TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во возило на скопјанец пронајдени 48 мигранти од Азија

Сакам да кажам - 19.07.2019

Четириесет и осум мигранти се пронајдени во товарно возило со скопски регистарски ознаки во близина на валандовското село Грчиште. Полицијата објави дека во возилото „мерцедес атего“ имало 38 државјани на Пакистан и десет на Бангладеш.

Над 40 мигранти пронајдени во камион со кој управувал скопјанец

Макфакс - 19.07.2019

Вчера кај базата на „Македонија пат“-Гевгелија, полициски службеници дале знак за запирање на товарно возило „мерцедес атего“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ж.В.(26) од Скопје. Возилото не застанало и во близина на село Грчиште, Ж.В.

Откриени 48 мигранти во камион кај Гевгелија

24Инфо - 19.07.2019

На 18.07.2019 во 13.30 часот кај базата на „Македонија пат“-Гевгелија, полициски службеници дале знак за запирање на товарно возило „Мерцедес Атего“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ж.В.(26) од Скопје.

Кај скопјанец пронајдени 48 мигранти во товарно возило

Фокус - 19.07.2019

Во товарно возило „Мерцедес Атего“ со скопски регистарски ознаки вчера во близина на валандовското село Грчиште биле пронајдени 48 лица-мигранти од кои 38 лица од Пакистан и десет од Бангладеш.

МВР: Скопјанец во товарно возило пренесувал 48 мигранти

Нова ТВ - 19.07.2019

Во товарно возило „Мерцедес Атего“ со скопски регистарски ознаки вчера во близина на валандовското село Грчиште биле пронајдени 48 лица-мигранти од кои 38 лица од Пакистан и десет од Бангладеш.

Пронајдени 48 мигранти во товарно возило на скопјанец

Канал5 - 19.07.2019

Во товарно возило „Мерцедес Атего" со скопски регистарски ознаки вчера во близина на валандовското село Грчиште биле пронајдени 48 лица-мигранти од кои 38 лица од Пакистан и десет од Бангладеш.

Пронајдени 48 мигранти во товарно возило на скопјанец

Локално - 19.07.2019

Во товарно возило „Мерцедес Атего“ со скопски регистарски ознаки вчера во близина на валандовското село Грчиште биле пронајдени 48 лица-мигранти од кои 38 лица од Пакистан и десет од Бангладеш.

Над 40 мигранти пронајдени во камион со кој управувал скопјанец

Република - 19.07.2019

Вчера кај базата на „Македонија пат“-Гевгелија, полициски службеници дале знак за запирање на товарно возило „мерцедес атего“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ж.В.(26) од Скопје. Возилото не застанало и во близина на село Грчиште, Ж.В.

Пронајдени 48 мигранти во товарно возило на скопјанец

Бриф - 19.07.2019

Во товарно возило „Мерцедес Атего“ со скопски регистарски ознаки вчера во близина на валандовското село Грчиште биле пронајдени 48 лица-мигранти од кои 38 лица од Пакистан и десет од Бангладеш.

Пронајдени 48 мигранти во товарно возило на скопјанец

Опсервер - 19.07.2019

Во товарно возило „Мерцедес Атего“ со скопски регистарски ознаки вчера во близина на валандовското село Грчиште биле пронајдени 48 лица-мигранти од кои 38 лица од Пакистан и десет од Бангладеш.

Кај скопјанец пронајдени 48 мигранти во товарно возило

Курир - 19.07.2019

Во товарно возило „Мерцедес Атего“ со скопски регистарски ознаки вчера во близина на валандовското село Грчиште биле пронајдени 48 лица-мигранти од кои 38 лица од Пакистан и десет од Бангладеш.

Пронајдени 48 мигранти во камион

Слободен Печат - 19.07.2019

Триесет и осум мигранти извести МВР се од Пакистан, а десет од Бангладеш. Во камион „мерцедес атего” со скопски регистарски ознаки вчера во близина на валандовското село Грчиште биле пронајдени 48 мигранти од кои 38 лица од Пакистан и десет од ...

Пронајдени 48 мигранти во товарно возило на скопјанец

Независен - 19.07.2019

Во товарно возило „Мерцедес Атего“ со скопски регистарски ознаки вчера во близина на валандовското село Грчиште биле пронајдени 48 лица-мигранти од кои 38 лица од Пакистан и десет од Бангладеш.

Филмска бркотница во Гевгелија: Приведен скопјанец

Press24 - 19.07.2019

Филмска бркотница се случила во Гевгелија кога скопјанец кој го натоварил камионот со мигранти бил запрен од полицијата, но наместо да застане почнал да бега. МВР информира дека настанот се случил во 13.30 часот кај базата на „Македонија пат“ - ...

Над 40 мигранти пронајдени во камион со кој управувал скопјанец

Centar - 19.07.2019

Вчера кај базата на „Македонија пат“-Гевгелија, полициски службеници дале знак за запирање на товарно возило „мерцедес атего“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ж.В.(26) од Скопје. Возилото не застанало и во близина на село Грчиште, Ж.В.

Бркотница на полицијата со скопјанец: Превезувал мигранти од Пакистан и Бангладеш, полицијата успеа да го застане

Скопје1 - 19.07.2019

На 18.07.2019 во 13.30 часот кај базата на „Македонија пат“-Гевгелија, полициски службеници дале знак за запирање на товарно возило „Мерцедес Атего“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ж.В.(26) од Скопје.

