TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Оптимизам за можен договор со Бугарија во декември, има ли основа

24 Вести - 29.11.2021

Можно ли е решение за спорот со Бугарија пред декемврискиот Европски Совет? И уште колку Македонија ќе треба да чека, ако повторно извиси за датум оваа година? Денеска на тет а тет средба меѓу вицепремиерот Груби и евроамбасадорот Гир, констатирано ...

Груби: Одложувањето на интеграциите може да влијае на безбедноста на земјата

Сител - 29.11.2021

Вицепремиерот Груби, спорот со Бугарија го издигна на ниво на безбедносно прашање. Во писмено соопштение кое неговото Министерство за политички систем утрово го испрати до медиумите по средбата со евроамбасадорот Гир се вели дека целиот процес мора ...

ВМРО-ДПМНЕ: Груби и Владата ја фрлаат државата во вештачка криза со издигнување на спорот со Бугарија на ниво на ...

Курир - 29.11.2021

Груби и Владата ја фрлаат државата во вештачка криза со издигнување на спорот со Бугарија на ниво на безбедносно прашање, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Спорот со Бугарија не е безбедносно прашање, ниту спор кој има безбедносен ...

Груби – Гир: Спорот со Бугарија треба што поскоро да се реши, време е за датум

Нова ТВ - 29.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за Политички систем и односи меѓу заедниците, г. Артан Груби денеска оствари средба со евроамбасадорот, г. Дејвид Гир. Шефот на Канцеларијата на ЕУ, амбасадорот Гир изразил сочувство за трагичниот случај во Бугарија, ...

Груби – Гир: Спорот со Бугарија треба што поскоро да се реши, време е за датум

Опсервер - 29.11.2021

ript> – Првиот вицепремиер и министер за Политички систем и односи меѓу заедниците, г. Артан Груби денеска оствари средба со евроамбасадорот, г. Дејвид Гир. Шефот на Канцеларијата на ЕУ, амбасадорот Гир изрази сочувство за трагичниот случај во ...

Груби - Гир: Спорот со Бугарија треба што поскоро да се реши, време е за датум

Канал5 - 29.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за Политички систем и односи меѓу заедниците, г. Артан Груби денеска оствари средба со евроамбасадорот, г. Дејвид Гир. Шефот на Канцеларијата на ЕУ, амбасадорот Гир изрази сочувство за трагичниот случај во Бугарија, ...

Груби – Гир: Спорот со Бугарија треба што поскоро да се реши, време е за датум

Независен - 29.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за Политички систем и односи меѓу заедниците, г. Артан Груби денеска оствари средба со евроамбасадорот, г. Дејвид Гир. Шефот на Канцеларијата на ЕУ, амбасадорот Гир изрази сочувство за трагичниот случај во Бугарија, ...

Ако спорот со Бугарија не се реши сега, ќе влијае врз безбедноста

Фокус - 29.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за Политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска оствари средба со евроамбасадорот, Дејвид Гир. Шефот на Канцеларијата на ЕУ, амбасадорот Гир изрази сочувство за трагичниот случај во Бугарија, давајќи ...

Груби – Гир: Спорот со Бугарија треба што поскоро да се реши, време е за датум

Слободен Печат - 29.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска оствари средба со евроамбасадорот, Дејвид Гир. Шефот на Канцеларијата на ЕУ, амбасадорот Гир изрази сочувство за трагичниот случај во Бугарија, давајќи ...

Груби - Гир: Спорот со Бугарија треба што поскоро да се реши, време е за датум

Press24 - 29.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за Политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска се сретна со евроамбасадорот Дејвид Гир. Шефот на Канцеларијата на ЕУ, амбасадорот Гир изразил сочувство за трагичниот случај во Бугарија, давајќи ...

Груби - Гир: Спорот со Бугарија треба што поскоро да се реши, време е за датум

24 Вести - 29.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за Политички систем и односи меѓу заедниците, г. Артан Груби денеска оствари средба со евроамбасадорот, г. Дејвид Гир. Шефот на Канцеларијата на ЕУ, амбасадорот Гир изрази сочувство за трагичниот случај во Бугарија, ...

Груби – Гир: Ако спорот со Бугарија не се затвори сега тој ќе се одолговлекува со години

Локално - 29.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска оствари средба со евроамбасадорот, Дејвид Гир. Шефот на Канцеларијата на ЕУ, амбасадорот Гир изрази сочувство за трагичниот случај во Бугарија, давајќи ...

Груби – Гир: Спорот со Бугарија треба што поскоро да се реши, време е за старт на преговорите

ТВ21 - 29.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска имаше средба со евроамбасадорот Дејвид Гир на која се разговараше за евоинтеграцијата на Република Северна Македонија, за натамошното унапредување на ...

Груби – Гир: Спорот со Бугарија треба што поскоро да се реши, време е за датум

Либертас - 29.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за Политички систем и односи меѓу заедниците, г. Артан Груби денеска оствари средба со евроамбасадорот, г. Дејвид Гир. Шефот на Канцеларијата на ЕУ, амбасадорот Гир изрази сочувство за трагичниот случај во Бугарија, ...

