TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Запалено возило на македонскиот конзулат во Солун, за МНР тоа е вандалски акт кој нема да влијае на односите

360 степени - 26.02.2021

Возило на македонскиот конзулат во Солун, Грција, вчера е запалено додека било паркирано во центарот на градот, а за инцидентот денеска се огласија од нашето Министерство за надворешни работи (МНР) потенцирајќи дека се во редовна консултација со ...

Запалено возило на македонскиот конзулат во Солун

Телма - 26.02.2021

Запалено е возило на македонскиот конзулат во Грција, кое било паркирано во центарот на Солун. Грчката полиција вели дека била фрлен запаллив материјал, и дека е оштетен задниот дел од возилото.

МНР: Запалено возило на македонскиот конзулат во Солун

Локално - 26.02.2021

Непознати сторители го запалиле автомобилот на Генералниот конзулат на С. Македонија во Солун, соопшти денеска македонското Министерство за надворешни работи. Настанот се уште се истражува, а се случил во 5 и 30 утрово.

МНР: Вандалскиот акт во Солун нема да влијае на односите со Грција

Независен - 26.02.2021

Во врска со вчерашниот инцидент во кој на вандалски начин беше опожарено возило од Генерален Конзулат на Република Северна Македонија во Солун, Министерството за надворешни работи соопшти дека е во редовна комуникација со нашиот Конзулат и со ...

Опожарено службено возило на македонскиот конзулат во Солун

Република - 26.02.2021

Службено возило на македонскиот конзулат во Солун било запалено и целосно изгорено додека било паркирано во центарот на градот. Како што пишува „ Грик СитиТајмс “, полицијата го истражува инцидентот во кој непознати напаѓачи фрлиле запалливи ...

Запалено возило на македонскиот конзулат во Солун

МКД - 26.02.2021

Возило на македонскиот конзулат во Солун било запалено рано утринава, објавија грчки медиуми , повикувајќи се на информација на новинската агенција АНА-МПА. Инцидентот се случил во 5.30 часот кога врз возилото паркирано пред конзулатот во центарот ...

Запален автомобил на македонскиот конзулат во Солун

Скопско Ехо - 26.02.2021

Запалено е службеното возило на македонскиот конзулат во Солун. Во веста која ја објави грчката агенција АНА-МПА се наведува дека г рчката полиција веќе го истражува подметнување пожар на автомобилот .

Запален автомобил на македонскиот конзулат во Грција

+инфо - 25.02.2021

Грчката полиција истражува подметнување пожар на автомобил на конзулатот на Република Северна Македонија, кој бил паркиран во центарот на Солун, јави АНА-МПА. Според информациите, сторителите го преплавиле автомобилот со запалива материја и го ...

МНР: Вандалскиот акт во Солун нема да влијае врз добрососедските односи меѓу двете пријателски земји

Слободен Печат - 26.02.2021

Министерството за надворешни работи информира дека е во редовна комуникација со Генералниот конзулат на земјава во Солун и со надлежните институции на Грција, во врска со вчерашниот инцидент во кој на вандалски начин беше опожарено возило од нашиот ...

МНР: Вандалскиот акт во Солун нема да влијае врз добрососедските односи меѓу двете пријателски земји

MakPress - 26.02.2021

Министерството за надворешни работи информира дека е во редовна комуникација со Генералниот конзулат на земјава во Солун и со надлежните институции на Грција, во врска со вчерашниот инцидент во кој на вандалски начин беше опожарено возило од нашиот ...

МНР за запаленото возило на конзулатот во Солун: Вандалскиот акт нема да влијае врз добрососедските односи

МКД - 26.02.2021

Министерството за надворешни работи информира дека е во редовна комуникација со македонскиот Генерален конзулат на земјава во Солун и со надлежните институции на Грција, во врска со вчерашниот инцидент во кој на вандалски начин беше опожарено возило ...

МНР: Вандалскиот акт во Солун нема да влијае врз добрососедските односи меѓу двете пријателски земји

24Инфо - 26.02.2021

Министерството за надворешни работи информира дека е во редовна комуникација со Генералниот конзулат на земјава во Солун и со надлежните институции на Грција, во врска со вчерашниот инцидент во кој на вандалски начин беше опожарено возило од нашиот ...

