TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Брестовац: Разликата во квалитет не е голема, нашите грешки беа клучни за поразот

Екипа - 20.01.2021

Македонија со пораз од Словенија од 21-31 стартуваше во главната фаза на Светското првенство во Египет. Селекторот на нашата репрезентација Данило Брестовац вели дека и покрај тоа што разликата во квалитет е голема, сепак на крајот големиот број ...

Брестовац: Не заслуживме толку убедлив пораз, требаше разликата да биде помала

Спортманија

Брестовац: Не заслуживме толкав пораз од Словенија

Спортклуб

Брестовац: Не заслуживме толку голем пораз против Словенија!

СуперСпорт

Брестовац: Имавме премногу грешки, заслуживме да загубиме со помала разлика!

Слободен Печат

Брестовац: Разликата не е реална, не заслуживме толкав пораз

Gol.mk

Брестовац: Не заслуживме толку убедлив пораз

SportMedia

24 Ракомет Дриблинг Курир Дриблинг МКД Екипа