TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бугарија предлага соработка со Израел во производството на беспилотни летала

Макфакс - 13.06.2018

Бугарија е заинтересирана за заедничко производство на беспилотно летало со Израел, објави во средата бугарскиот премиер Бојко Борисов. “Ќе разговараме дали можеме да направиме заедничко производство во областа на одбраната, особено кога станува ...

(ВИДЕО) Happy Birthday, и торта: Изненадување за Борисов од претседателот на Израел

Фактор - 13.06.2018

Со Happy Birthday и торта беше изненаден бугарскиот премиер Бојко Борисов за неговиот роденден од претседателот на Израел Реувен Ривлин. Двајцата разговарале при посетата на Борисов во Ерусалим. Денес бугарскиот премиер полни 59 години.

Бугарија предлага соработка со Израел во производството на беспилотни летала

Точка - 13.06.2018

Бугарија е заинтересирана за заедничко производство на беспилотно летало со Израел, објави во средата бугарскиот премиер Бојко Борисов. “Ќе разговараме дали можеме да направиме заедничко производство во областа на одбраната, особено кога станува ...