TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПСЖ ги претстави новите дресови за сезоната 2022/23

SportMedia - 29.06.2022

Францускиот шампион Пари Сен Жермен го претстави дресот за сезоната 2022/23. „Светците“ одлучија да одат со стандардна комбинација на првата гарнитура, повторно имаат дрес со сина основа, а на предниот дел има една бела линија и две ...

Новиот дрес на ПСЖ е вистинска уметност (фото+видео)

Спортманија

ФОТО: ПСЖ ја покажа главната гарнитура дресови за сезоната 2022/23

Gol.mk

ПСЖ ги претстави новите дресови – делуваат многу моќно (ФОТО)

МакФудбал

ПСЖ го претстави дресот за новата сезона 📸

Спортски

Нејмар е разочаран и ќе бара да замине од Париз?

Gol.mk - 29.06.2022

Бразилецот Нејмар е погоден од зборовите на челниците на Пари Сен Жермен, кои индиректно го посочуваат како човекот поради кој тимскиот дух во екипата е на ниско ниво. Изминатиот период донесе доста шпекулации околу кариерата на офанзивецот.

ПСЖ ги претстави домашните дресови за новата сезона (ФОТО+ВИДЕО)

Дерби

ПСЖ е подготвен да го позајми Нејмар

Курир

ПСЖ е подготвен да го позајми Нејмар

Опсервер

ПСЖ е подготвен да го позајми Нејмар

Бриф

ПСЖ е подготвен за позајмица на Нејмар

Нетпрес

ПСЖ е подготвен да го позајми Нејмар

MakPress

ТВ21 Денешен Сител Вечер Прес Lider

„Гори“ новиот дрес на ПСЖ

Sport M - 29.06.2022

Францускиот шампион ПСЖ денеска го претстави новиот дрес кој клубот ќе го користи во сезоната 2022/2023. Американскиот производител на спортска опрема Најк се погрижи ПСЖ да добие навистина спектакуларен дрес.

ПСЖ ги претстави дресовите за следната сезона (Фото+Видео)

СуперСпорт

ФОТО+ВИДЕО: ПСЖ има нов дрес, навивачите воодушевени

Слободен Печат

Меси и Мбапе следната сезона ќе носат дрес со „GOAT“ на ракавот

TopSport - 29.06.2022

Пари Сен-Жермен го објави својот нов домашен дрес за сезоната 2022/23, на кој првпат ќе има два спонзори – „Катар ервејс“ на предната страна од дресот и „GOAT“ на ракавите. Ова значи дека првата ѕвезда на тимот Килијан Мбапе, но и аргентинската ...

Меси и Мбапе следната сезона ќе носат дрес со „GOAT“ на ракавот

Макфакс