за егзотичен бренд како Ferrari, тие се особено „зачинети“ Во финансискиот извештај на Ferrari се споменуваат и плановите на компанијата од Маранело, кои вклучуваат претставување на ...

Бонус од 13.500 евра за работниците во Ferrari

Локално - 06.02.2023

Вработените задоволно ги тријат рацете по успешната 2022 година. Во текот на 2022 година, Ferrari постигна рекордни деловни резултати. Италијанскиот производител испорача рекордни 13.221 автомобил, надминувајќи го резултатот од 2021 година за 18,5%, ...

Ferrari – 13.221 продадени автомобили минатата година

Авто Магазин - 06.02.2023

Италијанската икона на тркала минатата година оствари чист профит од 939 милиони евра, акциите сега вредат 5,09 евра по акција додека приходот се искачи на 5,095 милијарди евра. Испорачаните вкупно 13.221 возила во 2022 година запишаа нов рекорд за ...

Вработените во Ферари добија рекордни бонуси – 13.плата во Маранело повисока од 12 просечни плати во Македонија!

Вечер Прес - 06.02.2023

Покрај високите плати, вработените во на италијанската компанија за луксузни автомобили Ферари добија и бонуси за успешната 2022 година. Околу 5.000 вработени во компанијата од Маранело не го криеја своето задоволство од 13-та плата.

Бонус од 13.500 евра за работниците во Ferrari

Кајгана - 07.02.2023

Вработените задоволно ги тријат рацете по успешната 2022 година. Во текот на 2022 година, Ferrari постигна рекордни деловни резултати. Италијанскиот производител испорача рекордни 13.221 автомобил, надминувајќи го резултатот од 2021 година за 18,5%, ...

Бонус од 13.500 евра за работниците во Ferrari

Пулс24 - 07.02.2023

Исто така, вредноста на акциите на Ferrari се зголеми за 7,3 отсто, а деловните прогнози укажуваат дека добивката (EBITDA) годинава ќе се зголеми од 1,773 милијарди евра (во 2022 година) на 2,13-2,18 милијарди евра.

Ferrari најави 4 нови модели за годинава

Кајгана - 07.02.2023

Финансиските извештаи обично се здодевни, но кога станува збор за егзотичен бренд како Ferrari, тие се особено „зачинети“. Во финансискиот извештај на Ferrari се споменуваат и плановите на компанијата од Маранело, кои вклучуваат претставување на 4 ...