Груби – Гир: Спорот со Бугарија треба што поскоро да се реши, време е за старт на преговорите

Frontline - 29.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска имаше средба со евроамбасадорот Дејвид Гир на која се разговараше за евоинтеграцијата на Република Северна Македонија, за натамошното унапредување на ...

Груби – Гир: Спорот со Бугарија треба што поскоро да се реши, време е за старт на преговорите

Сител - 29.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска имаше средба со евроамбасадорот Дејвид Гир на која се разговараше за евоинтеграцијата на Република Македонија, за натамошното унапредување на реформските ...

Груби-Гир: Спорот со Бугарија треба што поскоро да се реши, време е за старт на преговорите

24Инфо - 29.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска имаше средба со евроамбасадорот Дејвид Гир на која се разговараше за евоинтеграцијата на Република Северна Македонија, за натамошното унапредување на ...

Груби – Гир: Спорот со Бугарија треба што поскоро да се реши, време е за датум

Точка - 29.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за Политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби се сретна со евроамбасадорот, Дејвид Гир. Шефот на Канцеларијата на ЕУ, амбасадорот Гир изрази сочувство за трагичниот случај во Бугарија, давајќи поддршка за ...

Груби - Гир: Спорот со Бугарија треба што поскоро да се реши, време е за датум

MTM - 29.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за Политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби се сретна со евроамбасадорот, Дејвид Гир. Шефот на Канцеларијата на ЕУ, амбасадорот Гир изрази сочувство за трагичниот случај во Бугарија, давајќи поддршка за ...

„Премиерот“ Груби заедно со евроамбасадорот бараат решение на спорот со Бугарија

PressingTV - 29.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска имаше средба со евроамбасадорот Дејвид Гир на која се разговараше за евоинтеграцијата на Република Северна Македонија, за натамошното унапредување на ...

Груби – Гир: Спорот со Бугарија треба што поскоро да се реши, време е за старт на преговорите

CivilMedia - 29.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска имаше средба со евроамбасадорот Дејвид Гир на која се разговараше за евоинтеграцијата на Република Северна Македонија, за натамошното унапредување на ...

Груби – Гир: Спорот со Бугарија треба што поскоро да се реши, време е за старт на преговорите

Бриф - 29.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска имаше средба со евроамбасадорот Дејвид Гир на која се разговараше за евоинтеграцијата на Република Северна Македонија, за натамошното унапредување на ...

Груби - Гир: Време е за датум за преговори, спорот со Бугарија да се реши што е можно побрзо

МКД - 29.11.2021

Поддршка за развојните и интегративните процеси на Македонија во Европската Унија со посебен акцент на натамошното унапредување на реформските процеси и политиките на дијалог и стратешките цели на државата, се дел од темите за кои разговарале првиот ...

„Премиерот“ Груби и евроамбасадорот бараат што поскоро да се реши спорот со Бугарија

Република - 29.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска имаше средба со евроамбасадорот Дејвид Гир на која се разговараше за евоинтеграцијата на Република Македонија, за натамошното унапредување на реформските ...

Груби: Одложувањето на стартот на преговорите со ЕУ може да влијае на безбедноста во Македонија

MakPress - 29.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска имаше средба со евроамбасадорот Дејвид Гир на која се разговараше за евоинтеграцијата на Република Македонија, за натамошното унапредување на реформските ...

Груби и Владата ја фрлаат државата во вештачка криза со издигнување на спорот со Бугарија на ниво на безбедносно ...

24Инфо - 29.11.2021

Груби и Владата ја фрлаат државата во вештачка криза со издигнување на спорот со Бугарија на ниво на безбедносно прашање. Спорот со Бугарија не е безбедносно прашање, ниту спор кој има безбедносен карактер.

ВМРО-ДПМНЕ: Спорот со Бугарија не е безбедносно прашање

Локално - 29.11.2021

ОД ВМРО-ДПМНЕ реагираат на средбата на првиот вицепремиер Артан Груби со шефот на Канцеларијата на ЕУ, амбасадорот Гир. Според нив, „Груби и Владата ја фрлаат државата во вештачка криза со издигнување на спорот со Бугарија на ниво на безбедносно ...

ВМРО-ДПМНЕ: Груби и Владата ја фрлаат државата во вештачка криза

Канал5 - 29.11.2021

Груби и Владата ја фрлаат државата во вештачка криза со издигнување на спорот со Бугарија на ниво на безбедносно прашање, се наведува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Спорот со Бугарија не е безбедносно прашање, ниту спор кој има безбедносен карактер.

Груби и Владата ја фрлаат државата во вештачка криза со издигнување на спорот со Бугарија на ниво на безбедносно ...

Република - 29.11.2021

Груби и Владата ја фрлаат државата во вештачка криза со издигнување на спорот со Бугарија на ниво на безбедносно прашање, соопштија од ВМРО-ДПМНЕ. Спорот со Бугарија не е безбедносно прашање, ниту спор кој има безбедносен карактер.