TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дневен хороскоп за 17. октомври 2021 година

Канал5 - 17.10.2021

Дневен хороскоп за недела, 17. октомври 2021 година. Вага 24.9.-23.10 Љубов Загонетки , сплетки , соништа- сето тоа денеска ќе ве привлекува повеќе од кога било. Можни се дискретни погледи и читање меѓу редови.

Дневен хороскоп за недела (17.10.2021)

ТВ21 - 17.10.2021

ОВЕН Работа: Деловната ситуација не е идеална, бидејќи имате голема недоверба кон вашите соработници. Љубов: Време е да продолжите понатаму и да го оставите минатото зад себе. Ве очекува период во кој ќе имате нови познанства.

Дневен хороскоп за недела, 17.10.2021: Треба да ги „помирите“ вашите мисли и чувства, но и да го зачувате вашето лично ...

Екран - 17.10.2021

Овен Љубов: Нема потреба да го оптоварувате вашиот партнер со големи барања. Ви недостасува нота на самокритика или чувство на умереност. Работа: Додека некој тактизира и смислува различни планови, вие дејствувате ефикасно и успешно ги спроведувате ...

Дневен хороскоп за недела (17.10.2021)

4NEWS - 17.10.2021

ОВЕН Работа: Деловната ситуација не е идеална, бидејќи имате голема недоверба кон вашите соработници. Љубов: Време е да продолжите понатаму и да го оставите минатото зад себе. Ве очекува период во кој ќе имате нови познанства.

Дневен хороскоп: Еден знак мора да донесе важни одлуки денеска

Press24 - 17.10.2021

ОВЕН Деловната ситуација не е идеална, бидејќи имате голема недоверба кон вашите соработници. Време е да продолжите понатаму и да го оставите минатото зад себе. Ве очекува период во кој ќе имате нови познанства. Внимавајте што јадете.

Важни одлуки за Стрелецот, нови познанства за Овенот

Zoom - 17.10.2021

ОВЕН Деловната ситуација не е идеална, бидејќи имате голема недоверба кон вашите соработници. Време е да продолжите понатаму и да го оставите минатото зад себе. Ве очекува период во кој ќе имате нови познанства. Внимавајте што јадете.

Убав ден за Шкорпијата, хороскопскиот знак Риби ќе добие важен повик: Дневен хороскоп (17.10.2021)

Скопје24 - 17.10.2021

Вага 24.9.-23.10 Љубов Загонетки , сплетки , соништа- сето тоа денеска ќе ве привлекува повеќе од кога било. Можни се дискретни погледи и читање меѓу редови. Кариера Она околу што неодамна се препиравте , денеска ќе биде ставено во втор план.

Дневен хороскоп (17 октомври 2021)

Нетпрес - 17.10.2021

ОВЕН Деловната ситуација не е идеална, бидејќи имате голема недоверба кон вашите соработници. Време е да продолжите понатаму и да го оставите минатото зад себе. Ве очекува период во кој ќе имате нови познанства. Внимавајте што јадете.

Дневен хороскоп за 16. октомври 2021 година

Канал5 - 16.10.2021

Дневен хороскоп за сабота, 16. октомври 2021 година. Вага 24.9.-23.10 Љубов Ако се обидете да најдете некоја стара тема во односот со саканата личност , тоа ќе ве растревожи , иако врската и натаму ви е многу добра.

Дневен хороскоп за 16 октомври: Избегнувајте конфликти

Слободен Печат - 16.10.2021

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 16 октомври, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Ако денес склопите некој договор, тој подоцна би можел да се менува. Партнерот ви е посветен и уживате во добриот однос со него.

Дневен хороскоп за сабота (16.10.2021)

ТВ21 - 16.10.2021

ОВЕН Работа: Имате цврсто верување дека ќе бидете успешни на полето на работата и дека следниот период ќе биде многу добар за вас. Љубов: Денес не сте подготвени за подрастични потези на љубовното поле.

Дневен хороскоп за сабота, 16.10.2021: Почнува да ве вознемирува нечие присуство или провокативно однесување…

Екран - 16.10.2021

Овен Љубов: Бидете искрени во средбата со саканата личност. Взаемната доверба е неопходна и изгледа „исцелителна“. Работа: Ако не ви се допаѓа нечие однесување, обидете се да ја контролирате својата фрустрација или незадоволство.

Дневен хороскоп за сабота (16.10.2021)

4NEWS - 16.10.2021

ОВЕН Работа: Имате цврсто верување дека ќе бидете успешни на полето на работата и дека следниот период ќе биде многу добар за вас. Љубов: Денес не сте подготвени за подрастични потези на љубовното поле.

Хороскоп за сабота, 16 октомври

Кумановски м. - 16.10.2021

ОВЕН Работа: Имате цврсто верување дека ќе бидете успешни на полето на работата и дека следниот период ќе биде многу добар за вас. Љубов: Денес не сте подготвени за подрастични потези на љубовното поле.