МНР: Вандалскиот акт во Солун нема да влијае врз добрососедските односи меѓу двете пријателски земји

Frontline - 26.02.2021

Министерството за надворешни работи информира дека е во редовна комуникација со Генералниот конзулат на земјава во Солун и со надлежните институции на Грција, во врска со вчерашниот инцидент во кој на вандалски начин беше опожарено возило од нашиот ...

МНР: Палењето на возилото на нашиот конзулат во Солун нема да влијае на добрососедството

Р.С.Европа - 26.02.2021

Македонското Министерство за надворешни работи (МНР) информираше дека е во редовна комуникација со македонскиот Генерален конзулат на земјава во Солун и со надлежните институции на Грција, во врска со вчерашниот инцидент во кој на вандалски начин ...

МНР: Вандалскиот акт во Солун нема да влијае врз добрососедските односи меѓу двете пријателски земји

Бриф - 26.02.2021

Министерството за надворешни работи информира дека е во редовна комуникација со Генералниот конзулат на земјава во Солун и со надлежните институции на Грција, во врска со вчерашниот инцидент во кој на вандалски начин беше опожарено возило од нашиот ...

Запалено возило на македонскиот конзулат во Солун, за МНР тоа е вандалски акт кој нема да влијае на односите

Либертас - 26.02.2021

Возило на македонскиот конзулат во Солун, Грција, вчера е запалено додека било паркирано во центарот на градот, а за инцидентот денеска се огласија од нашето Министерство за надворешни работи (МНР) потенцирајќи дека се во редовна консултација со ...

Запалено возило на македонскиот Конзулат во Солун

Фокус - 26.02.2021

Вчера било запалено возило на македонскиот Конзулат во Солун, соопшти Министерството за надворешни работи од каде велат дека се во редовна комуникација со Генералниот конзулат на земјава во Солун и со надлежните институции на Грција.

МНР: Вандалскиот акт во Солун нема да влијае врз добрососедските односи меѓу двете пријателски земји

Опсервер - 26.02.2021

Министерството за надворешни работи информира дека е во редовна комуникација со Генералниот конзулат на земјава во Солун и со надлежните институции на Грција, во врска со вчерашниот инцидент во кој на вандалски начин беше опожарено возило од нашиот ...

МНР даде детали за запаленото возило во Солун

Фактор - 26.02.2021

Во Солун вчера е запалено возило на македонскиот конзулат. Возилото е запалено додека било паркирано во центарот на градот, а за инцидентот денеска информираа од македонското Министерство за надворешни работи (МНР).

Запалено возилото на македонскиот Конзулат во Солун, МНР вели „ништо страшно“

Денешен - 26.02.2021

Министерството за надворешни работи информира дека е во редовна комуникација со Генералниот конзулат на земјава во Солун и со надлежните институции на Грција, во врска со вчерашниот инцидент во кој на вандалски начин беше опожарено возило од нашиот ...

Запалено возило на македонскиот конзулат во Солун

Press24 - 26.02.2021

Запалено е возило на македонскиот конзулат во Грција, кое било паркирано во центарот на Солун. Грчката полиција вели дека била фрлен запаллив материјал, и дека е оштетен задниот дел од возилото.

Опожарено возило на македонскиот конзулат во Солун: МНР вели дека нема нарушување на пријателските односи

еМагазин - 26.02.2021

Mинистерството за надворешни работи информира дека е во редовна комуникација со Генералниот конзулат на земјава во Солун и со надлежните институции на Грција, во врска со вчерашниот инцидент во кој на вандалски начин беше опожарено возило од нашиот ...

МНР: Вандалскиот акт во Солун нема да влијае на односите со Грција

Скопје1 - 26.02.2021

Во врска со вчерашниот инцидент во кој на вандалски начин беше опожарено возило од Генерален Конзулат на Република Северна Македонија во Солун, Министерството за надворешни работи е во редовна комуникација со нашиот Конзулат и со надлежните ...

Автомобил на македонскиот конзулат запален во Солун

Н.Македонија - 25.02.2021

Автомобил на македонскиот дипломатски конзулат рано утрово е запален во Солун. Автомобилот бил полиен со запаллива материја и потоа запален, по што биле повикани пожарникарните служби. Инцидентот се случил во 5:30 наутро.