TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Атмосферата во Јувентус е одлична: Роналдо запеа пред утрешниот дуел (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.08.2018

Четири фудбалери кои пристигнаа во Јувентус летово мораа да пеат пред почетокот на новата сезона. Утре почнува италијанската Серија А, а сите го чекаат нејзиниот почеток и дебито на Кристијано Роналдо во дресот на Јувентус.

Роналдо испеа португалски хит пред новите соиграчи од Јувентус (Видео)

Дерби - 17.08.2018

Кристијано Роналдо мораше да ја испочитува традицијата во својот нов клуб Јувентус и се претстави со една од своите омилени песни од португалскиот бенд Чутос енд Понтапес. Во пресрет на утрешното деби против Киево, португалската ѕвезда покажа дека е ...

Алегри кажа кои пет играчи сигурно ќе стартуваат на натпреварот против Киево

Sport M - 17.08.2018

Јувентус новата сезона ќе ја стартува во Верона, во натпреварот против Киево. Тренерот на „Старата дама“ Алегри дека од првата минута на утрешниот натпревар ќе игра Кристијано Роналдо, а веројатно и Леонардо Бонучи, но истакна дека се уште има некои ...

Алегри ги израдува навивачите: Роналдо дебитира во сабота!

Sport 1 - 17.08.2018

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, потврди дека Кристијано Роналдо ќе дебитира во сабота против Киево во Серија А. Очигледно тренерот на Јувентус е возбуден колку и навивачите поради дебито на Роналдо, кое со нетрпение го очекуваат многумина.

Снајдер: Роналдо не може сам, Јуве нема да биде шампион на Европа

Екипа - 17.08.2018

Поранешниот фудбалер на Интер, Весли Снајдер смета дека Јувентус не може да ја освои Лигата на шампионите. Јуве се засили со Кристијано Роналдо, а кога го имате Португалецот по автоматизам сте и фаворит за титули, но Холанѓанецот смета дека Роналдо ...

Снајдер: Што ви е луѓе, па Роналдо не може сам...!

SportMedia - 17.08.2018

Јувентус ова лето доведе историско засилување од редовите на Реал Мадрид, португалската ѕвезда Кристијано Роналдо и така драстично се зголемија амбициите во новата сезона. За Португалецот италијанскиот шампион плати нешто повеќе од 100 милиони евра, ...

Алегри со шест сигурни стартери за утрешниот натпревар со Киево

СуперСпорт - 17.08.2018

Јувентус утре ја отвора новата сезона во Серија А со натпреварот против Киево. Тренерот на „Старата Дама“, Макс Алегри најави дека од првата минута со сигурност ќе играат новите фудбалери, Роналдо и Кансело.

Алегри: Факт е дека ние сме најсилниот тим во Италија, но тоа не е доволно

А1 On - 17.08.2018

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри одржа прес-конференција пред првиот натпревар на „бјанконерите“ во Серија „А“ за новата сезона против Киево. Искусниот стратег ја започнува својата петта сезона на чело на гигантот од Торино.

Алегри објави дел од стартерите на Јувентус за утрешниот натпревар против Киево

Дерби - 17.08.2018

Речиси и да нема љубител на фудбалот кој не го очекува утрешниот натпревар на Јувентус против Киево. Причината се разбира е најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо, кој утре ќе го има своето деби во новата средина.

Алегри најави пет првотимци за настап против Киево

Спортски - 17.08.2018

Јувентус новата сезона ја започнува утре со наптреварот во Верона, а противник е екипата на Киево. Тренерот на Старата дама, Максимилијано Алегри најави дека од првата минута утре ќе заиграат Роналдо и Леонардо ...

Снајдер: Роналдо не може сам, Јуве нема да биде шампион на Европа

Sport M - 17.08.2018

Поранешниот играч од средниот ред на Интер, Весли Снајдер смета дека Јувентус не може да ја освои Лигата на шампионите. Јувентус го купи Кристијано Роналдо од Реал Мадрид, а кога го имате Португалецот, тогаш автоматски сте фаворити за освојување на ...

Снајдер: Јувентус нема да ја освои ЛШ, Роналдо не може да игра сам!

СуперСпорт - 17.08.2018

Поранешниот играч на Интер, Весли Снајдер, смета дека Јувентус не може да ја освои титулата во Лигата на шампиони. Кристијано Роналдо летово пристигна во Јувентус од Реал Мадрид, па поради тоа Италијанците се фаворити за трофејот, но искусниот ...

Човекот кој го водеше Интер до тројната круна дециден: Роналдо не е доволен за Лигата на шампионите

Спортклуб - 17.08.2018

Јувентус ова лето доведе историско засилување во ликот и делото на Кристијано Роналдо. „Старата дама“ го плати Португалецот нешто повеќе од 100 милиони евра, добија петкратен освојувач на „Златната топка“ за плата од 30 милиони евра годишно, што за ...

Снајдер: Роналдо не може сам, Јуве нема да биде европски шампион

Спортски - 17.08.2018

Поранешниот играч на Интер, Весли Снајдер смета дека Јувентус не може да ја освои Лига на шампиони. Јувентус го купи Кристијано Роналдо од Реал Мадрид, а кога го имате Португалецот тогаш автоматски сте фаворит за ЛШ.

Алегри: Факт е дека ние сме најсилниот тим во Италија, но тоа не е доволно

Слободен Печат - 17.08.2018

Роналдо ќе дебитира за Јуве против Киево. Можам да потврдам дека и Шчесни, Киелини, Пјаниќ, Кансело и Алекс Сандро ќе започнат од првата минута. Тренерот на Јувентус, Макс Алегри одржа прес-конференција пред првиот натпревар на „бјанконерите“ во ...

Пјаниќ денес ќе го продолжи договорот со Јувентус

Макфакс - 16.08.2018

Без оглед на тоа што неколку силни европски тимови покажуваа сериозен интерес за Миралем Пјаниќ, репрезентативецот на БиХ, ќе остане во Јувентус. Според италијанските медиуми, Пјаниќ, денес треба да го обнови договорот со „старата дама“.

Алегри: Факт е дека ние сме најсилниот тим во Италија, но тоа не е доволно

Sport M - 17.08.2018

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри одржа прес-конференција пред првиот натпревар на „бјанконерите“ во Серија „А“ за новата сезона против Киево. Искусниот стратег ја започнува својата петта сезона на чело на гигантот од Торино.

Алегри: Факт е дека ние сме најсилниот тим во Италија, но тоа не е доволно

Либертас - 17.08.2018

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри одржа прес-конференција пред првиот натпревар на „бјанконерите“ во Серија „А“ за новата сезона против Киево. Искусниот стратег ја започнува својата петта сезона на чело на гигантот од Торино.