Полицијата пронајде 48 мигранти во камион на скопјанец

Н.Македонија - 19.07.2019

Вчера кај базата на „Македонија пат“ – Гевгелија, полициски службеници дале знак за запирање на камион со скопски регистарски ознаки, управуван од Ж.В.(26) од Скопје. Возилото не застанало и во близина на село Грчиште, Ж.В.

Полицијата приведе скопјанец кој криумчарел 48 мигранти

CivilMedia - 19.07.2019

Во товарно возило „Мерцедес Атего“ со скопски регистарски ознаки вчера во близина на валандовското село Грчиште биле пронајдени 48 лица-мигранти од кои 38 лица од Пакистан и десет од Бангладеш.

Пронајдени 48 мигранти во товарно возило на скопјанец

24 Вести - 19.07.2019

Во товарно возило „Мерцедес Атего“ со скопски регистарски ознаки вчера во близина на валандовското село Грчиште биле пронајдени 48 лица-мигранти од кои 38 лица од Пакистан и десет од Бангладеш.

Во камион кај Гевгелија откриени 48 мигранти од Пакистан и Бангладеш

Алсат-М - 19.07.2019

Едно лице од Скопје е приведено заради криумчарење мигранти, откако при полициска контрола во камионот со кој управувал биле пронајдени мигранти од Бангладеш и Пакистан. Како што се наведува во полицискиот извештај: На 18.07.2019 во 13.30 часот кај ...

Пронајдени 48 мигранти во камион кај Гевгелија

iPortal - 19.07.2019

На 18.07.2019 во 13.30 часот кај базата на „Македонија пат“-Гевгелија, полициски службеници дале знак за запирање на товарно возило „Мерцедес Атего“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ж.В.(26) од Скопје.

Пронајдени 48 мигранти во товарно возило на скопјанец

ММС - 19.07.2019

Во товарно возило „Мерцедес Атего” со скопски регистарски ознаки вчера во близина на валандовското село Грчиште биле пронајдени 48 лица-мигранти од кои 38 лица од Пакистан и десет од Бангладеш.

Пронајдени 48 мигранти во товарно возило на Скопјанец

Нетпрес - 19.07.2019

Во товарно возило „Мерцедес Атего“ со скопски регистарски ознаки вчера во близина на валандовското село Грчиште биле пронајдени 48 лица-мигранти од кои 38 лица од Пакистан и десет од Бангладеш.

48 мигранти фатени во камион кај Гевгелија

МКД - 19.07.2019

Вчера кај базата на „Македонија пат“-Гевгелија, полициски службеници дале знак за запирање на товарно возило „мерцедес атего“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ж.В. (26) од Скопје. Возилото не застанало и во близина на село Грчиште, Ж.В.

Пронајдени 48 мигранти во товарно возило на скопјанец

MakPress - 19.07.2019

Во товарно возило „Мерцедес Атего“ со скопски регистарски ознаки вчера во близина на валандовското село Грчиште биле пронајдени 48 лица-мигранти од кои 38 лица од Пакистан и десет од Бангладеш.

МВР: Кај Гевгелија фатен скопјанец кој возел 48 мигранти во „Мерцедес атего“

Денешен - 19.07.2019

Во товарно возило „Мерцедес Атего“ со скопски регистарски ознаки вчера во близина на валандовското село Грчиште биле пронајдени 48 лица-мигранти од кои 38 лица од Пакистан и десет од Бангладеш.

Скопјанец бегал од полицијата со камионче во кое превезувал 48 мигранти

еМагазин - 19.07.2019

На 18.07.2019 во 13.30 часот кај базата на „Македонија пат“-Гевгелија, полициски службеници дале знак за запирање на товарно возило „Мерцедес Атего“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ж.В.(26) од Скопје, информира МВР.

Во камион на скопјанец пронајдени 48 мигранти

Пулс24 - 19.07.2019

Вчера во близина на валандовското село Грчиште во товарно возило „Мерцедес Атего” со скопски регистарски ознаки биле пронајдени 48 мигранти, од кои 38 лица од Пакистан и десет од Бангладеш.

Пронајдени 48 мигранти во товарно возило на скопјанец

+инфо - 19.07.2019

Во товарно возило „Мерцедес Атего“ со скопски регистарски ознаки вчера во близина на валандовското село Грчиште биле пронајдени 48 лица-мигранти од кои 38 лица од Пакистан и десет од Бангладеш.

Мигранти од Пакистан и Бангладеш пронајдени во товарно возило на скопјанец

PressingTV - 19.07.2019

Во товарно возило „Мерцедес Атего“ со скопски регистарски ознаки вчера во близина на валандовското село Грчиште биле пронајдени 48 лица-мигранти од кои 38 лица од Пакистан и десет од Бангладеш.

Превезувал 48 мигранти и се обидел да избега од полициска патрола

Опсервер - 20.07.2019

На 18.07.2019 во 13.30 часот кај базата на „Македонија пат“-Гевгелија, полициски службеници дале знак за запирање на товарно возило „Мерцедес Атего“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ж.В.(26) од Скопје.