TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Италија на нозе: Претседателот на Јувентус пристигна во седиштето на Милан

Спортклуб - 28.09.2020

Јувентус и Милан се многумина се двата најголеми италијански клуба, додека „бјанконерите“ доминираат со години, „росонерите“ не се толку конкурентни како порано. Утрово италијанските новинари успеаја да го забелажат моментот кога Андреа Ањели, ...

ВИДЕО: Италија на нозе, првиот човек на Јувентус во клупските простории на Милан

Sport M - 28.09.2020

Италијанските новинари утрово забележаа момент кога Андреа Ањели, прв човек на Јувентус, стигна во Каса Милан, односно клупските простории на Милан. Посетата била ненајавена, а на снимката може да се види како Ањели става маска и со торба на грбот ...

Изненадување: Претседателот на Јувентус се појави во седиштето на Милан! 🎥

Спортски - 28.09.2020

Jувентус и Милан за многумина се двата најголеми италијански куба, додека „бјанконерите“ доминираат подолги години, „росонерите“ не се конкурентни како некогаш. Италијанските новинари утрово успеаа да го забележат моментот кога Андреа Ањели ...